Corsanum: Opinie, Cena, Skład – Skutecznie dba o serce? [Recenzja 2023]

5/5 - (1 vote)

Aktualizacja 29 stycznia, 2023

Czy preparat Corsanum rzeczywiście działa korzystnie na układ krwionośny i prawidłową pracę serca? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, to ta recenzja jest właśnie dla Ciebie.

Corsanum to suplement diety, który ma pomóc osobom chcącym zadbać o zdrowie swojego serca i układu krążenia. Formuła preparatu zawiera naturalne składniki, które mają pozytywny wpływ na krążenie krwi, poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze, a także chronią naczynia krwionośne przed uszkodzeniami.

Corsanum

W tej recenzji omówimy skład preparatu i działanie poszczególnych substancji, sprawdzimy opinie na temat corsanum na forum i w komentarzach na blogach, poznamy ewentualne efekty uboczne, a także podpowiemy jak oszczędzić na zakupie tego produktu. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat corsanum i jego działania na układ krwionośny i serce, zachęcamy do dalszego czytania.

Corsanum do -25% taniej

Jak działa Corsanum i co to jest? 

Corsanum to suplement diety przeznaczony dla osób, które chcą wzmocnić i ochronić swoje serce. Preparat składa się bowiem z 6 naturalnych składników, które wykazują korzystne działanie dla zdrowia serca i układu krwionośnego.

Preparat jest dostępny w formie kapsułek, które należy stosować regularnie, aby uzyskać pożądane efekty. Nie jest to trudne gdyż wystarczy przyjmować corsanum w ilości 2 kapsułek dziennie. 

Corsanum kapsułki na wzmocnienie mięśnia sercowego

W składzie corsanum znajdują się naturalne ekstrakty roślinne i minerały, które pomagają wyregulować ciśnienie, wzmacniają naczynia krwionośne oraz wpływają na prawidłowy przepływ krwi. Ponadto, skład Corsanum dba o prawidłową produkcję czerwonych krwinek oraz transport tlenu do tkanek serca. 

Dzięki tym właściwościom możemy zadbać o prawidłową pracę serca i zmniejszyć ryzyko wystąpienia miażdżycy. Suplement działa również ochronnie na naczynia wieńcowe a także  przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu oraz obniżenia “złego cholesterolu” czyli frakcji LDL.

Miesięczna kuracja corsanum kosztuje 145 zł. Warto jednak pamiętać, że istnieją różne promocje, dzięki którym można zaoszczędzić podczas zakupu. Tak więc zamawiając jednorazowo 4 sztuki preparatu możemy obniżyć cenę za opakowanie nawet do 108,75 zł

Podsumowując, corsanum to wzmocnienie i ochrona serca oraz oraz lepsza praca układu krążenia. Kapsułki na serce Corsanum przeznaczone są dla osób, które chcą zadbać o aspekt zdrowia serca.

Zalety Corsanum
 • naturalny skład
 • wpływa na zdrowie serca
 • reguluje ciśnienie krwi
 • wzmacnia naczynia krwionośne
 • pomaga prawidłowy przepływ krwi
 • wpływa na produkcję czerwonych krwinek
 • dba o transport tlenu do tkanek serca
 • zmniejsza ryzyko miażdżycy
 • ochrona naczyń wieńcowych
 • utrzymuje prawidłowy poziom cholesterolu
 • obniża zły cholesterol
 • wygodne żelowe kapsułki
 • ekonomiczne opakowanie
Wady
 • brak dostępności w aptece
 • na rynku jest stosunkowo niedługo, przez co trudno znaleźć opinie o produkcie
 • cena mogłaby być nieco niższa

Corsanum – Opinie użytkowników (forum, komentarze)

Niestety, kategoria produktów jaką są suplementy diety wspierające układ krążenia i prawidłową pracę serca nie cieszą się taką popularnością jak suplementy na odchudzanie czy trądzik.

Dlatego też, trudno znaleźć opinie o produkcie Corsanum na forum czy w komentarzach pod artykułami. Dodatkowo, fakt, że produkt jest na rynku stosunkowo krótko, również ma wpływ na małą ilość opinii od użytkowników.

Na ten moment moment pozytywne opinie o corsanum dostępne są tutaj. Osoby stosujące preparat chwalą sobie jego skuteczne działanie. Według opinii stosowanie corsanum pozwoliło już w 3 tygodnie unormować ciśnienie krwi. Z kolei według innej użytkowniczki preparatu poza poprawą ciśnienia wzrósł także poziom energii i chęć do aktywności fizycznej. 

Oczywiście, należy wziąć pod uwagę, że są to opinie opublikowane przez samego producenta.

Nasza opinia o Corsanum:

Corsanum to suplement diety, który wyróżnia się naturalnym składem. Znajdziemy w nim m.in. ekstrakty roślinne o cennych właściwościach prozdrowotnych. Kapsułki nie są może najmniejsze, jednak ich stosowanie jest proste i zajmuje nie więcej jak pół minuty dziennie. Zaletą jest również to, że dla wielu składników znajdziemy badania kliniczne potwierdzające ich skuteczność.

Warto jednak pamiętać, że jak każdy suplement diety, także i ten powinien być stosowany w ramach zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia.

Skład Corsanum – Skuteczna ochrona serca?

Formuła preparatu choć zawiera jedynie 6 składników prezentuje się bardzo ciekawie. W środku znajdziemy wyłącznie naturalne składniki bez syntetycznych szkodliwych dodatków. 

W skład Corsanum wchodzi kolendra, głóg, oregano z karwaklorem, winorośl z bioflawonoidami i reswaratolem, oliwka europejska oraz żelazo. 

Poniżej można znajduje się opis każdego ze składników.

Kolendra

Kolendra jest rośliną, która jest uważana za jedną z najzdrowszych przypraw na świecie. Zawiera ona mnóstwo składników odżywczych, minerałów i witamin. Właściwości kolendry są różnorodne i obejmują m.in. działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwutleniające. 

Kolendra jest również uważana za skuteczną roślinę leczniczą w leczeniu wielu chorób układu sercowo-naczyniowego, takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, choroby serca i choroby układu krążenia.

Badania sugerują, że regularne spożywanie kolendry może pomóc w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu (obniża frakcję LDL i podnosi “dobry” cholesterol HDL). 

Głóg

Głóg, zwany również Crataegus jest rośliną leczniczą o długiej historii wykorzystania w medycynie naturalnej. Jest ona uważana za skuteczną w wzmacnianiu serca i wspomagającą ukrwienie mięśnia sercowego. Związki zawarte w Głogu, takie jak flawonoidy i antocyjany mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi i zapewnić prawidłowy przepływ krwi oraz zmniejszyć ryzyko zawału serca. 

Głóg jest również skuteczny w obniżaniu cholesterolu we krwi (LDL, trójglicerydy). Odpowiedni poziom cholesterolu to mniejsze ryzyko wystąpienia miażdżycy. Działa korzystnie również w łagodzeniu objawów dusznicy bolesnej oraz poprawie funkcji serca u osób z chorobą niedokrwienną serca. 

Oregano z karwaklorem

Karwakrol, substancja czynna występująca w oregano może mieć korzystny wpływ na układ krążenia i serce. Badania sugerują, że karwakrol może pomóc w utrzymaniu prawidłowych funkcji serca, normalizować ciśnienie krwi a także wzmacnia naczynia krwionośne. 

Winorośl z bioflawonoidami i resweratrolem

Winorośl z bioflawonoidami i resweratrolem pomaga poprawić przepływ krwi, chroni serce, stymuluje regenerację tkanek, zapobiega powstawaniu skrzepów i normalizuje rytm serca. 

Bioflawonoidy to związki znajdujące się w skórce winogron, które działają jako przeciwutleniacze i pomagają rozszerzyć naczynia krwionośne. Resweratrol jest naturalnym polifenolem, który również działa jako przeciwutleniacz i ma korzystny wpływ na zdrowie serca. Ponadto, według niektórych źródeł resweratrol działa ochronnie na tkanki serca oraz agregację płytek krwi.

Oliwka europejska z oleuropeiną

Oliwka europejska z oleuropeiną jest uważana za składnik, który może mieć pozytywny wpływ na pracę serca i układu krwionośnego. Zawiera ona substancje, które mogą pomóc w rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co może przyczyniać się do obniżenia ciśnienia krwi a także usprawnić krążenie krwi.

Oliwka europejska jest również bogata w przeciwutleniacze (oleuropeina to silny antyoksydant), które mogą pomóc w ochronie serca przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i ich wpływem na komórki organizmu. 

Co więcej, badania sugerują, że oleuropeina zawarta w oliwce europejskiej może również pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi, co jest korzystne dla zdrowia serca.

Żelazo

Żelazo jest pierwiastkiem, który odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Jest niezbędne do prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, które transportują tlen do tkanek. 

Brak żelaza może prowadzić do niedokrwistości, co z kolei może mieć negatywny wpływ na wydolność fizyczną i zdrowie serca. Warto pamiętać, że żelazo jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak stosować Corsanum – Dawkowanie

Stosowanie Corsanum dzięki wykorzystaniu żelowych kapsułek jest proste i nie powinno nikomu sprawić trudności. 

Otwarte opakowanie preparatu na ciśnienie tętnicze corsanum

Zalecana dawka to 2 kapsułki corsanum dziennie, najlepiej przyjmować je na pełny żołądek, popijając je dużą ilością wody (200-300ml). Pozwala to na lepsze przyswajanie substancji odżywczych a do tego maleje ryzyko wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego. 

Pamiętaj jednak, aby nie przekraczać zalecanej dawki przez producenta preparatu. Nie przyspieszy to bowiem efektów a zwiększy niepotrzebnie koszt kuracji i ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Gdzie kupić Corsanum – Apteka, Allegro, Strona producenta?

Najlepszym miejscem aby zamówić kapsułki na serce Corsanum jest oficjalna strona producenta www.corsanum.pl. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz pełnowartościowy i oryginalny produkt, co jest szczególnie ważne w przypadku suplementów diety. 

Co więcej, możesz skorzystać z dostępnych tam zestawów w obniżonej cenie do -25%. To świetna okazja, aby zadbać o swój układ krążenia i zdrowe serce w przystępnej cenie. Preparat corsanum dostępny jest także na allegro jednak należy pamiętać, aby wybierać zaufanych sprzedawców.

Ile kosztuje Corsanum – Cena i dostępne promocje

Cena Corsanum to 145 zł za jedno opakowanie, które wystarcza na 30 dni kuracji. Oznacza to, że dzienny koszt suplementacji preparatem wynosi 3,83 zł.

Preparat na ciśnienie i cholesterol corsanum

Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić, możesz zdecydować się na zakup większej ilości opakowań w zestawie. Na oficjalnej stronie producenta dostępne są pakiety składające się z dwóch opakowań w cenie 255 zł oraz czterech sztuk za 435 zł.

W ten sposób możesz zmniejszyć cenę za opakowanie nawet o 25% lub przedłużyć kurację bez konieczności dokonywania kolejnych zakupów.

Corsanum do -25% taniej

Corsanum – Skutki uboczne i przeciwwskazania

Corsanum to suplement diety, który opiera swoje działanie na naturalnych składnikach, takich jak ekstrakty roślinne i minerały. Z tego powodu, u zdrowych osób preparat nie powinien powodować skutków ubocznych. 

Jednak, jak w przypadku każdego suplementu należy upewnić się czy nie ma się nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Jeśli mamy problemy zdrowotne lub przyjmujemy leki należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji (możliwe choćby interakcje z lekami). 

Należy też pamiętać, że stosowanie suplementu diety nie może zastąpić wizyty u specjalisty czy stosowania przepisanych leków.

Zanim rozpoczniesz stosowanie jakiegokolwiek suplementu ważne jest, aby dokładnie przeanalizować skład produktu, zagrożenia związane z jego stosowaniem oraz swój aktualny stan zdrowia.

Q&A – Pytania i Odpowiedzi

Czy aby kupić kapsułki Corsanum potrzebuje recepty?

Nie, Corsanum to suplement diety zawierający jedynie naturalne składniki dostępny bez recepty.

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie Corsanum?

Jedno opakowanie Corsanum zawiera 60 kapsułek, które przy sugerowanym dawkowaniu wynoszącym 2 kapsułki dziennie wystarcza na 30 dni.

Czy suplement diety Corsanum można kupić w aptece?

Nie, kapsułki Corsanum nie są dostępne w aptekach ani w lokalnych sklepach, można je zamówić wyłącznie na stronie producenta lub na Allegro.

Jak należy przechowywać produkt?

Należy przechowywać produkt w suchym miejscu w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Kto jest producentem Corsanum? 

Producentem Corsanum jest PLT Group.

Czy warto kupić tabletki na poprawę ciśnienia krwi Corsanum? – Podsumowanie

Corsanum to suplement diety, który jest przeznaczony dla osób, które chcą wzmocnić i ochronić swoje serce. 

Kapsułki na ciśnienie corsanum

Formuła preparatu opiera się bowiem na ekstraktach roślinnych znanych z ich prozdrowotnych właściwości, które pozytywnie wpływają na ciśnienie tętnicze oraz wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych. Korzystanie z tych kapsułek pomaga również utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu i ukrwienie mięśnia sercowego. 

Jednym z największych plusów corsanum jest jego naturalny skład, który jest bezpieczny dla całego organizmu (u osób zdrowych). Suplement jest dostępny w formie kapsułek, co pozwala na wygodne stosowanie. Warto również wspomnieć, że można zaoszczędzić na zakupie zamawiając go w zestawie (do -25%). 

Podsumowując, kapsułki na serce corsanum troszczą się o układ krwionośny i są naturalnym wsparciem dla dla osób, które chcą zadbać o swoje serce i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Warto jednak pamiętać, że Corsanum jest suplementem diety i nie powinien być traktowany jako substytut leczenia medycznego.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

145,00 PLN

Dostępne promocje

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Źródła:
Kulczyński B., Gramza-Michałowska A., The importance of selected spices in cardiovascular diseases., 2016 Nov 14;70(0):1131-1141. doi: 10.5604/17322693.1224252.

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie