Biotebal – Opinie, działanie, skład [Recenzja 2022]

4.5/5 - (4 votes)

Aktualizacja 19 stycznia, 2022

Biotebal to lek na wzmocnienie włosów i paznokci stosowany w przypadku niedoboru biotyny. Preparat dostępny jest bez recepty, a według producenta jego regularne stosowanie zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów u kobiet.

Pytanie tylko czy rzeczywiście jest tak skuteczny jak go reklamują?

Tabletki na włosy i paznokcie - Biotebal 5 mg

Choć badania potwierdzają skuteczność biotyny w problemach z osłabieniem włosów i paznokci, warto mieć na uwadze, że dotyczy to tylko przypadków, w których poziom stężenia biotyny we krwi jest zbyt niski.

Co więcej, niski poziom stężenia witaminy b7 (znana również jako witamina H) nie należy do najczęstszych powodów nasilonej utraty włosów, a poważne niedobory biotyny występują stosunkowo rzadko.

W wielu przypadkach winna jest niewłaściwa dieta, niedobory witamin i minerałów, a także długotrwały stres. To tutaj najczęściej należy szukać przyczyn nasilonej utraty włosów.

W takim wypadku stosowanie leku biotebal może okazać nieskuteczne i zupełnie niepotrzebne. Warto przed rozpoczęciem stosowania produktu wykonać oznaczenie witaminy H w surowicy krwi, co pozwoli na określenie dokładnego stężenia biotyny we krwi.

Badanie można wykonać w niemal każdym laboratorium, pozwoli nam to określić czy konieczna jest jej dodatkowa suplementacja.

Jeśli nie biotebal to co w zamian?

Jeśli nie masz pewności, co dokładnie może być przyczyną wypadania włosów w Twoim przypadku, dobrym rozwiązaniem może być wybór kompleksowego preparatu na mocne i zdrowe włosy.

W rankingu medsense na 1 miejscu wśród suplementów dla kobiet znalazł się Locerin.

Opakowanie tabletek na włosy

Locerin podobnie do biotebalu zawiera dawkę biotyny pokrywająca 500% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. Jednak w składzie locerinu znajdziemy również niezbędne do zachowania mocnych włosów witaminy i minerały, wyciąg z pokrzywy, skrzypu polnego oraz ekstrakt z kiełków grochu – AnagainTM nu, którego skuteczność potwierdzają badania (link do badań).

Biotebal – Co to jest i jak działa?

Biotebal to lek witaminowy na bazie biotyny 5 mg, która należy to witamin z grupy B i jest rozpuszczalna w wodzie, dzięki czemu ciężko ją przedawkować. Lek stosuje się w przypadku zaistnienia niedoboru biotyny, co pozwala ograniczyć nadmierne wypadanie włosów, a także wzmocnić skórę i paznokcie.

Jak rozpoznać czy utrata włosów spowodowana jest właśnie niedoborem witaminy h (inaczej witaminy b7)?

Niedobór biotyny nie jest często spotykany, jeśli jednak występuje, może objawiać się m.in. bezsennością, osłabieniem, brakiem apetytu, bólami mięśni, oraz suchymi i matowymi włosami ze skłonnością do ich nadmiernego wypadania. W niektórych przypadkach mogą wystąpić także stany zapalne skóry wokół oczu, nosa, ust.

Biotyna to także cenne źródło krzemionki, niezbędnej do budowy keratyny, odpowiedzialnej za regenerację struktury włosa.

Biotebal – Opinie użytkowniczek

Opinie na temat biotebalu są w większości pozytywne co widać na obrazku poniżej. Panie chwalą sobie skuteczność produktu i prostotę jego stosowania, jednak jako minus bardzo często wymieniana jest szybkość jego działania.

Opinie na temat tabletek biotebal

Według opinii pierwsze efekty stosowania widoczne są po około 30-60 dniach, natomiast aby włosy stały się mocniejsze i bardziej odporne na wypadanie, kuracja może wymagać nawet kilku dodatkowych miesięcy.

Oczywiście możemy trafić również na opinie negatywne, pań u których zmiany były ledwie zauważalne, lub nie było ich wcale. Wynika to z różnych przyczyn łysienia, a w przypadku biotebalu mówimy o produkcie z tylko 1 składnikiem aktywnym. Jeśli powodem łysienia nie jest niedobór witaminy b7, wówczas środek może okazać się nieskuteczny.

Biotebal – Dawkowanie

Dawkowanie leku biotebal jest bardzo proste i sprowadza się do połknięcia 1 tabletki w ciągu dnia, to wszystko. Jeśli nie występują u nas poważne niedobory witaminy b7, przyjmowanie większej dawki niż ta zalecana przez producenta nie ma sensu i nie przełoży się na szybsze ani lepsze efekty.

Przed rozpoczęciem stosowania biotebalu warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, lub skonsultować się lekarzem lub farmaceutą, który zaleci dawkę dostosowana do naszych potrzeb. Lek biotebal należy stosować regularnie.

Biotebal – Skład suplementu na wzmocnienie włosów i paznokci

Biotebal to lek którego głównym składnikiem jest biotyna (biotinum) w dawce 5 mg, a w przypadku tabletek biotebal max 10 mg w 1 tabletce. Pozostałe składniki pełnią jedynie rolę pomocniczą, a są to:

  • sorbitol (E420),
  • magnezu stearynian,
  • krzemionka koloidalna.

Jak widać skład jest bardzo prosty i ogranicza się do jednego składnika w dobrze dobranej dawce, niestety w wielu przypadkach sama witamina b7 może okazać się niewystarczająca, aby wzmocnić włosy i zatrzymać ich nadmierne wypadanie.

Biotebal – Skutki uboczne

Biotyna jest bezpieczną i nietoksyczną witaminą z grupy B rozpuszczalną w wodzie. Sprawia to, że ciężko jest ją przedawkować, a jej stosowanie nie powoduje wielu skutków ubocznych.

Jednak jak każdy lek, tak i tabletki biotebal mogą powodować działania niepożądane tj. wysypka czy zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Jeśli w trakcie stosowania leku wystąpią działania niepożądane, należy przerwać kurację

Warto mieć na uwadze, że biotebal jest lekiem a nie suplementem diety i jak każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Zamiennik dla tabletek biotebal 5 mg

Lek biotebal jest środkiem jednoskładnikowym, dlatego jego skuteczność jest ograniczona. Jeśli szukasz preparatu w którym również znajduje się biotyna w dawce pokrywającej 500% dziennego zapotrzebowania na to witaminę, możesz wypróbować 2 dostępne na rynku preparaty.

Tabletki na porost włosów Locerin

Locerin w postaci żelowych kapsułek, w którym poza witaminą b7 wykorzystano także skrzyp polny, pokrzywę oraz niezbędne witaminy i minerały, aby włosy były silne i odporne na wypadanie.

Locerin to suplement diety dostępny bez recepty, jednak można kupić go jedynie ze strony producenta (www.locerin.pl).

Witaminy na zdrowe i gęste włosy Jelly Bear Hair

Drugim środkiem jest nutrikosmetyk w formie żelowych misiów o smaku pomarańczowym – Jelly bear hair (www.jellybearhair.pl).

Q&A – Najczęściej zadawane pytania

Biotebal przed czy po jedzeniu?

Biotebal stosuje się w ilości 1 tabletki dziennie, niezależnie od pory dnia. Lek może być stosowany również po posiłku. Według informacji na stronie produktu, nie należy spożywać leku w obecności surowego białka, które może utrudniać wchłanianie biotyny. Niektóre leki (np. prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi.

Biotebal ile ma biotyny?

Podstawowa wersja leku biotebal zawiera 5 mg biotyny, natomiast wersja przeznaczona dla osób u których występuje bardzo duży niedobór biotyny, czyli biotebal max to aż 10 mg w 1 tabletce. Jednak u większości osób tak duża taka biotyny nie jest wskazana.

Ile kosztuje biotebal?

Tabletki biotebal zawierające 30 tabletek to koszt poniżej 50 zł za opakowanie. Należy pamiętać, że suplement powinien być stosowany przez dłuższy czas, więc konieczny może okazać się zakup większej ilości opakowań preparatu. Cena leku biotebal może różnić się nawet o 5 zł w zależności od apteki, co przy dłuższej suplementacji może przełożyć się na znaczące oszczędności, dlatego warto rozejrzeć się za najniższą ceną korzystając z porównywarek cen jak ceneo.

Jak dawkować tabletki biotebal?

Dawkowanie tabletek przeciw wypadaniu włosów biotebal polega na połknięciu 1 tabletki w ciągu dnia (tabletka zawiera 5 mg biotyny). Preparatu nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią, ze względu na dawkę biotyny znacznie przekraczająca dzienne zapotrzebowanie dla kobiet ciężarnych. Tabletki biotebal należy stosować w dawcę 5 mg na dobę.

Jak długo można stosować tabletki na włosy i paznokcie biotebal?

Długość kuracji lekiem biotebal zależna jest od początkowego poziomu biotyny. Najlepiej przez nierozpoczęciem leczenia skonsultować się z lekarzem i ustalić odpowiednią długość kuracji w sposób indywidualny.

Czy biotebal to warty zakupu suplement na wypadanie włosów? – Podsumowanie

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów i łamliwymi paznokciami? – to może być niedobór biotyny. Substancja czynna wykorzystana w tabletkach biotebal uzupełnia jej niedobory, wzmacnia włosy, skórę i paznokcie.

Lek zbiera dobre opinie, można kupić go w przystępnej cenie, w dodatku dostępny jest w niemal każdej aptece bez recepty.

Forma produktuTabletki
SkładBiotyna 5mg
Opakowanie zawiera30, 60 lub 90 tabletek
Dzienna dawka1 tabletka
CenaCena różni się w zależności od apteki oraz ilości tabletek
PrzeznaczenieLek witaminowy na włosy, skórę i paznokcie
Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie