Loxon Max (loxon 5%) – Opinie, cena, skuteczność – Płyn na porost włosów

4.8/5 - (5 votes)

Aktualizacja 1 stycznia, 2021

Co drugi mężczyzna cierpi z powodu łysienia androgenowego (łysienie na czubku głowy i zakolach), to właśnie dla nich przeznaczony jest płyn na porost włosów – Loxon Max (loxon 5%).

Po przeanalizowaniu składu preparatu, opinii na jego temat, oraz badań dotyczących skuteczności minoksydulu w hamowaniu i inicjowaniu wzrostu włosów – Loxon Max wydaje się być środkiem skutecznym, jednak nie pozbawionym wad.

Opakowanie płynu loxon max (loxon 5)

Poniżej garść najważniejszych informacji w pigułce.

Stosowanie leku loxon max powinno trwać minimum 4 miesiące, jednak pierwsze efekty mogą pojawić się już w ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia kuracji. Płyn przeznaczony jest do stosowania na skórę głowy, wyłącznie w miejscach w których występuje łysienie (może wystąpić wzrost owłosienia w innych miejscach).

Badania potwierdzają skuteczne działanie minoksydylu w hamowaniu utraty włosów, oraz pobudzeniu wzrostu nowych mieszków włosowych, jednak środek ma również swoje wady, które trzeba wziąć pod uwagę przez rozpoczęciem kuracji.

W trakcie pierwszych tygodni może wystąpić nasilone wypadanie włosów (do 6 tygodni), a uzyskane efekty w postaci wzrostu nowych włosów nie są trwałe. Po zakończeniu stosowania produktu ponownie może nastąpić nasilona utrata włosów (powrót do stanu wyjściowego w ciągu 3-4 miesięcy). W niektórych przypadkach zmianie może ulec również kolor włosów.

Nie masz pewności czy loxon max to odpowiedni środek dla Ciebie? A może po prostu wolisz preparaty naturalne zamiast leków?

Sprawdź ranking tabletek na porost włosów opracowany przez medsense, w którym znajdziesz wyłącznie naturalne środki na wzmocnienie i porost włosów w formie tabletek na bazie witamin oraz ekstraktów roślinnych.

Loxon Max – Co to jest i jak działa?

Loxon Max to preparat w formie płynu do stosowania na skórę głowy, którego substancją czynną jest minoksydyl. Początkowo minoksydyl stosowany był jako lek obniżający ciśnienie, jednak często powtarzającym się efektem ubocznym był wzrost włosów u łysiejących mężczyzn.

Łysienie androgenowe u mężczyzn

Do niedawna środki zawierające minoksydyl dostępne były jedynie po wcześniejszej wizycie u lekarza, dziś można kupić go bez recepty w niemal każdej aptece.

Działanie leku loxon max (loxon 5) pobudza namnażanie się komórek mieszków włosowych w fazie wzrostu włosa i zahamowanie miniaturyzacji mieszków włosowych.

Loxon Max (dawniej loxon 5) skierowany jest do panów u których utrata włosów jest wynikiem łysienia androgenowego, należy stosować go bezpośrednio w miejscu łysienia. Minoxidil skraca fazę telogenu (faza spoczynku), a wydłuża fazę anagenu (faza wzrostu włosa).

Dawkowanie leku Loxon Max – Jak stosować dla optymalnych efektów?

Stosowanie leku loxon max jest stosunkowo proste, należy jednak uważać, aby nie wcierać przypadkowo płynu w inne miejsca niż te w którym występuje wypadanie włosów, ponieważ może to spowodować pojawienie się włosów w miejscach, w których byśmy tego nie chcieli.

Loxon max należy stosować 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem w dawce 1 ml płynu (około 10 rozpyleń). Środek należy stosować na suche włosy, wcierając płyn w skórę głowy, w miejscach które bezpośrednio dotyka utrata włosów (łysienie androgenowe szczególnie widoczne jest na czubku głowy oraz zakolach).

Większa dawka preparatu niż ta zalecana przed producenta produktu (ulotka), czyli 2 razy na dobę po 1 ml, nie przyśpieszy, ani nie spotęguje efektów kuracji.

Skład płynu Loxon Max (dawniej loxon 5)

Skład płynu na porost włosów Loxon Max (loxon 5) jest bardzo prosty. W produkcie wykorzystano jedynie minoksydyl w dawce 50 mg/1 ml. Pozostałe składniki preparatu pełnią jedynie funkcję pomocniczą/konserwującą.

Pełna lista składników Loxon Max (dawniej loxon 5):

 • Minoksydyl (minoxidil) – skraca telogen, wydłużając jednocześnie fazę wzrostu włosa (anagenu). Nasila namnażanie się komórek w fazie wzrostu włosa, hamuje również miniaturyzację mieszków włosowych. Przeznaczony jest do stosowania przez mężczyzn w wieku 18-65 lat u których do utraty włosów przyczyniło się łysienie androgenowe. W skład loxon max wchodzi aż 50 mg minoksydylu na 1 ml płynu.
 • Glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona, kwas cytrynowy.

Skutki uboczne stosowania Loxon max – Jakie działania niepożądane?

Loxon max jak każdy lek, nawet dostępny bez recepty może powodować działania niepożądane. W preparatach tj. loxon max, gdzie substancją czynną jest minoksydyl mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

W 1 na 100 przypadków :

 • Ból głowy,
 • ból w klatce piersiowej,
 • wysypka,
 • obrzęk,
 • świąd,
 • miejscowy rumień.

W 10 na 10 000 przypadków:

 • Nadciśnienie,
 • wysuszenie skóry,
 • przejściowa utrata włosów

Jeśli nie masz pewności co do swojego stanu zdrowia, oraz tego czy możesz bezpiecznie stosować produkt loxon max, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy zaprzestać stosowania produktu.

Opinie na temat leku Loxon Max

Opinie na temat skuteczności produktu loxon max są bardzo różne. Wielu panów chwali sobie działanie preparatu i uzyskane dzięki jego stosowaniu efekty. Niestety u części mężczyzn uzyskane efekty nie spełniły ich oczekiwań, a w niektórych przypadkach w ogóle się nie pojawiły mimo długotrwałego stosowania leku.

Loxon max - opinie

Jeśli nie wiesz czy loxon max będzie najlepszym wyborem, porównaj go z innymi dostępnymi na rynku środkami na porost włosów, które znajdziesz w naszym zestawieniu.

Dla porównania, wyróżniony w naszym rankingu folisin, to produkt cieszący się dobrą opinią wśród użytkowników, zawiera w swoim składzie anagainTMNu, czyli wyciąg z kiełków grochu, którego skuteczność w hamowaniu utraty włosów (do 34%) potwierdzają badania.

Cena płynu Loxon Max

Cena za 1 opakowanie produktu zawierające 60 ml wynosi poniżej 40 zł (cena może różnić się w zależności od apteki). Przy systematycznym stosowaniu 2 ml dziennie, 1 sztuka preparatu loxon max wystarczy nam na 30 dni kuracji.

Pierwsze efekty mogą pojawić się nawet dopiero po 2-4 miesiącach, dlatego niezbędny może okazać się zakup 2 lub nawet 4 opakowań. Jednak aby wzrost włosów przebiegał optymalnie, konieczne jest ciągłe stosowanie preparatu, po jego odstawieniu uzyskane efekty mogą wracać powoli do punktu wyjściowego.

Połączenie kuracji preparatem loxon max z tabletkami na porost włosów dla lepszych efektów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów na porost oraz wypadanie włosów dla mężczyzn. Panowie najczęściej decydują się na kuracje z wykorzystaniem tabletek na bazie naturalnych składników (wyciągi roślinne, witaminy i minerały oraz biotyna).

Tabletki na porost włosów

Dlaczego? Ta forma walki z łysieniem jest najprostsza do przeprowadzenia i nie wymaga od nas zmiany codziennych nawyków, nie ma również konieczności wcierania każdego dnia płynu w skórę głowy, co może być męczące w dłuższej perspektywie.

Jedna nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć obie metody, czyli stosowania płynu o silnym działaniu miejscowym na mieszki włosowe, z tabletkami działającymi od wewnątrz.

Największą popularnością cieszą się aktualnie dwa preparaty dla panów, profolan oraz folisin. Tabletki folisin zajmują w rankingu medsense 1 miejsce, ze względu na pozytywne opinie mężczyzn, oraz składnik o potwierdzonej skuteczności w hamowaniu utraty włosów – anagaintm Nu.

Obie metody będą działać synergicznie, dzięki czemu uzyskane efekty w postaci wzrostu włosów, mogą pojawić się szybciej, przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Loxon 2 czy 5?

Do niedawna bez recepty można było kupić jedynie preparat Loxon o stężeniu 2%, obecnie obie wersje preparatu dostępne są bez recepty. Loxon 2 skierowany jest bardziej w stronę kobiet, natomiast wersja mocniejsza o stężeniu minoksydylu na poziomie 5% do panów. W badaniach lepsze efekty uzyskane były dzięki stosowaniu wersji 5%.

Zamiennik loxon max 5%

Jeśli szukamy zamiennika dla leku loxon max w podobnej formie, czyli płynu do stosowania miejscowego do skóry głowy, możemy wybrać środek o nazwie Piloxidil. Należy mieć jednak na uwadze, że są to produkty na bazie tej samej substancji czynnej – minoksydylu. Warto rozważyć skorzystanie z produktu w formie tabletek, które bazują wyłącznie na naturalnych składnikach, w tym wyciągach i ekstraktach z pokrzywy, kiełków grochu, kompleksu witamin i minerałów, oraz wysokiej zawartości biotyny. Dla kobiet szczególnie polecany jest locerin oraz jelly bear hair. Natomiast dla mężczyzn folisin oraz profolan.

Dla kogo loxon 2%

Loxon 2% skierowany jest zarówno do mężczyzn jak i do kobiet, u których przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Loxon 2 zawiera 20 ml minoksydylu w 1 dawce, natomiast loxon max zawiera aż 50 mg tej substancji.

Podsumowanie recenzji loxon max 5% – Warto kupić?

Loxon max to z pewnością warty uwagi produkt. Nie jest to suplement diety a lek, którego skuteczny wpływ na porost włosów u mężczyzn potwierdzają badania. Niestety efekty stosowania preparatu pojawiają się stosunkowo późno, a uzyskany wzrost włosów nie jest trwały.

Opakowanie leku loxon max na wypadanie włosów

Kuracja wymaga codziennego wcierania płynu loxon max w skórę głowy, 2 razy dziennie przez okres kilku miesięcy. Dla osób które cenią sobie wygodę i szybkość działania, polecamy nasz ranking tabletek na porost włosów, w którym znajdziesz tylko najlepsze produkty w tej kategorii.

mieszków w fazie wzrostu, włosowych działa silnie pobudzająco

Forma produktuPłyn do skóry głowy
SkładMinoksydyl 5%
Opakowanie zawiera60 ml
Dzienna dawka2x 1 ml
CenaPoniżej 40 zł
PrzeznaczeniePorost włosów w przypadku łysienia androgennego
Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie