Jak powiększyć penisa? – 8 metod na powiększenie członka wartych uwagi w 2022

Aktualizacja 7 lutego, 2022

W tym artykule omówimy 8 cieszących się największą popularnością wśród mężczyzn sposobów na to jak powiększyć penisa zarówno metodami naturalnymi (bezoperacyjne) jak i przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. 

Do cieszących się dużym zainteresowaniem metod powiększania penisa z pewnością zaliczają się ćwiczenia manualne. Plusem jest to, że metoda ta jest całkowicie darmowa i można przeprowadzić ją w zaciszu własnego domu, jednak wymaga dużo wolnego czasu i zaangażowania. Rosnącą popularnością cieszą się również małoinwazyjne zabiegi polegające na wypełnieniu penisa własnym tłuszczem lub kwasem hialuronowym, niestety sposób ten wpływa jedynie na grubość penisa a ceny zaczynają się od 3.000 zł. 

Pompki oraz ekstendery działają na podobnej zasadzie do ćwiczeń, jednak uzyskane dzięki nim zwiększenie rozmiaru penisa może być bardziej widoczne a same efekty mogą pojawić się w krótszym czasie. Musimy jednak poświęcić od 15 do 30 minut na trening z użyciem pompki oraz nawet kilka godzin na noszenie ekspandera. 

 Biorąc pod uwagę przystępną cenę i łatwość przeprowadzenia kuracji, która ogranicza się do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia, najlepszą metodą na powiększenie członka wydają się być tabletki na bazie naturalnych składników takie jak Member XXL (www.memberxxl.pl) lub PeniSizeXL (www.penisizexl.pl).  

Kuracja tabletkami trwająca trzy miesiące to w przybliżeniu koszt poniżej 360,00 zł, a dzięki wykorzystaniu jedynie naturalnych składników stosowanie tego typu suplementów wydaje się być bezpieczne dla zdrowia (u osób zdrowych).

Jak naturalnie powiększyć penisa? – 4 popularne metody

Zdajemy sobie sprawę, że nie wielu mężczyzn chcę poddawać się nawet mało inwazyjnym zabiegom a tym bardziej operacji chirurgicznej, dlatego pierwszą część postanowiliśmy poświęcić naturalnym sposobom na powiększanie penisa. Skupimy się na 4 metodach na które mężczyźni decydują się najczęściej, zaczynając od tym cieszących się największym zainteresowaniem do tych wybieranych najrzadziej.

1. Tabletki na powiększanie penisa

Analizując komentarze na forach czy pod artykułami na blogach zarówno w naszym kraju jak i za granicą wyraźne widać, że tabletki cieszą się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn chcąc powiększyć penisa. 

Bez wątpienia metoda ta jest bardzo wygodna i w większości przypadków przeprowadzenie kuracji powiększającej wymaga od nas jedynie przyjmowania 1 lub 2 kapsułek wybranego przez nas preparatu w ciągu dnia. Plusem jest również to, że tabletki możemy zabrać ze sobą wszędzie, zarówno na wakacje czy w podróż służbową, dzięki czemu nie ma potrzeby przerywania kuracji na czas wyjazdu. 

Tabletki member xxl

Sposób działania tabletek polega na dostarczeniu do organizmu składników aktywnych nasilających dopływ krwi do ciał jamistych penisa doprowadzając w ten sposób do ich rozrostu. Mechanizm ten sprawia, że powiększeniu może ulec zarówno grubość penisa jak i jego długość (zarówno w stanie erekcji jak i stanie spoczynku).

Minusem jest brak niezależnych badań potwierdzających działanie suplementów możemy więc bazować jedynie na opiniach mężczyzn publikowanych na forach czy komentarzach na blogach a także opiniach nadesłanych do producentów tego typu produktów. 

Jakie efekty można uzyskać?

Jakich efektów można oczekiwać dzięki zastosowaniu tabletek? Producenci sugerują, że możliwy wzrost penisa to nawet do 8 cm długości i do kilku centymetrów w jego obwodzie. Jednak efekty tego kalibru to raczej wyjątki a nie reguła, analizując opinie na temat jednego z dostępnych na rynku preparatów, stosujący go mężczyźni deklarowali przyrost członka od 1 do 3 cm. 

Na stronie member xxl (www.memberxxl.pl) znajdziemy informacje o przeprowadzonych testach na grupie 90 ochotników w trakcie których średni przyrost rozmiaru penisa wyniósł 5 cm. Badania trwały 12 tygodni, taka długość kuracji wymaga zakupu 3 opakowań tabletek (do 360,00 zł w zestawie). 

Dzięki zawartości l-argininy suplementy tego typu mogą być również pomocne w przypadku zaburzeń erekcji [1]. L-arginina ma silne właściwości rozkurczające, co zdecydowanie ułatwia przedostanie się krwi do penisa i nasilenie wzwodu. 

Obecnie na naszym rynku największą popularnością cieszą się tabletki member xxl, penisizexl oraz penilarge. Wszystkie wymienione preparaty bazują na składnikach naturalnych a dzięki oferowanym przez producentów zestawom można kupić je w niższej cenie jeśli zdecydujemy się na zamówienie minimum 3 opakowań.

2. Pompki próżniowe

Jak powiększyć penisa naturalnie? Odpowiedzią mogą być pompki próżniowe, które również cieszą się sporą popularnością wśród mężczyzn chcących zwiększyć rozmiar penisa bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. 

Pompka bathmate

Działanie pompek według samych producentów polega na wytworzeniu odpowiednio silnego podciśnienia i wypełnieniu ciał jamistych wzmożoną ilością krwi co w efekcie prowadzi do zwiększenia ich objętości. W trakcie ćwiczeń z użyciem pompki powstają również mikropęknięcia na skutek czego dochodzi do czasowego obrzmienia penisa, które utrzymuje się do kilku godzin i stymuluje naturalną regenerację i wzrost tkanek.

Według producentów pompek próżniowych możliwy efekt powiększenia członka to nawet dodatkowe 8 cm jeśli chodzi o długość penisa oraz do 3 cm więcej w jego obwodzie. W przypadku pompek rozmiar penisa może ulec wzrostowi zarówno w stanie spoczynku jak i w stanie erekcji co z pewnością jest dużą zaletą tej metody. Choć skuteczność pompek wydaje się się być naprawdę wysoka, mają one również swoje wady.

Minusem z pewnością jest konieczność regularnego treningu z wykorzystaniem urządzenia, który może wynieść nawet 15-30 minut dziennie. Ograniczeniem jest również rozmiar pompki co może sprawiać trudności w przypadku konieczności wyjazdu, na czas którego może okazać się, że będziemy zmuszeni przerwać kurację powiększającą.   

Pompki zalecane są również w wielu sytuacjach przez seksuologów w przypadku zaburzeń erekcji. W celu poprawy wzwodu stosuje się je najczęściej przed odbyciem stosunku, natomiast w przypadku powiększania penisa pora dnia nie ma większego znaczenia.

Na rynku dostępne są zarówno tańsze i bardzo proste modele jak Bathmate Hydro 7 jaki te te nieco droższe jak Bathmate Hydromax 7. Oba modele działają w zbliżony sposób, tak więc od naszego budżetu zależy wybór urządzenia.

3. Ekspandery rozciągające penisa

Kolejny ze sposobów na powiększenie penisa na naszej liście to ekspandery. Działanie ekspanderów opiera się metodzie trakcji czyli poddawaniu prącia powolnemu i długotrwałemu rozciąganiu. Zachodzi wówczas proces zwany cytokinezą czyli podział i mnożenie się komórek, w efekcie czego wzrasta zarówno długość penisa jak i jego obwód [2].

Ekspander MaleEdge Basic

Metoda ta na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo ciekawa. Producenci zapewniają o skuteczności na poziomie 97% a niektóre urządzenia objęte są gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku nie uzyskania zadowalających rezultatów. Możliwy do uzyskania efekt wydłużenia penisa to 5 cm oraz do 3 cm w jego obwodzie.

Niestety urządzenia typu ekspander wymagają noszenia przez wiele godzin dziennie. Choć jak możemy przeczytać liczy się suma godzin a nie to przez jak długi czas nosimy urządzenie skuteczne powiększenie penisa może wymagać nawet 540 h. Jeśli pracujemy w domu i możemy pozwolić sobie na rozciąganie prącia przy pomocy ekstendera metoda ta może okazać się ciekawym rozwiązaniem. 

Musimy również wziąć pod uwagę, że samo korzystanie z urządzenia nie należy do szczególnie praktycznych. Każda wizyta w toalecie, wyjście na siłownie, do pracy czy po zakupy wymaga zdjęcia urządzenia. W ten sposób czas oczekiwania na efekty może znacząco się wydłużyć. 

Podobnie jak w przypadku pompek tak i ekspandery dostępne są w różnych wariantach cenowych. Modele jak Male Edge Basic są tańsze, jednak bardziej ekskluzywne urządzenia jak Jes Extender Gold wymagają nieco większych inwestycji.

4. Kremy do penisa

Kremy mogą wspomóc kurację powiększania penisa przy pomocy tabletek i przyspieszyć pojawienie się pierwszych efektów. 

Krem penilarge

Choć kremy do stosowania miejscowego jak ten również mają bogaty skład nie zastąpią suplementów zawierających takie składniki jak arginina czy buzdyganek naziemny, mogą natomiast wesprzeć cały proces. Kremy stosuje się również w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia rozstępów na skutek wzrostu członka poprzez wpływ na poprawę elastyczności skóry prącia. 

Działanie kremów to m.in:

  • Poprawa ukrwienia członka
  • Nawilżenie skóry prącia i poprawa jej elastyczności
  • Łagodzenie podrażnień
  • Pobudzenie komórek do wzrostu i podziału

Jak powiększyć członka domowymi sposobami?

Domowe sposoby na powiększenie penisa to tak naprawdę tylko jedna metoda, czyli klasyczne ćwiczenia manualne. Oczywiście inne sposoby na powiększenie członka jak pompki, ekspandery czy tabletki również możemy wdrożyć w zaciszu własnego domu jednak nie są one w pełni darmowe jak ma to miejsce w przypadku ćwiczeń. 

5. Ćwiczenia na powiększenie penisa

Ćwiczenia na powiększenie penisa mają jedną dużą zaletę, są darmowe. W przypadku ćwiczeń nie musimy ponosić kosztów związanych z zakupem tabletek, pompek czy urządzeń rozciągających co sprawia, że duża liczba mężczyzn chcących powiększyć członka decyduje się właśnie na tą metodę.

Możliwych do wykonania ćwiczeń manualnych jest wiele, jednak najlepiej wybrać te najskuteczniejsze i to na nich zbudować swój program treningowy. 

W tym wypadku możemy ograniczyć się do dwóch ćwiczeń – Jelqing oraz rozciąganie. Dlaczego jedynie dwa ćwiczenia? Niemal wszystkie ćwiczenia na powiększenie penisa, które możemy wykonywać działają na tej samej zasadzie, nie ma więc potrzeby włączania do treningu wszystkich co tylko niepotrzebnie wydłuży czas jego trwania. 

  • Jelqing to alternatywa dla pompek próżniowych. Choć trening manualny w wykorzystaniem ćwiczenia jelqing jest mniej wygodny i wymaga więcej poświęconego czasu pozwala uzyskać zbliżone rezultaty.
  • Rozciąganie należy do ćwiczeń imitujących sposób działania ekspanderów. W tym wypadku również poddajemy penisa rozciąganiu wykorzystując metodę trakcji, która sprawia, że komórki prącia ulegają podziałowi i rozmnożeniu co przekłada się z kolei na zwiększenie masy członka na całej jego powierzchni. Ćwiczenia polegające na rozciąganiu penisa zawsze należy wykonywać w stanie zwiotczenia a po zakończonych ćwiczeniach rozciągających należy przywrócić prawidłowe krążenie krwi (należy rozmasować prącie).

Początkowo ćwiczenia wykonuje się dość przyjemnie a trening nie wymaga wiele czasu (5-10 minut), niestety aby notować dalszy progres należy stopniowo wydłużać czas treningu, który w końcowej fazie może wymagać nawet 50 minut. Ćwiczenia to bardzo wymagający sposób powiększania męskości, który może zapewnić zadowalające efekty dla większości mężczyzn, jeśli jednak nie dysponujemy znaczną ilością wolnego czasu na treningi lepiej wybrać inne metody których stosowanie nie wymaga od nas tyle zaangażowania.

Metody operacyjne i zabiegi medycyny estetycznej

Mężczyźni, którzy zastanawiają się jak powiększyć penisa mogą skorzystać również z zabiegów medycyny estetycznej lub operacyjnego powiększania członka. Dla większości panów barierą może okazać się jednak wysoki koszt tego typu zabiegów jak i ryzyko wystąpienia skutków ubocznych np. w przypadku operacji polegającej na wydłużeniu prącia poprzez nacięcie więzadeł wieszadłowych. 

Do plusów na pewno możemy zaliczyć prawie natychmiastowe zwiększenie rozmiaru penisa przy pomocy kwasu hialuronowego czy własnego tłuszczu oraz małą inwazyjność tego typu zabiegów.

6. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg polegający na pogrubieniu penisa kwasem hialuronowym trwa 30-45 minut i ze względu na swoją małą inwazyjność przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pogrubienie penisa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wynosi od 2 do 5 cm, niestety powiększenie dotyczy jedynie obwodu prącia bez wpływu na jego długość w stanie erekcji.

Ceny zabiegu zaczynają się od 3000 zł, należy wziąć jednak pod uwagę, że kwas hialuronowy to substancja biodegradowalna a efekt utrzymuje się do 2 lat co oznacza, że rozmiar członka z biegiem czasu może wrócić do początkowych rozmiarów, dlatego co 12-24 miesiące konieczne jest jego powtórzenie. 

Przez jakiś czas od wykonania zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie i obrzęk. Przez okres 4 tygodni należy również wykonywać masaże członka aby równomiernie rozprowadzić wypełniacz (kwas hialuronowy). Po około 2 tygodniach można cieszyć się płynnym efektem.

7. Pogrubienie penisa własnym tłuszczem

Pogrubienie członka własnym tłuszczem to naturalna metoda pozwalająca na powiększenie penisa bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. Dużą zaletą jest fakt, że metoda ta nie wymaga stosowania substancji syntetycznych, zmniejsza się więc ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. 

Sam zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym a pacjent najczęściej może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Zabieg polega na wykonaniu liposukcji z miejsc w których tkanki tłuszczowej jest najwięcej a następnie wprowadza się ją malutką igłą pod skórę prącia. Sposób przeprowadzenia zabiegu sprawia, że nie ma ryzyka niekorzystnego wpływu na uzyskanie erekcji jak może mieć to miejsce w przypadku zabiegu chirurgicznego. Pogrubienie penisa własna tkanką tłuszczową może wynieść nawet 50% i podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego ceny zaczynają się od 3000 zł. Plusem jest również możliwość uzyskania trwałych rezultatów.

8. Operacyjne powiększenie członka

Zabieg ten polega na nacięciu więzadeł wieszadłowych i wysunięciu ukrytej wewnątrz ciała części penisa. Możliwy do uzyskania wzrost członka dzięki operacji to od 2 do 5 cm (najwyraźniejszy efekt w czasie spoczynku). Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, po wykonaniu której niestety mogą wystąpić powikłania pooperacyjne jak np.:

  • Zaburzenia erekcji
  • Zakażenie
  • Uszkodzenie nerwów

Jest to również najdroższa metoda powiększania penisa na naszej liście gdyż ceny zaczynają się od 8000.

Która z metod powiększania penisa będzie dla mnie odpowiednia?

Wybór metody na powiększenie penisa w dużej mierze uzależniony jest od budżetu jakim dysponujemy. 

Jeśli zależy nam na uzyskaniu natychmiastowego efektu powiększenia członka (pogrubienie i wydłużenie) możemy zdecydować się na mało inwazyjną formę zabiegu jak wypełnienie prącia kwasem hialuronowym czy własnym tłuszczem. Krótki czas rekonwalescencji i wyraźny oraz natychmiastowy efekt powiększenia prącia to główne zalety tej metody. Dla wielu mężczyzn barierą może być jednak cena, która zaczyna się od 3000 zł. 

Możemy także skorzystać z naturalnych i domowych metod powiększania penisa jak ćwiczenia lub pompki, ekspandery czy tabletki. Ćwiczenia na powiększenie penisa są darmowe, jeśli więc mamy dużo wolnego czasu i wystarczająco dużo samozaparcia ćwiczenia mogą okazać się dobrym wyborem

Ze względu na bardzo przystępną cenę i łatwość przeprowadzenia kuracji a także brak konieczności rekonwalescencji to tabletki na porost penisa są najczęściej wybieranym sposobem powiększania penisa. Minusem jest natomiast brak dowodów naukowych (niezależnych badań) które mogłyby w 100% potwierdzić skuteczność tej metody, pozostaje nam w tym wypadku opierać się jedynie na opiniach mężczyzn stosujących tego typu preparaty. 

Poniżej znajduje się tabelka z orientacyjnymi cenami poszczególnych metod:

Ceny metod powiększania biustu

Kwas hialuronowy

od 3000 zł

Własna tkanka tłuszczowa

od 3000 zł

Operacja nacięcia więzadeł wieszadłowych

od 8000 zł

Pompki próżniowe

od 329,90 zł

Ekspandery

od 359,90 zł

Tabletki na porost penisa

od 299,90 zł (3 miesiące)

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Jak powiększyć członka w domu?

Jak powiększyć penisa w zaciszu własnego domu? W tej sytuacji możemy skorzystać z 5 dostępnych metod. Są to pompki próżniowe, ekspandery, kremy do stosowania miejscowego, ćwiczenia manualne oraz ziołowe tabletki. Możliwe do uzyskania powiększenie wielkości prącia, dzięki tym sposobom to do 8 cm (według producentów). 

Jeśli szukamy darmowego sposobu możemy skorzystać z ćwiczeń manualnych. Dla osób, które nie przepadają za przyjmowaniem suplementów ale nie mają wystarczająco dużo czasu na wykonywanie ćwiczeń dostępne są opcje w postaci pompek lub ekspanderów oraz specjalistycznych kremów, natomiast najmniej wymagająca metoda to tabletki na bazie składników ziołowych. 

O ile można powiększyć członka?

W zależności od wybranej metody może być to od 0 do 5 cm w obwodzie członka np. kwas hialuronowy zapewnia jedynie pogrubienie bez wpływu na wydłużenie penisa w stanie erekcji oraz do maksymalnie 8 cm długości.

Czy da się powiększyć penisa?

Tak. Rozmiar jaki uda nam się uzyskać jest natomiast ściśle uzależniony od wybranej przez nas metody. Wydłużenie penisa może zapewnić np. zabieg chirurgiczny, który polega na podcięciu więzadeł wieszadłowych podtrzymujących prącie wewnątrz ciała. Możemy również skorzystać z zabiegów polegających na wprowadzeniu pod skórę prącia kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu.

Jak powiększyć penisa – które metody są warte uwagi?

Kompleks małego członka dotyczy wielu mężczyzn, którzy kiedyś mogli skorzystać jedynie z jego operacyjnego powiększenia. Dziś dostępne są również naturalne sposoby jak i zabiegi, które nie wymagają długiej rekonwalescencji czy rezygnacji z wielu codziennych zajęć. 

Na początku warto zadać sobie pytanie czy oczekuje natychmiastowego efektu, jeśli tak najlepszym wyborem mogą być zabiegi polegające na pogrubienia prącia. Jeśli natomiast ogranicza nas budżet możemy wypróbować inne metody jak pompki, tabletki czy ekspandery, niestety w tym wypadku musimy polegać na opiniach mężczyzn publikowanych na forach czy w komentarzach na blogach. 

1. Stanislavov R., Nikolova V., Treatment of erectile dysfunction with pycnogenol and L-arginine, 2003
2. Nikoobacht M., Shahnazari A., Rezaejdanesz M., Mehrsai A, Pourman G., Effect of penile-extender device in increasing penile size in men with shortened penis: preliminary results,  2011

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking