Jak powiększyć penisa? – 7 metod na powiększenie członka wartych uwagi w 2023

5/5 - (1 vote)

Aktualizacja 29 stycznia, 2023

W tym artykule omówimy 8 cieszących się największą popularnością wśród mężczyzn sposobów na to jak powiększyć penisa zarówno metodami naturalnymi (bezoperacyjne) jak i przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej. 

Do cieszących się dużym zainteresowaniem metod powiększania penisa z pewnością zaliczają się ćwiczenia manualne. Plusem jest to, że metoda ta jest całkowicie darmowa i można przeprowadzić ją w zaciszu własnego domu, jednak wymaga dużo wolnego czasu i zaangażowania. Rosnącą popularnością cieszą się również małoinwazyjne zabiegi polegające na wypełnieniu penisa własnym tłuszczem lub kwasem hialuronowym, niestety sposób ten wpływa jedynie na grubość penisa a ceny zaczynają się od 3.000 zł. 

Pompki oraz ekstendery działają na podobnej zasadzie do ćwiczeń, jednak uzyskane dzięki nim zwiększenie rozmiaru penisa może być bardziej widoczne a same efekty mogą pojawić się w krótszym czasie. Musimy jednak poświęcić od 15 do 30 minut na trening z użyciem pompki oraz nawet kilka godzin na noszenie ekspandera. 

 Biorąc pod uwagę przystępną cenę i łatwość przeprowadzenia kuracji, która ogranicza się do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia, najlepszą metodą na powiększenie członka wydają się być tabletki na bazie naturalnych składników takie jak Member XXL (www.memberxxl.pl) lub PeniSizeXL (www.penisizexl.pl).  

Kuracja tabletkami trwająca trzy miesiące to w przybliżeniu koszt poniżej 360,00 zł, a dzięki wykorzystaniu jedynie naturalnych składników stosowanie tego typu suplementów wydaje się być bezpieczne dla zdrowia (u osób zdrowych).

Jak naturalnie powiększyć penisa? – 4 popularne metody

1. Tabletki na powiększanie penisa

Analizując komentarze na forach czy pod artykułami na blogach zarówno w naszym kraju jak i za granicą wyraźne widać, że tabletki cieszą się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn chcąc powiększyć penisa. 

Bez wątpienia metoda ta jest bardzo wygodna i w większości przypadków przeprowadzenie kuracji powiększającej wymaga od nas jedynie przyjmowania 1 lub 2 kapsułek wybranego przez nas preparatu w ciągu dnia. Plusem jest również to, że tabletki możemy zabrać ze sobą wszędzie, zarówno na wakacje czy w podróż służbową, dzięki czemu nie ma potrzeby przerywania kuracji na czas wyjazdu. 

Tabletki member xxl

Sposób działania tabletek polega na dostarczeniu do organizmu składników aktywnych nasilających dopływ krwi do ciał jamistych penisa doprowadzając w ten sposób do ich rozrostu. Mechanizm ten sprawia, że powiększeniu może ulec zarówno grubość penisa jak i jego długość (zarówno w stanie erekcji jak i stanie spoczynku).

Minusem jest brak niezależnych badań potwierdzających działanie suplementów możemy więc bazować jedynie na opiniach mężczyzn publikowanych na forach czy komentarzach na blogach a także opiniach nadesłanych do producentów tego typu produktów. 

Jakie efekty można uzyskać?

Jakich efektów można oczekiwać dzięki zastosowaniu tabletek? Producenci sugerują, że możliwy wzrost penisa to nawet do 8 cm długości i do kilku centymetrów w jego obwodzie. Jednak efekty tego kalibru to raczej wyjątki a nie reguła, analizując opinie na temat jednego z dostępnych na rynku preparatów, stosujący go mężczyźni deklarowali przyrost członka od 1 do 3 cm. 

Na stronie member xxl (www.memberxxl.pl) znajdziemy informacje o przeprowadzonych testach na grupie 90 ochotników w trakcie których średni przyrost rozmiaru penisa wyniósł 5 cm. Badania trwały 12 tygodni, taka długość kuracji wymaga zakupu 3 opakowań tabletek (do 360,00 zł w zestawie). 

Dzięki zawartości l-argininy suplementy tego typu mogą być również pomocne w leczeniu zaburzeń erekcji [1]. L-arginina ma silne właściwości rozkurczające, co zdecydowanie ułatwia przedostanie się krwi do penisa i nasilenie wzwodu. W skład tabletek wchodzą substancje, które mają nie tylko zapewnić skuteczne powiększanie penisa ale również pobudzić libido.

Obecnie na naszym rynku największą popularnością cieszą się tabletki member xxl, penisizexl oraz penilarge. Wszystkie wymienione preparaty bazują na składnikach naturalnych a dzięki oferowanym przez producentów zestawom można kupić je w niższej cenie jeśli zdecydujemy się na zamówienie minimum 3 opakowań.

2. Pompki próżniowe

Jak powiększyć penisa naturalnie? Odpowiedzią mogą być specjalne pompki pompki próżniowe, które również cieszą się sporą popularnością wśród mężczyzn chcących zwiększyć rozmiar penisa bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. 

Pompka bathmate

Działanie pompek według samych producentów polega na wytworzeniu odpowiednio silnego podciśnienia i wypełnieniu ciał jamistych wzmożoną ilością krwi co w efekcie prowadzi do zwiększenia ich objętości. W trakcie ćwiczeń z użyciem pompki powstają również mikropęknięcia na skutek czego dochodzi do czasowego obrzmienia penisa, które utrzymuje się do kilku godzin i stymuluje naturalną regenerację i wzrost tkanek.

Według producentów pompek próżniowych możliwy efekt powiększenia członka to nawet dodatkowe 8 cm jeśli chodzi o długość penisa oraz do 3 cm więcej w jego obwodzie. W przypadku pompek rozmiar penisa może ulec wzrostowi zarówno w stanie spoczynku jak i w stanie erekcji co z pewnością jest dużą zaletą tej metody. Choć skuteczność pompek wydaje się się być naprawdę wysoka, mają one również swoje wady.

Minusem z pewnością jest konieczność regularnego treningu z wykorzystaniem urządzenia, który może wynieść nawet 15-30 minut dziennie.

Pompki zalecane są również w wielu sytuacjach przez seksuologów w przypadku zaburzeń erekcji. W celu poprawy wzwodu stosuje się je najczęściej przed odbyciem stosunku, natomiast w przypadku powiększania penisa pora dnia nie ma większego znaczenia.

Na rynku dostępne są zarówno tańsze i bardzo proste modele jak Bathmate Hydro 7 jaki te te nieco droższe jak Bathmate Hydromax 7. Oba modele działają w zbliżony sposób, tak więc od naszego budżetu zależy wybór urządzenia.

3. Ekspandery rozciągające penisa

Kolejny ze sposobów na powiększenie penisa na naszej liście to ekspandery. Działanie ekspanderów opiera się metodzie trakcji czyli poddawaniu prącia powolnemu i długotrwałemu rozciąganiu. Zachodzi wówczas proces zwany cytokinezą czyli podział i mnożenie się komórek, w efekcie czego wzrasta zarówno długość penisa jak i jego obwód [2].

Ekspander MaleEdge Basic

Metoda ta na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo ciekawa. Producenci zapewniają o skuteczności jeśli chodzi o powiększenie penisa na poziomie 97% a niektóre urządzenia objęte są gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku nie uzyskania zadowalających rezultatów. Możliwy do uzyskania efekt wydłużenia penisa to 5 cm oraz do 3 cm w jego obwodzie.

Podobnie jak w przypadku pompek tak i ekspandery dostępne są w różnych wariantach cenowych. Modele jak Male Edge Basic są tańsze, jednak bardziej ekskluzywne urządzenia jak Jes Extender Gold wymagają nieco większych inwestycji.

Jak powiększyć członka domowymi sposobami?

Domowe sposoby na powiększenie penisa to tak naprawdę tylko jedna metoda, czyli klasyczne ćwiczenia manualne. Oczywiście inne sposoby na powiększenie członka jak pompki, ekspandery czy tabletki również możemy wdrożyć w zaciszu własnego domu jednak nie są one w pełni darmowe jak ma to miejsce w przypadku ćwiczeń. 

4. Ćwiczenia na powiększenie penisa

Ćwiczenia na powiększenie penisa mają jedną dużą zaletę, są darmowe. W przypadku ćwiczeń nie musimy ponosić kosztów związanych z zakupem tabletek, pompek czy urządzeń rozciągających co sprawia, że duża liczba mężczyzn chcących powiększyć członka decyduje się właśnie na tą metodę.

W tym wypadku możemy ograniczyć się do dwóch ćwiczeń – Jelqing oraz rozciąganie. Dlaczego jedynie dwa ćwiczenia? Niemal wszystkie ćwiczenia na powiększenie penisa, które możemy wykonywać działają na tej samej zasadzie, nie ma więc potrzeby włączania do treningu wszystkich co tylko niepotrzebnie wydłuży czas jego trwania. 

  • Jelqing to alternatywna metoda na powiększenie penisa dla pompek próżniowych. Choć trening manualny w wykorzystaniem ćwiczenia jelqing jest mniej wygodny i wymaga więcej poświęconego czasu pozwala uzyskać zbliżone rezultaty.
  • Rozciąganie należy do ćwiczeń imitujących sposób działania ekspanderów. W tym wypadku również poddajemy penisa rozciąganiu wykorzystując metodę trakcji, która sprawia, że komórki prącia ulegają podziałowi i rozmnożeniu co przekłada się z kolei na zwiększenie masy członka na całej jego powierzchni.

Metody operacyjne i zabiegi medycyny estetycznej

Mężczyźni, którzy zastanawiają się jak powiększyć penisa mogą skorzystać również z zabiegów medycyny estetycznej lub operacyjnego powiększania członka. Dla większości panów barierą może okazać się jednak wysoki koszt tego typu zabiegów jak i ryzyko wystąpienia skutków ubocznych np. w przypadku operacji polegającej na wydłużeniu prącia poprzez nacięcie więzadeł wieszadłowych. 

5. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Zabieg polegający na pogrubieniu penisa kwasem hialuronowym trwa 30-45 minut i ze względu na swoją małą inwazyjność przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym (preparat wprowadza się u nasady penisa). Pogrubienie penisa z pomocą kwasu hialuronowego wynosi od 2 do 5 cm, niestety powiększenie dotyczy jedynie obwodu prącia bez wpływu na jego długość w stanie erekcji.

Ceny zabiegu zaczynają się od 3000 zł, należy wziąć jednak pod uwagę, że kwas hialuronowy to substancja biodegradowalna a powiększenie penisa utrzymuje się do 2 lat co oznacza, że rozmiar członka z biegiem czasu może wrócić do początkowych rozmiarów, dlatego co 12-24 miesiące konieczne jest jego powtórzenie. 

6. Pogrubienie penisa własnym tłuszczem

Pogrubienie członka przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej to naturalna metoda pozwalająca na powiększenie penisa bez konieczności poddawania się zabiegowi chirurgicznemu. Dużą zaletą jest fakt, że metoda ta nie wymaga stosowania substancji syntetycznych, zmniejsza się więc ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. 

Sam zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym a pacjent najczęściej może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Zabieg polega na wykonaniu liposukcji z miejsc w których tkanki tłuszczowej jest najwięcej a następnie wprowadza się ją malutką igłą pod skórę penisa. Sposób przeprowadzenia zabiegu sprawia, że nie ma ryzyka niekorzystnego wpływu na uzyskanie erekcji jak może mieć to miejsce w przypadku zabiegu chirurgicznego. Pogrubienie penisa własną tkanką tłuszczową może wynieść nawet 50% i podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego powiększanie prącia przy pomocy tej metody kosztuje około 3000 zł. Plusem jest również możliwość uzyskania trwałych rezultatów gdyż efekt powiększenia penisa nie powinien wrócić do stanu wyjściowego.

7. Operacyjne powiększenie członka

Zabieg powiększania penisa polega na nacięciu więzadeł wieszadłowych i wysunięciu ukrytej wewnątrz ciała części penisa. Możliwy do uzyskania wzrost członka dzięki operacji to od 2 do 5 cm (najwyraźniejszy efekt w czasie spoczynku). Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, po wykonaniu której niestety mogą wystąpić powikłania pooperacyjne jak np.:

  • Zaburzenia erekcji
  • Zakażenie
  • Uszkodzenie nerwów

Jest to również najdroższa metoda powiększania penisa na naszej liście gdyż ceny zaczynają się od 8000.

Podsumowanie kosztów wszystkich metod na powiększenia penisa

Ceny metod powiększania biustu

Kwas hialuronowy

od 3000 zł

Własna tkanka tłuszczowa

od 3000 zł

Operacja nacięcia więzadeł wieszadłowych

od 8000 zł

Pompki próżniowe

od 329,90 zł

Ekspandery

od 359,90 zł

Tabletki na porost penisa

od 299,90 zł (3 miesiące)

Większy obwód członka i wzrost jego długości to dla większości mężczyzn sposób na zdobycie pewności siebie i wyższą samoocenę. Niestety wielu panów odczuwa kompleks małego członka, pomimo tego, że w stanie spoczynku długość penisa wynosi średnio 9,16 cm. Natomiast obwód w stanie zwiotczenia to około 9,30 cm.

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Jak powiększyć członka w domu?

Jak powiększyć penisa w zaciszu własnego domu? W tej sytuacji możemy skorzystać z 5 dostępnych metod. Są to pompki próżniowe, ekspandery, kremy do stosowania miejscowego, ćwiczenia manualne oraz ziołowe tabletki. Możliwe do uzyskania powiększenie wielkości prącia, dzięki tym sposobom to do 8 cm (według producentów). 

O ile można powiększyć członka?

W zależności od wybranej metody może być to od 0 do 5 cm w obwodzie członka np. kwas hialuronowy zapewnia jedynie pogrubienie bez wpływu na wydłużenie penisa w stanie erekcji oraz do maksymalnie 8 cm długości.

Czy da się powiększyć penisa?

Tak. Rozmiar jaki uda nam się uzyskać jest natomiast ściśle uzależniony od wybranej przez nas metody. Wydłużenie penisa może zapewnić np. zabieg chirurgiczny, który polega na podcięciu więzadeł wieszadłowych podtrzymujących prącie wewnątrz ciała. Możemy również skorzystać z zabiegów polegających na wprowadzeniu pod skórę prącia kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu.

1. Stanislavov R., Nikolova V., Treatment of erectile dysfunction with pycnogenol and L-arginine, 2003
2. Nikoobacht M., Shahnazari A., Rezaejdanesz M., Mehrsai A, Pourman G., Effect of penile-extender device in increasing penile size in men with shortened penis: preliminary results,  2011

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie