Brain Actives – Opinie, Cena, Gdzie kupić? – Skuteczny nootropik na poprawę sprawności mózgu?

5/5 - (1 vote)

Aktualizacja 23 stycznia, 2022

Brain Actives to naturalny suplement diety o działaniu nootropowym – poprawia koncentrację, zdolność uczenia się i przyswajania informacji, dodaje energii, wpływa również korzystnie na poprawę nastroju i wzrost motywacji.

Brain Actives

Według producenta suplement diety brain actives ma korzystny wpływ na sprawność funkcjonowania mózgu i poprawę osiąganych przez nas wyników nie powodując przy tym skutków ubocznych dla zdrowia. 

W tej recenzji sprawdzimy jak skład suplementu wypada na tle konkurencyjnych produktów i czy jego stosowanie może powodować skutki uboczne. Sprawdzimy również jakie są opinie na temat skuteczności preparatu, a także gdzie kupić go nawet o 50% taniej.

 Dla tych osób, które chcą jedynie dowiedzieć się gdzie kupić suplement brain actives w niższej cenie zamieszczamy poniżej link do zestawów dających możliwość obniżenia ceny do 99,50 za sztukę.  

Zestawy w cenie do -50%

Skrót recenzji Brain Actives

Suplement diety brain actives jest produktem skierowanym do osób, które często są narażone na stres i chcą poprawić swoje zdolności umysłowe. Składniki aktywne wykorzystane w preparacie mają wspomóc łatwiejsze zapamiętywanie i lepsze skupienie na zadaniach do wykonania, poprawić nasz nastrój, zapewnić wzrost energii a nawet zwiększyć naszą motywację. 

Tabletki brain actives leżące na biurku

Największymi zaletami produktu są z pewnością prostota stosowania (wystarczą dwie kapsułki dziennie) oraz bezpieczna i w pełni naturalna formuła w której znajdziemy aż 10 składników aktywnych. W preparacie wykorzystano m.in. ashwagandhę, kofeinę bezwodną, bacope drobnolistną czy wąkrotę azjatycką.

Cena preparatu brain actives to 199,00 zł. W tej cenie otrzymujemy opakowanie zawierające 60 kapsułek wystarczających na miesięczną kurację. Producent zadbał jednak aby można było tą cenę obniżyć jeśli zdecydujemy się zamówić jednorazowo większą ilość opakowań produktu. Dzięki temu możemy zmniejszyć cenę za 1 opakowanie nawet do 99,50 zł.

Zestawy w cenie do -50%

Jak działa Brain Actives i dla kogo będzie odpowiedni?

Brain actives to suplement diety wspomagający pracę mózgu i zdolności poznawcze. Preparat ma działanie adaptogenne, stymulujące ośrodkowy układ nerwowy, oddziałuje również na receptory D1 i D2 wykazując w ten sposób korzystny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie, do tego wspiera naszą pamięć (zwłaszcza pamięć długotrwałą). 

Na jego stosowaniu szczególnie mogą skorzystać osoby, które każdego dnia narażone są na stres i chcą poprawić swoje wyniki w nauce, pracy lub sporcie (studenci, sportowcy, policjanci, gracze, osoby na co dzień pracujące umysłowo). 

Tabletki brain actives mają zapewnić m.in.:

 • Poprawę koncentracji
 • Lepsze skupienie
 • Efektywniejsze przyswajanie nowej wiedzy
 • Wzrost energii i wytrzymałości
 • Zmniejszenie uczucia zmęczenia

Jak stosować Brain Actives – Dawkowanie

Dawkowanie brain actives jest bardzo proste, wystarczą 2 kapsułki dziennie, które należy popić dużą ilością wody. W celu lepszego przyswajania substancji aktywnych najlepiej przyjmować preparat po posiłku. 

Choć w składzie brain actives znajdziemy jedynie naturalne składniki tj. witaminy i minerały czy ekstrakty ziołowe nie należy przekraczać porcji zalecanej przez producenta. Jest to spowodowane tym, że nawet naturalne i bezpieczne składniki stosowane w zbyt dużej ilości mogą skutkować wystąpieniem efektów ubocznych ze strony układu pokarmowego jak choćby ból brzucha czy wzdęcia. 

Musimy także pamiętać o zawartości kofeiny, jeśli więc nie pracujemy w trybie zmianowym i chcemy uniknąć problemów z zaśnięciem najlepiej nie przyjmować produktu na co najmniej 3 godziny przed położeniem się spać.

Skład Brain Actives – Co znajdziemy w środku?

Bez wątpienia dużą zaletą preparatu brain actives jest jego kompleksowy i naturalny skład. To co szczególnie spodobało nam się w tym produkcie to, że zawiera aż 10 składników, które wspierają zdolności umysłowe i efektywną pracę mózgu przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa stosowania. 

Oczywiście jak w przypadku każdego suplementu diety mogą wystąpić reakcje alergiczne na skutek nadwrażliwości na któryś ze składników, jednak za jego skuteczność odpowiadają wyłącznie naturalne składniki a nie jak w przypadku leków – syntetyczne substancje. W ten sposób ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zostało ograniczone do minimum.   

W składzie brain actives znajduje się teakryna, kofeina bezwodna, ashwagandha, bacopa drobnolistna, wąkrota azjatycka, ekstrakt z pieprzu czarnego a także witaminy i minerały. Składniki te wpływają pozytywnie na poprawę pamięci i koncentracji, efektywniejsze przyswajanie wiedzy, wzrost energii czy poprawę samopoczucia. 

Składniki brain actives

Na dole znajduje się pełna lista wykorzystanych składników a poniżej szczegółowy opis kilku najważniejszych substancji i sposobu ich działania.

Teakryna

Teakryna (1,3,7,9-tetramethyluric acid) swoją budową zbliżona jest do kofeiny. Składnik ten wykazuje działanie nootropowe gdyż poprawia koncentrację i zwiększa motywację do działania. Korzystnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, dzięki czemu skutecznie redukuje uczucie zmęczenia i senności oraz dodaje energii. Co więcej, teakryna oddziałuje również na receptory D1 i D2 co sprawia, że wpływa pozytywnie na poprawę nastroju i samopoczucia. Testy wykazały, że nawet jej długotrwałe stosowanie nie powoduje wzrostu tolerancji. Działa synergicznie w połączeniu z kofeiną.

Naturalna kofeina bezwodna

Kofeina należy do grupy alkaloidów purynowych, jest również silnym stymulantem pobudzającym ośrodkowy układ nerwowy co sprawia, że jest często stosowana przez sportowców – zwiększa poziom energii i wydolność organizmu, a także skraca czas reakcji . Kofeina ma również właściwości nootropowe, zwiększa koncentrację, czujność, pomaga zmniejszyć odczuwanie zmęczenia, ma także korzystne działanie na nasz nastrój. Wykazuje działanie neuroprotekcyjne zmniejszając ryzyko wystąpienia pogorszenia zdolności poznawczych. Według niektórych badań spożycie kawy może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia choroby parkinsona.

Ekstrakt z korzenia ashwagandhy

W przypadku brain actives wykorzystano ekstrakt z korzenia ashwagandhy znany jest ze swoich właściwości poprawiających samopoczucie i dbających o zdrowie psychiczne. Ashwagandha pozytywnie wpływa na zmniejszenie stresu i wspomaga obniżenie poziomu kortyzolu. Ashwagandzie przypisuje się również wpływ na zmniejszenie lęków i depresji dzięki czemu dba o dobrą kondycję psychiczną. Dzięki zawartości witanolidu wspiera funkcje kognitywne, poprawia pamięć i koncentrację. Ashwagandha wykazuje także działanie antyoksydacyjne chroniące komórki przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej

Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej (bacopa monnieri) wspomaga m.in. przepływ krwi przez naczynia krwionośne w mózgu i usprawniają przesyłanie impulsów nerwowych. Brahmi wspiera pracę mózgu, pamięć i koncentrację dzięki czemu zwiększa zdolność uczenia się i przyswajania nowych informacji zarówno u osób starszych jak i młodszych. Stosowanie bakopy drobnolistnej zaleca się szczególnie studentom i osobom pracującym umysłowo, których zajęcie wymaga wysokiej sprawności intelektualnej. Jak pokazują badania składnik ten wymaga dłuższego stosowania aby mógł zapewnić maksymalne efekty (nawet 2-3 miesiące). Bakopa drobnolistna ma również działanie antyoksydacyjne, na skutek obniżenia kortyzolu zwiększa odporność organizmu na stres, ponadto poprzez zwiększenie poziomu dopaminy i serotoniny korzystnie wpływa na poprawę nastroju. 

Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej

Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej (gotu kola) to zioło o działaniu adaptogennym, znane ze swoich właściwości leczniczych od ponad 3000 lat. Gotu kola wspiera optymalna pracę mózgu, wspomaga funkcje poznawcze, poprawia nastrój, ułatwia proces uczenia się poprzez poprawę koncentracji i pamięci (szczególnie pamięci długotrwałej). Wspiera funkcjonowanie układu nerwowego.

Pełny skład Brain Actives:

 • Teakryna – TeaCrine®
 • Naturalna kofeina bezwodna
 • Ekstrakt z korzenia ashwagandhy – KSM-66®
 • Ekstrakt z ziela bakopy drobnolistnej – Bacopin®
 • Ekstrakt z liści wąkroty azjatyckiej – Centellin®
 • Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine®
 • Witamina B6
 • Witamina B12
 • Kwas pantotenowy
 • Magnez – Aquamin™ Mg

Brain Actives – Opinie użytkowników

Opinie o brain actives możemy znaleźć w tym miejscu, wynika z nich, że suplement dodaje energii, zwiększa wytrzymałość, ale przede wszystkim poprawia koncentrację i pomaga utrzymać skupienie na wysokim poziomie. Adam jako kierowca ciężarówki szczególnie pozytywnie ocenia wpływ tabletek na koncentrację i dodatkowy zastrzyk energii, który przydaje się w trasie. 

Tego typu opinie pokazują, że preparaty nootropowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie i mogą sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach i zawodach, nie tylko w pracy umysłowej. 

Zdajemy sobie sprawę, że nie są to opinie opublikowane na forum internetowym czy w komentarzach na blogach jednak “nootropiki” nie są jeszcze tak popularne jak choćby tabletki na odchudzanie czy redukcję cellulitu, dlatego nie znajdziemy zbyt wielu opinii na temat skuteczności ich działania. 

Choć opinie osób stosujących interesujący nas preparat są ważne i mogą zapewnić nam cenne informacje odnośnie tego czy warto kupić dany produkt, warto zwrócić szczególną uwagę na wykorzystane w produkcie składniki i co na temat ich działania mówią badania. Bez trudu znajdziemy opracowania dotyczące korzystnego wpływu na zdolności poznawcze ashwagandhy, kofeiny czy teakryny co z pewnością przemawia na korzyść tabletek brain actives.

Gdzie kupić Brain Actives?

Dla wielu osób z pewnością minusem może być ograniczona dostępność preparatu, dotyczy to szczególnie osób nie przepadających za robieniem zakupów w sieci. Niestety nie kupimy produktu w sklepach z suplementami ani w aptekach a jedynie przez internet z dostawą do domu. 

W tej sytuacji najlepiej zamówić produkt na oficjalnej stronie producenta www.brainactives.pl gdyż zyskujemy w ten sposób pewność, że stosowany przez nas produkt jest oryginalny i pełnowartościowy. Zamówienie tabletek bezpośrednio od producenta daje nam również możliwość skorzystania z zakupu oferowanych na oficjalnej stronie zestawów, dzięki którym możemy obniżyć całkowity koszt kuracji nawet o 50%. 

Ile kosztuje Brain Actives – Cena i promocje

Cena brain actives to 199,00 zł za opakowanie w którym znajduje się 60 kapsułek. Stosując się do zaleceń producenta odnośnie dawkowania (2 kapsułki dziennie) 1 opakowanie wystarczy nam na 30 dni codziennego stosowania, w ten sposób dzienny koszt suplementacji preparatem wyniesie nas 6,63 zł.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w preparacie znajduje się aż 10 składników aktywnych cena tabletek brain actives wydaje się być uzasadniona, istnieje jednak sposób na obniżenie ceny za opakowanie nawet do 99,50 (mniej o 99,50). 

Podczas składania zamówienia możemy zdecydować się na zamówienie większej ilości opakowań preparatu oszczędzając w ten sposób maksymalnie do 50%. 

Na stronie dostępne są trzy pakiety:

 • PAKIET PODSTAWOWY – w skład najmniejszego pakietu wchodzi tylko 1 opakowanie w standardowej cenie 199,00. Decydując się na ten pakiet kapsułek wystarczyły nam na miesięczną suplementację.
 • PAKIET STANDARD – w tym pakiecie znajdują się 3 opakowania tabletek za kwotę 398,00 zł. W tym wypadku cena z sztukę obniża się z 199,00 na 132,66 zł. Oszczędzamy więc na każdym opakowaniu aż 66,34 zł.
 • PAKIET OPTYMALNY – w największym pakiecie otrzymujemy 6 sztuk produktu za 597,00 zł. Jeśli jesteśmy zdecydowani na długą kurację wybór tego pakietu może zapewnić nam oszczędności w kwocie 597,00 zł, płacimy więc tylko za 3 opakowania a 3 otrzymujemy całkowicie za darmo. 

Na początku warto zastanowić się jak długo planujemy przyjmować preparat. Wiele zależy bowiem od tego czy potrzebujemy jedynie zastrzyku dodatkowej energii raz na jakiś czas (1 opakowanie wystarczy) czy może planujemy stosować go codziennie przez kilka miesięcy, w tym wypadku zamówienie pakietu składającego się z 3 lub 6 opakowań może okazać się rozsądnym wyborem.

Zestawy w cenie do -50%

FAQ – Często zadawane pytania

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie?

Przy sugerowanym dawkowaniu, które wynosi 2 kapsułki dziennie 1 opakowanie produktu wystarczy na pełne 30 dni codziennego stosowania. 

Czy można kupić tabletki brain actives w aptece?

Niestety nie ma możliwości zakupu brain actives w aptece czy sklepach z suplementami diety. Tabletki można zamówić jedynie przez internet z dostawą do domu. W tej sytuacji najlepiej dokonać zamówienia poprzez oficjalną stronę produktu, zyskamy w ten sposób możliwość zakupu produktu w zestawie i obniżenia kosztu kuracji. 

Jak szybko odczuje pierwsze efekty stosowania preparatu?

Na stronie produktu znajdziemy informacje, że pierwsze odczuwalne efekty stosowania mogą pojawić się już po 30 minutach. Jest to zasługa składników takich jak kofeina oraz teakryna. Jednak aby uzyskać maksymalny efekt konieczne może być stosowanie produktu systematycznie przez dłuższy okres czas. 

Czy jest jakiś zamiennik dla brain actives?

Tak. Zamiennikiem, który może stanowić skuteczną alternatywę dla brain active jest naturalny suplement diety mind booster. W tabletkach mind booster znajdziemy 4 składniki aktywne mające korzystny wpływ na pracę mózgu i poprawę funkcji poznawczych. 

Czy suplement brain actives jest bezpieczny dla zdrowia?

Producent zapewnia, że w tabletkach brain actives zostały wykorzystane jedynie naturalne składniki. Dzięki temu u osób zdrowych stosowanie produktu nie powinno powodować skutków ubocznych. Nie należy przyjmować preparatu w przypadku nadwrażliwości na któryś z jego składników aby uniknąć ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.  

Nie zaleca się również stosowania produktów o działaniu nootropowym kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią. Niektóre schorzenia również mogą stanowić przeciwwskazania do stosowania brain actives. Jeśli mamy wątpliwości czy nasz stan zdrowia pozwala na bezpieczne stosowanie produktu, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jego przyjmowania.  

Czy warto stosować nootropiki jak Brain Actives? – Podsumowanie

Obecnie wiele zawodów wymaga utrzymania dużego skupienia przez wiele godzin, odporności na stres a także szybkiego zapamiętywania nowych informacji czy kreatywnego myślenia. 

Suplement nootropowy brain actives

Brain actives to naturalny suplement diety wspierający pracę mózgu i możliwości intelektualne. Działanie suplementu poprawia koncentrację, pamięć a także zapewnia wzrost energii i zwiększenie wytrzymałości

Biorąc pod uwagę wygodę stosowania, naturalny skład i oferowane przez producenta zastawy promocyjne – Brain actives wydaje się być jednym z ciekawszych preparatów nootropowych na rynku.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

199,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie