Flexidium 400 – Opinie, Cena, Skład – Skuteczny preparat zdrowe stawy? [Recenzja 2023]

4.3/5 - (3 votes)

Aktualizacja 10 kwietnia, 2023

Flexidium 400 to wieloskładnikowy preparat pomocny w utrzymaniu prawidłowego działania chrząstek aby znów cieszyć się pełną ruchomością stawów. Preparat łagodzi ból stawów oraz ich nadmierną sztywność, a według producenta, dzięki wykorzystaniu naturalnych składników nie powoduje skutków ubocznych. 

Flexidium 400 - preparat na ból stawów

W ten recenzji przeanalizujemy skład suplementu i to jaki wpływ mają poszczególne substancje na zdrowie stawów. Sprawdzimy dostępne w internecie opinie na temat flexidium 400, a także jak prawidłowo go dawkować aby uzyskać najlepsze efekty.  

  Dla osób, które chcą jedynie dowiedzieć jak zaoszczędzić na zakupie preparatu flexidium 400 i nie chcą czytać całej recenzji, zamieszczamy poniżej link gdzie można zamówić zestawy w cenie do -50%.  

Sprawdź zestawy w cenie do -50%

Skrót recenzji Flexidium 400

To co podoba nam się w suplemencie flexidium 400 to w pełni naturalny skład produktu co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo stosowania ograniczając ryzyko wystąpienia skutków ubocznych do minimum. 

Opakowanie tabletek na zdrowe stawy stojące na biurku

W preparacie na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dwa składniki tj. kolagen rybi oraz kwas hialuronowy. Kolagen ma kluczowe znaczenie dla organizmu, zwłaszcza dla prawidłowego funkcjonowania stawów, ścięgien oraz więzadeł. Kwas hialuronowy odpowiada natomiast za lepsze “smarowanie” torebki stawowej, gdyż stanowi on główny składnik mazi stawowej. 

W suplementach tego typu szczególnie istotną rolę pełni kolagen, którego działanie zostało wielokrotnie potwierdzone w kontekście wpływu na prawidłowe na funkcjonowanie aparatu ruchu. 

Niestety nie udało nam się znaleźć opinii na temat produktu na forach dyskusyjnych czy komentarzach na blogach. Jedyne opinie na temat flexidium można znaleźć tutaj, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie zastąpią one tych recenzji publikowanych w niezależnych serwisach.

W jednym opakowaniu znajduje się 60 kapsułek a dzienna dawka to tylko 2 kapsułki. W ten sposób opakowanie wystarczy nam na pełny miesiąc stosowania. 

Cena za 60 kapsułek to 169 zł co w przeliczeniu daje nam około 5,63 zł dziennie. Cenę tą można nieco obniżyć zamawiając 3 lub 6 sztuk preparatu. 

Co to jest Flexidium 400 i jak działa?

Przeciążenia, urazy, nadwaga a nawet siedzący tryb życia mogą powodować ból stawów i problemy z poruszaniem się i wykonywaniem codziennych aktywności. Ponadto, wraz z wiekiem spada produkcja kolagenu, zmniejsza się również ilość mazi stawowej co w konsekwencji prowadzi do tarcia poszczególnych części stawu i ubytku chrząstki stawowej.

Tabletki dla osób z bólem stawów

Flexidium 400 to wieloskładnikowy suplement diety w postaci kapsułek dla osób, które chcą wspomóc zdrowie stawów w naturalny sposób. Preparat zawiera naturalne składniki tj. kolagen morski czy kwas hialuronowy, które przyczyniają się do regeneracji stawów, zmniejszenia bólu, wzmocnienia więzadeł oraz poprawy nawilżenia stawów.

8.0 TOTAL SCORE

Recenzja Flexidium 400

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ CENĘ

SKŁAD 9
CENA 6
ŁATWOŚĆ STOSOWANIA 10
DOSTĘPNOŚĆ 7
STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY 8

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

165,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Zalety
 • W 100% naturalny skład
 • Żelowe kapsułki
 • Wygodne stosowanie
 • Działanie na stawy i tkankę łączną
 • Szerokie spektrum działania
 • Działanie przeciwzapalne
 • Zawiera kolagen, kwas hialuronowy i witaminę C
 • Opakowanie na 30-dniowe stosowanie
 • Możliwość obniżenia ceny przy większej ilości opakowań
 • Bezpieczny dla większości osób
Wady
 • Dość wysoka cena
 • Konieczność długotrwałego stosowania
 • Efekty mogą się różnić w zależności od osoby

Moja opinia o Flexidium 400

Moim zdaniem, Flexidium 400 to doskonały suplement dla osób pragnących zadbać o zdrowie swoich stawów. Wyróżnia się bowiem bogatym składem zawierającym kluczowe składniki jak kolagen, kwas hialuronowy oraz witamina C. Ponadto, wygodne żelowe kapsułki oraz opakowanie zawierające 60 kapsułek na 30 dni stosowania sprawiają, że produkt jest łatwy w użyciu, a jednocześnie wysoce ekonomiczny.

Wadą natomiast jest cena produktu, która może wydawać się nieco wysoka. Można jednak obniżyć cenę Flexidium 400 nawet o 50%, dzięki zamówieniu jednorazowo większej ilości opakowań. 

Według mnie, Flexidium 400 to atrakcyjna propozycja dla osób poszukujących wsparcia dla swoich stawów. 

“Flexidium 400 – innowacyjne wsparcie dla zdrowia stawów, godne uwagi ze względu na skład i wygodę stosowania.”

Flexidium 400 – Opinie na temat preparatu

Preparaty, których działanie polega na utrzymaniu prawidłowego działania chrząstek i zadbanie o dobrą kondycję stawów nie cieszą się tak dużą popularnością jak np. suplementy na odchudzanie, z tego względu ciężko znaleźć opinie na temat ich działania na forach internetowych.  

Jedyne opinie o flexidium 400 możemy znaleźć tutaj. Z opinii tam opublikowanych wynika, że preparat wykazuje skuteczne działanie na bóle stawów i przyczynia się do regeneracji stawów, a także zmniejszenia ich sztywności. Przeglądając opinie możemy również dowiedzieć się, że suplement to także skuteczna profilaktyka polegająca na zapobieganiu wystąpienia problemów z aparatem ruchu w przyszłości. 

Jak stosować Flexidium 400 – Dawkowanie

Dawkowanie preparatu flexidium 400 jest bardzo proste i wymaga jedynie połknięcia 2 kapsułek dziennie (2x 1 kapsułka). Kapsułki należy obficie popić wodą (200-300 ml). Suplement najlepiej stosować po posiłku w celu lepszej absorpcji składników aktywnych. 

Nie zalecamy stosować dawek większych od tych sugerowanych przez producenta. Suplement w swoim składzie zawiera aż 400 mg kolagenu w dziennej porcji co jest ilością w zupełności wystarczającą. Stosowanie większej ilości kapsułek nie przełoży się na lepsze działanie produktu, może natomiast powodować nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a dodatkowo niepotrzebnie zwiększy koszt kuracji.

Skład tabletek Flexidium 400

1. Kolagen

Kolagen to najczęściej występujące białko w naszym organizmie (około 30% wszystkich białek) i stanowi element budulcowy dla chrząstki stawowej, ścięgien oraz więzadeł. Kolagen jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, chroni m.in wątrobę, nerki, odpowiada również za nawilżenie, elastyczność i gładkość skóry . Stosowanie kolagenu może zmniejszać nasilenie bólu stawów i łagodzi istniejące stany zwyrodnieniowe. 

W preparacie zastosowano kolagen rybi, który ma najbardziej zbliżoną budowę do kolagenu ludzkiego. Co więcej, kolagen rybi wymaga mniejszego przetworzenia niż wieprzowy lub wołowy, dzięki czemu zachowuje więcej ze swoich cennych właściwości na zdrowie stawów. 

Wraz z wiekiem ilość produkowanego przez organizm kolagenu spada, co w efekcie prowadzi do zmniejszenia ilości mazi stawowej i nasilonego tarcia o siebie stawów. Do przyczyn obniżonej ilości kolagenu zaliczyć możemy także niedobór witaminy c, która bierze udział w procesie powstawania aminokwasów budujących włókna kolagenowe. Z tego względu w tabletkach flexidium 400 znajdziemy kolagen morski w dawce 400 mg, a także kwas l-askorbinowy, który także przyczynia się do produkcji kolagenu.

2. Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje naturalne w ludzkim organizmie i jest to podstawowy składnik mazi stawowej odpowiadającej za “smarowanie” stawów. Utrzymanie optymalnej ilości kwasu hialuronowego w torebce stawowej może pomóc zachować prawidłowe funkcjonowanie stawów i aparatu ruchu. Kwas hialuronowy zmniejsza tarcie w stawach i chroni je przed uszkodzeniem, może również zmniejszać sztywność stawów i wzmacniać więzadła. 

Kwas hialuronowy ma silne właściwości wiążące wodę (jedna jego cząsteczka jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody). Chroni chrząstkę stawową przed nadmiernym tarciem i obciążeniem, wykazuje także działanie przeciwbólowe poprzez dostarczenie substancji zmniejszających ilość impulsów bólowych. Składnik też zalecany jest w niektórych przypadkach osobom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów.

3. Kwas L-askorbinowy

Kwas l-askorbinowy uczestniczy w procesie syntezy kolagenu, który jest niezbędny w celu prawidłowego funkcjonowania chrząstki stawowej. Dodatkowo, witamina c (kwas l-askorbinowy) chroni przed stresem oksydacyjnym gdyż jest silnym antyoksydantem, niweluje działanie wolnych rodników, które mogą mieć niekorzystny wpływ na takie schorzenia jak m.in choroba zwyrodnieniowa stawów. 

4. Cynk

Cynk jest pierwiastkiem, który ma bardzo istotne znaczenie dla zachowania optymalnego zdrowia, a jego niedobór może mieć niekorzystny wpływ na ludzki organizm. Zastosowanie 150% RWS w preparacie flexidium 400 przyczynia się do utrzymania prawidłowego stanu kości, ma również korzystny wpływ na włosy, skórę i paznokcie.

5. Selen

Selen pełni wiele ważnych funkcji w organizmie, w preparacie flexidium wykazuje korzystne właściwości na reumatoidalne zapalenie stawów poprzez zmniejszenie nasilenia bólu, chroni również komórki przed stresem oksydacyjnym. Niedostateczny poziom selenu może mieć niekorzystny wpływ m.in na funkcjonowanie tarczycy, wypadanie włosów czy zaburzenia układu nerwowego.

Flexidium 400 – Cena i rabaty

Cena preparatu flexidium 400 to 169 zł za opakowanie zawierające 60 kapsułek. Przy zalecanym dawkowaniu opakowanie wystarczy nam na 30 dni codziennego stosowania. W ten sposób dzienny koszt kuracji suplementem wynosi tylko 5,65 zł. 

Cenę tą można obniżyć decydując się na zakup oferowanych przez producenta zestawów składających się z 3 lub 6 sztuk produktu. Zamawiając jednorazowo większą ilość sztuk możemy obniżyć dzienny koszt kuracji do 3,7 zł a w przypadku największego pakietu nawet do 2,58 zł. 

Do wyboru mamy 3 opcje:

 • Program start – 1 opakowanie za 169 zł
 • Program polecany – 3 opakowania za 355 zł, czyli zapłacimy mniej o 30%
 • Program max – 6 opakowań za 507 zł, tak w tym wypadku cena obniża się o 50%

Dla osób, którym doskwiera ból stawów przy wykonywaniu ruchów i zależy im na ich regeneracji w zupełności powinno wystarczyć na początek jedno opakowanie, lub zestaw składających się z 3 sztuk aby nieco zaoszczędzić podczas zakupu.  

Z największego zestawu najwięcej skorzystają te osoby, które chcą podzielić się produktem z kimś bliskim i taniej wyjdzie im zamówić jeden duży zestaw niż 2 średnie.  

Sprawdź zestawy w cenie do -50%

Gdzie kupić Flexidium 400?

Biorąc pod uwagę, że kapsułki flexidium 400 nie są dostępne w aptekach, najlepiej zamówić preparat poprzez oficjalną stronę producenta www.flexidium.pl. W ten sposób zyskujemy nie tylko pewność zakupu oryginalnego i pełnowartościowego produktu, ale również możliwość zamówienia zestawów 3 lub 6 sztuk produktu w obniżonej cenie. 

Dlaczego stawy bolą?

Stan zapalny, sztywnienie stawów, gorsza elastyczność ścięgien, dyskomfort i ból podczas wykonywania najprostszych czynności może być spowodowany m.in. przez mniejszą produkcję kolagenu. Na bolące stawy cierpią osoby w różnym wieku, problem występuje również u sportowców i osób u których aktywność fizyczna jest na porządku dziennym.

Prawdą jest jednak, że osoby starsze są bardziej narażone na problemy ze stawami i towarzyszącemu temu dyskomfortowi. Dlatego w skład omawianych w tym artykule preparatów poza kolagenem wchodzi również bardzo często wykorzystanie kwasu hialuronowego, będący głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadającej za prawidłowe smarowanie stawów. Jeśli zależy nam na zachowaniu zdrowych stawów warto wdrożyć profilaktykę na odpowiednio wczesnym etapie, gdy jeszcze torebka stawowa pracuje optymalnie. Pozwoli nam to uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości.

Flexidium 400 – Efekty stosowania

Efekty stosowania Flexidium 400 mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb i organizmu każdej osoby. Poniżej przedstawiamy kilka potencjalnych korzyści, których można doświadczyć po regularnym stosowaniu suplementu:

 1. Wspomaganie regeneracji stawów: Składniki takie jak kolagen, kwas hialuronowy czy witamina C mogą przyczynić się do odbudowy chrząstki stawowej, co może prowadzić do poprawy ich funkcjonowania.
 2. Zmniejszenie bólu i sztywności: Poprawa stanu chrząstki i tkanki łącznej może przyczynić się do zmniejszenia bólu i sztywności stawów.
 3. Zwiększenie ruchomości: Regularne stosowanie Flexidium 400 może wpłynąć na poprawę ruchomości stawów, dzięki czemu codzienne czynności stają się łatwiejsze i bardziej komfortowe.
 4. Działanie przeciwzapalne: Składniki takie jak witamina C i MSM mają właściwości przeciwzapalne, co może przyczynić się do redukcji stanów zapalnych w organizmie.
 5. Poprawa wyglądu skóry, włosów i paznokci: Kolagen i kwas hialuronowy są kluczowymi składnikami tych struktur, więc ich suplementacja może wpłynąć na poprawę wyglądu i kondycji skóry, włosów i paznokci.

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Czy dostanę preparat flexidium 400 w aptece?

Tabletki flexidium 400 dostępne są jedynie na oficjalnej stronie producenta oraz poprzez serwisy tj. allegro oraz ceneo. Największe korzyści zapewnia jednak zamówienie produktu bezpośrednio od producenta. Wybierając tę formę zakupu możemy skorzystać z dostępnych zniżek na zakup zestawów, zyskujemy także pewność, że zamówiony przez nas produkt jest pełnowartościowy. 

Na jak długo wystarczy jedno opakowanie?

W opakowaniu znajduje się 60 żelowych kapsułek. Przy sugerowanym dawkowaniu 2 kapsułek dziennie opakowanie wystarczy nam na 30 dni codziennego przyjmowania suplementu. 

Czy flexidium 400 powoduje skutki uboczne?

Według informacji na stronie producenta suplement diety flexidium 400 nie powoduje efektów ubocznych. Przed zastosowaniem preparatu warto upewnić się czy nie występuje u nas nadwrażliwość lub uczulenie na któryś ze znajdujących się w produkcie składników. 

Pamiętajmy także, że nawet w przypadku substancji pochodzenia naturalnego mogą wystąpić pewne działania niepożądane choć zdarza się to niezwykle rzadko. W przypadku kolagenu są to np. osłabienie, bóle mięśni czy zaparcia. 

Suplementy diety bazujące na składnikach naturalnych cechuje wysokie bezpieczeństwo, u zdrowych osób nie powinny więc wystąpić skutki uboczne. Dla zachowania szczególnej ostrożności kobiety w ciąży i matki karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek preparatu. 

Kiedy poczuję pierwsze efekty stosowania preparatu?

Niestety na stronie producenta nie znajdziemy informacji o tym jak szybko mogą być odczuwalne pierwsze efekty stosowania produktu. Wiemy jednak, że podstawową rolę w preparacie pełni kolagen, w przypadku tego składnika uzyskanie odczuwalnej różnicy w postaci złagodzenia dolegliwości bólowych może wymagać nawet 2-3 miesięcy codziennego przyjmowania kolagenu.

Czy warto kupić preparat na ból stawów Flexidium 400 – Podsumowanie

Tabletki flexidium 400 to naturalny suplement diety w którego składzie znajduje się kolagen morski, kwas hialuronowy, witamina c, selen oraz cynk. Preparat ma na celu zwiększenie ilości kolagenu oraz mazi stawowej tak, aby zmniejszyć bóle stawów, sztywność oraz stany zapalne aby znów móc być aktywnym fizycznie bez ciągłego bólu stawów i dyskomfortu związanego z poruszaniem się. 

Suplement diety na poprawę funkcjonowania rząstki stawowej

W jednym opakowaniu preparatu znajduje się 60 kapsułek na 30 dni stosowania. Za opakowanie suplementu diety flexidium 400 zapłacimy 169 zł czyli 5,63 zł dziennie. Dzienna dawka to 2 kapsułki, które należy popić szklanką wody. 

Jeśli szukamy naturalnego suplementu, który pomoże w utrzymaniu prawidłowego działania chrząstek, preparaty na bazie kolagenu i kwasu hialuronowego jak flexidium 400 mogą okazać się skutecznym rozwiązaniem.

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie