Najlepsza odżywka do rzęs – Ranking serum na pogrubienie i porost rzęs 2023

5/5 - (2 votes)

Aktualizacja 26 stycznia, 2023

Skuteczna odżywka do rzęs powinna nie tylko wzmacniać i odżywiać rzęsy, ale także wpływać na ich wzrost i pogrubienie.  

Odżywka do rzęs - Ranking serum na rzęsy

Na rynku znajdziemy 20+ rodzajów serum, niestety wiele z tych produktów nie spełnia pokładanych w nich oczekiwań. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ten ranking, gdzie spośród wszystkich produktów wybraliśmy 3 naszym zdaniem najlepsze odżywki do rzęs

Poddaliśmy analizie ich skład i to w jakim czasie mogą pojawić się pierwsze zmiany w wyglądzie rzęs. Zwracaliśmy również uwagę na całkowity koszt kuracji i łatwość aplikacji konkretnego produktu. 

Poniżej znajdziesz wyróżnione przez nas odżywki. 

Nasza rekomendacja – TOP3

Nie masz czasu na zapoznanie się z całym rankingiem, a może po prostu chcesz sprawdzić, które serum do rzęs jest warte zakupu? 

Poniżej zamieszczamy wyróżnione odżywki do rzęs wraz z naszą oceną, szybkością działania oraz rabatami, dzięki którym możesz zaoszczędzić podczas zakupu. 

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

145,00

Dostępne promocje

Strona produktu

Suplement diety N

Nr 2. Miralash

Nasza ocena

Cena

169,00

Dostępne promocje

Tak (Sprawdź promocje)

Strona produktu

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

199,00

Dostępne promocje

Strona produktu

Ranking najlepszych odżywek do rzęs – Medsense2022

W naszym rankingu postanowiliśmy wyróżnić 3 odżywki do rzęs, które naszym zdaniem wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów, są to eleverlash, miralash oraz revamin lash.

Każda odżywka zawiera składniki o wszechstronnym działaniu na wzmocnienie i pobudzenie wzrostu rzęs, dodatkowo widoczne efekty mogą pojawić się już w pierwszych 3 tygodniach regularnego stosowania. 

#1. ÉleverLash

EleverLash to naszym zdaniem najlepsza odżywka do rzęs, dlatego właśnie ten produkt znalazł się na pierwszym miejscu w naszym rankingu. 

Najlepsza odżywka do rzęs - ÉleverLash

Serum do rzęs eleverlash zawiera składniki pobudzające wzrost rzęs, dzięki czemu w krótkim czasie stają się dłuższe, grubsze i lepiej odżywione zapewniając efekt sztucznych rzęs bez wizyty w salonie kosmetycznym. 

Jednym z ciekawszych składników jest Biotinoyl Tripeptide-1, który w testach klinicznych pozwolił na pogrubienie rzęs o 19% w 30 dni

Wystarczą 2 tygodnie aby wygląd rzęs uległ widocznej poprawie, jednak prawdziwe zmiany zaczynają pojawiać się po około 3 tygodniach od rozpoczęcia stosowania serum. 

Opakowanie ÉleverLash

Dodatkową zaletą odżywki eleverlash jest bardzo prosta aplikacja. Serum zawiera wygodny w użyciu pędzelek, którym nanosi się porcję odżywki na górną powiekę wzdłuż linii rzęs, tak jak w przypadku klasycznego eyelinera.   

Cena odżywki eleverlash nie należy do najniższych na rynku (145 zł), jednak biorąc pod uwagę skład oraz szybkość działania jest ona jak najbardziej uzasadniona. Musimy także pamiętać, że dobra odżywka do rzęs jak eleverlash wystarcza na 3 miesiące stosowania, w tej sytuacji miesięczny koszt kuracji na wzmocnienie rzęs to nieco ponad 46 zł.  

Producent zapewnia, że serum jest całkowicie bezpieczne dla oczu i ich okolic, a w trakcie testów dermatologicznych nie wystąpiły reakcje uczuleniowe ani podrażnienia na skutek stosowania produktu. 

Jeśli szukasz odżywki do rzęs, która w krótkim czasie odżywia rzęsy, nadając im pełniejszego i atrakcyjnego wyglądu – serum eleverlash to warty uwagi produkt.

Aplikacja serum trwa mniej niż minutę, a pierwsze efekty mogą pojawić się już po 2 tygodniach stosowania. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu można zmniejszyć częstotliwość aplikacji do 2 razy w tygodniu w celu jego podtrzymania.  

Zalety
 • Przyspiesza wzrost rzęs
 • Sprawia, że rzęsy stają się grubsze i lepiej odżywione
 • Pierwsze efekty po 2 tygodniach stosowania
 • Opakowanie wystarcza na 3 miesiące
 • Zawiera składniki o potwierdzonej skuteczności
 • Możliwość zamówienia w zestawie w niższej cenie
 • Prosta aplikacja
Wady
 • Do zamówienia tylko przez internet
 • Cena mogłaby być nieco niższa

Warto wiedzieć:

Opakowanie

3 ml

Ile kosztuje

145,00 PLN

Jak często stosować

Raz dziennie

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

#2. Miralash

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje odżywka do rzęs Miralash. Produkt na rynku dostępny jest od wielu lat i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród kobiet marzących o długich i gęstych rzęsach.  

Serum na gęste rzęsy - Miralash

Składniki znajdujące się w odżywce miralash wydłużają fazę wzrostu włosa sprawiając, że rzęsy stają się dłuższe, grubsze i lepiej odżywione

Odżywka miralash może zapewnić zmiany w wyglądzie rzęs już w ciągu pierwszych 14 dni od rozpoczęcia kuracji, jednak pełen efekt wymaga regularnego stosowania przez okres 3 miesięcy. 

Stosowanie odżywki do rzęs miralash jest bardzo proste, wystarczy po wieczornym demakijażu nałożyć porcję serum u nasady rzęs przy pomocy dołączonego aplikatora. Po uzyskaniu zadowalających efektów można zmniejszyć częstotliwość aplikacji do 2-3 razy tygodniowo. 

Opakowanie miralash leżące na biurku

Pod względem ceny odżywka miralash wypada całkiem atrakcyjnie. Opakowanie na 4-5 miesięcy to koszt 169 zł. W tym wypadku również możemy zamówić produkt w zestawie i zapłacić nawet o 139 zł mniej (123 zł za sztukę).

Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy informację, że produkt został przebadany dermatologicznie i jego stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia. 

Zalety
 • Odżywka dostępna na rynku od wielu lat
 • Stymuluje wzrost, odżywia i wzmacnia rzęsy
 • Poprawa wyglądu rzęs nawet po 14 dniach
 • Prosta aplikacja
 • Możliwość zamówienia w zestawie w niższej cenie
Wady
 • Do zamówienia tylko przez internet
 • Cena mogłaby być nieco niższa

Warto wiedzieć:

Opakowanie

3 ml

Ile kosztuje

169,00 PLN

Jak często stosować

Raz dziennie

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

#3. Revamin Lash

Trzecie miejsce w rankingu przypadło odżywce do rzęs Revamin Lash. 

Odżywka na wzrost rzęs - Revamin Lash

Składniki revamin lash przyspieszają wzrost rzęs i wzmacniają strukturę włosa, dzięki czemu rzęsy stają się grubsze, gęstsze i nabierają piękniejszego wyglądu.

Regularne stosowanie może pobudzić rzęsy do wzrostu i zapewnić widoczne zmiany w zaledwie 21 dni od rozpoczęcia kuracji odżywką revamin lash.

Stosowanie revamin lash wymaga aplikacji dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Nakładanie produktu wygląda tak samo jak w przypadku odżywki eleverlash, wystarczy zmyć makijaż i nanieść porcję serum na linię rzęs. 

Otwarte opakowanie odżywki RevaminLash

Za odżywkę na porost rzęs revamin lash musimy zapłacić najwięcej bo aż 199 zł, w tym wypadku otrzymujemy jednak nie 3 a 8 ml serum. Producent oferuje również gotowe pakiety, dzięki którym można zmniejszyć koszt zamówienia o 10 lub nawet 20%. W ten sposób koszt jednego opakowania może wynieść nawet 159,2 zł. 

W przypadku odżywki do rzęs revamin lash mamy zapewnienie ze strony producenta, iż ze względu na wykorzystane w produkcie naturalne składniki jest on bezpieczny dla zdrowia i nie powoduje skutków ubocznych. 

Zalety
 • Wzmacnia strukturę włosa
 • Zmiany w wyglądzie rzęs już w 21 dni
 • Stymuluje porost rzęs oraz ich pogrubienie
 • Prosta aplikacja
 • Opakowanie 8 ml
 • Możliwość zamówienia w zestawie w niższej cenie
Wady
 • Do zamówienia tylko przez internet
 • Cena mogłaby być nieco niższa

Warto wiedzieć:

Opakowanie

8 ml

Ile kosztuje

199,00 PLN

Jak często stosować

Dwa razy dziennie

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Nasze kryteria wyboru skutecznego serum do rzęs

Kryteria, które naszym zdaniem powinna spełniać każda dobra odżywka do rzęs to bezpieczeństwo stosowania, zawartość składników mających realny wpływ na wzmocnienie i porost rzęs, a także czas w którym powinny pojawić się pierwsze efekty stosowania odżywki. 

1. Bezpieczeństwo stosowania

Ten punkt nie bez przyczyny znalazł się na pierwszym miejscu naszej listy. Zdajemy sobie sprawę, że skuteczność serum do rzęs jest niezwykle istotna, nie możemy jednak zapomnieć o możliwych skutkach ubocznych. Ma to szczególne znaczenie gdy chodzi o środek stosowany na twarzy, w dodatku w okolicy oczu. 

Na stronach produktów, np. eleverlash możemy znaleźć informacje o wykorzystaniu jedynie przebadanych w testach dermatologicznych składników, których stosowanie nie powoduje działań niepożądanych. 

Warto jednak na własną rękę upewnić się czy nie występuje u nas uczulenie np. na któryś ze składników produktu. Należy także wspomnieć, że niektóre z serum do rzęs nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

2. Odpowiednio dobrany skład 

Skuteczna odżywka do rzęs to taka, która zawiera wysokiej jakości składniki mające realne działanie pobudzające wzrost rzęs.Jednym z takich składników jest Biotinoyl Tripeptide-1, który w testach przeprowadzonych na grupie 30 ochotników uzyskał wynik pogrubienia rzęs o 19% w ciągu 30 dni trwania badań. 

Składnik ten zawiera odżywka do rzęs Miralash, Eleverlash oraz Revamin Lash. 

3. Pojawienie się pierwszych efektów

Jednym z kluczowych kryteriów decydujących o tym czy odżywka do rzęs jest warta uwagi jest czas w którym można zaobserwować pierwsze efekty. Ponownie możemy posłużyć się tutaj konkretnym przykładem, czyli serum do rzęs które w naszym rankingu znalazło się na pierwszym miejscu czyli eleverlash. 

W tym wypadku pierwsze widoczne zmiany w gęstości i wyglądzie mogą pojawić się już w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia stosowania odżywki do rzęs, jednak wyraźne zmiany zaczynają być widoczne po około 3 tygodniach codziennego korzystania z produktu. 

Jaka odżywka do rzęs jest najlepsza?

Według nas odżywka ÉleverLash jest jednym z najlepszych produktów na rynku, który pozwala na pogrubienie i wydłużenie rzęs. Zawiera bowiem składniki takie jak Biotinoyl Tripeptide-1, który w testach klinicznych pozwolił na 19% pogrubienie rzęs w ciągu 30 dni.

Serum na mocne rzęsy

Cena tej odżywki nie należy do najniższych, ale biorąc pod uwagę skład i szybkość działania, jest ona całkowicie uzasadniona. Opakowanie wystarcza na 3 miesiące stosowania, co daje miesięczny koszt kuracji na poziomie 46 zł.

Producent zapewnia, że odżywka jest całkowicie bezpieczna dla oczu i ich okolic. W trakcie testów dermatologicznych nie zauważono reakcji uczuleniowych ani podrażnień skóry. Jeśli chcesz mieć piękne, długie i zdrowe rzęsy, to odżywka do rzęs ÉleverLash jest idealnym produktem dla Ciebie.

Warto podkreślić, że jest to jedynie subiektywna ocena i każda osoba może oczekiwać od danej odżywki czegoś innego. Zalecamy więc aby zapoznać się z całych rankingiem a nawet produktami, które się w nim nie znalazły i na tej podstawie podjąć samodzielną i świadomą decyzję, która odżywka do rzęs będzie na nas najlepsza.

Jakie składniki powinna zawierać dobra odżywka do rzęs?

W tej części omówimy składniki, które można znaleźć w najlepszych odżywkach do rzęs dostępnych na rynku. 

Aloes

Poniżej znajdziesz substancje, które stymulują cebulki włosów, wzmacniają ich strukturę, odżywiają je i nawilżają zapewniając rzęsom zdrowy i lśniący wygląd, a także zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu.  

Oczywiście nie są to jedyne składniki na które warto zwracać uwagę w trakcie wyboru interesującego nas serum do rzęs, skupiliśmy się jednak na tych podstawowych, których naszym zdaniem nie powinno zabraknąć w wysokiej jakości produkcie. 

 • Biotinoyl Tripeptide-1 – jest peptydem, który składa się z 3 aminokwasów oraz biotyny. Biotinoyl jest jednym z tych składników odżywek do rzęs, którego działanie potwierdzają niezależne badania. W testach klinicznych przeprowadzonych na grupie 30 ochotników uzyskano wyniki pogrubienia rzęs o 19% w zaledwie 30 dni. Cząsteczka tripeptide wspomaga także proliferację keratynocytów cebulki włosa oraz zakotwiczenie włosów poprzez stymulację syntezy oraz organizacji cząsteczek adhezyjnych lamininy 5 i kolagenu IV.
 • Biotyna – należy do bardzo bezpiecznych oraz uniwersalnych składników. Biotyna znajduje zastosowanie nie tylko w przypadku osłabionych i wypadających rzęs, ale także świetnie wzmacnia włosy, skórę i paznokcie. Dzięki swoim właściwościom biotyna nie tylko odżywia włosy i zapobiega ich wypadaniu, ale także ułatwia ich wzrost oraz wpływa na poprawę grubości. Biotyna (inaczej witamina h) dostarcza siarki niezbędnej do produkcji keratyny odpowiedzialnej za utrzymanie zdrowych i silnych włosów.
 • Pantenol (prowitamina b5) – znajdziemy w wielu dostępnych na rynku kosmetykach do pielęgnacji włosów. Panthenol świetnie sprawdzi się także jako dodatek do odżywki do rzęs ze względu na swoje właściwości odbudowujące strukturę włosa. Pantenol nawilża, odżywia i wzmacnia rzęsy nadając im niezwykle korzystnego wyglądu. 
 • Gliceryna – dba o odpowiednie nawilżenie rzęs, chroniąc je jednocześnie przed czynnikami zewnętrznymi. Choć gliceryna nie ma bezpośredniego działania stymulującego cebulki włosów, dzięki silnemu działaniu nawilżającym może przyczynić się do ich szybszego wzrostu i ograniczyć wypadanie rzęs. 
 • Bimatoprost – również należy do często spotykanych składników w dobrych odżywkach do rzęs. Dzięki swoim właściwościom wydłuża cykl trwania fazy wzrostu włosa. Bimatoprost stymuluje wzrost włosów, wzmacnia je i odżywia, a także zwiększa ich ilość. Składnik ten nie tylko ma korzystne działanie na wzrost rzęs, ale także na pogłębienie koloru włosów. Maksymalne efekty uzyskuje się zazwyczaj w ciągu 8 tygodni stosowania. 
 • Olejek rycynowy – odbudowuje i regeneruje strukturę włosa. Olejek rycynowy wpływa na pogrubienie rzęs oraz wzmocnienie ich koloru.
 • Kwas hialuronowy – sprawia, że rzęsy są lepiej nawilżone, tworząc optymalne środowisko do wzrostu rzęs. 
 • Witamina e – jest jednym z często spotykany składników odżywek i serum do rzęs. Witaminę e stosuje się przede wszystkim w celu wzmocnienia i ograniczenia wypadania rzęs. 
 • Ekstrakt ze świetlika – ma liczne właściwości wspierające okolice oczu. Ekstrakt ze świetlika, wzmacnia, odżywia i zmniejsza wypadanie rzęs. 
 • Witaminy z grupy b
 • Żel z aloesu

Jak prawidłowo stosować serum na wzmocnienie rzęs?

Stosowanie odżywek do rzęs z naszego rankingu jest bardzo proste i zajmuje mniej niż minutę.

Należy pamiętać, że w przypadku serum do rzęs, zarówno tych które prezentuje nasz ranking jak i każdego innego produktu dostępnego na rynku bardzo ważne jest regularne stosowanie. Tylko wtedy uzyskane efekty będą naprawdę zadowalające. Gdy już to wiemy możemy przejść do części praktycznej. 

Aplikacja poszczególnych odżywek do rzęs może nieznacznie się różnić, jednak w każdym przypadku należy zacząć od zmycia makijażu i osuszenia skóry. 

Do każdej odżywki do rzęs z naszego zestawienia dołączony jest pędzelek, którym należy nanieść porcję preparatu na górną powiekę wzdłuż linii rzęs, tak jak ma to miejsce w przypadku eyelinera. Należy pamiętać, że odzywkę należy nanieść na całej linii rzęs. 

Teraz wystarczy już tylko odczekać chwilę aż odżywka do rzęs w pełni się wchłonie. To wszystko. 

Choć stosowanie większości z dostępnych na rynku produktów wygląda w opisany powyżej sposób, przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i upewnić się jak wygląda prawidłowa aplikacja tego konkretnego produktu. 

Skuteczna odżywka do rzęs – Jak wybrać samodzielnie?

Przygotowaliśmy ten ranking aby wyróżnić najlepsze odżywki na wzmocnienie i porost rzęs dostępne na rynku

Kobieta z długimi rzęsami

Zdajemy sobie jednak sprawę, że mogą one nie przypaść do gustu wszystkim w takim samym stopniu, dlatego przygotowaliśmy parę wskazówek jak wybrać skuteczną odżywkę do rzęs samodzielnie. 

Przede wszystkim warto wybierać te odżywki do rzęs, które zawierają składniki o potwierdzonym działaniu. Oczywiście nie musimy szukać badań dotyczących każdego jednego składnika znajdującego się w interesującym nam produkcie. Dobrze jednak jeśli na liście składników znajdziemy np. biotinoyl tripeptide-1, biotynę czy olejek rycynowy.

Wysokiej jakości serum przyspieszające wzrost rzęs powinno być również przebadane dermatologicznie. Skuteczność wybranego przez nas produktu jest niezwykle ważna, jednak musimy pamiętać, że stosuje się go wokół oczu, dlatego powinien mieć odpowiednie atesty.  

Nawet jeśli producent deklaruje, że jego odżywka do rzęs   jest bezpieczna, należy upewnić się czy nie występuje u nas uczulenie na któryś ze składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie nie powinny stosować tego typu produktów (należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania).

Cena jest istotna, jednak nie powinna być czynnikiem decydującym. Dobrym sygnałem jest możliwość zwrotu produktu jeśli ten nie spełni pokładanych w nim nadziei, jednak niewielu producentów decyduje się na taką gwarancję. 

Przed zakupem warto sprawdzić czy można kupić odżywkę do rzęs w zestawie, w wielu przypadkach można w ten sposób sporo zaoszczędzić. 

Dobre serum pobudzające wzrost rzęs powinno być wyposażone w wygodny w użyciu pędzelek. Wygodny aplikator to podstawa aby bez trudu i niepotrzebnego marnowania czasu móc nanieść odpowiednią porcję odżywki. 

Jakie jeszcze odżywki do rzęs są dostępne na rynku?

Zdecydowaliśmy aby nasz ranking serum do rzęs zawierał jedynie recenzję 3 odżywek, gdyż jesteśmy zdania, że zbyt duży wybór może wprowadzać więcej zamieszania niż realnie ułatwiać wybór dobrego produktu. 

Chcemy jednak dostarczyć Ci możliwie jak najwięcej informacji na temat dostępnych na rynku serum do rzęs w sytuacji gdyby wyróżnione przez nas produkty nie spełniały Twoich oczekiwań. 

Wśród wartych uwagi odżywek do rzęs możemy wyróżnić biotebal rzęsy xxl, revitalash advanced, odżywkę do rzęs long 4 lashes, nanolash eyelash, czy regeneracyjne serum do rzęs regenerum. 

Jeśli żadna odżywka do rzęs , które wyróżniliśmy w naszym zestawieniu nie przypadła Ci do gustu, poniżej zamieszczamy listę 10 produktów, które mogą stanowić dla nich alternatywę. 

 • Biotebal Rzęsy XXL
 • Revitalash Advanced
 • Long 4 Lashes
 • Active Lash
 • Nanolash Eyelash
 • Odżywka do rzęs Eveline
 • FEG
 • Regenerum – Regeneracyjne serum do rzęs
 • Realash
 • Xlash Eyelash

Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja rzęs?

Każda kobieta marzy o gęstych i długich rzęsach, które dodadzą spojrzeniu ponętnego i atrakcyjnego wyglądu. 

Pielęgnacja rzęs

Jeśli chcemy aby rzęsy były mocne, gęste i długie należy zapewnić im odpowiednią pielęgnację i kondycję rzęs. Stosowanie dobrej odżywki do rzęs jest ważne, jednak w niektórych przypadkach może okazać się niewystarczające. 

Koniecznie należy uważać podczas zmywania makijażu. Należy robić to delikatnie gdyż zbyt intensywne pocieranie może osłabiać włosy i nasilać ich wypadanie. Ważne jest również dokładne oczyszczanie skóry, ponieważ resztki tuszu mogą wpływać na podrażnienie powiek i w konsekracji nasilać wypadanie rzęs. 

Ogranicz korzystanie z zalotki do minimum. Choć zatoka nadaje rzęsom pięknego podkręconego wyglądu, zbyt częste korzystanie z niej może osłabiać włosy przez co rzęsy będą przerzedzone i słabe. Musimy pamiętać, że stosowanie serum ma na celu wzmocnienie struktury włosa, nie powinno się więc ich osłabiać zbyt częstych korzystaniem z tego typu urządzeń. 

Nie korzystaj z wodoodpornego tuszu, który może obciążać rzęsy, warto również stosować łagodne kosmetyki do demakijażu. 

Jak sprawdzić czy odżywka do rzęs jest warta zakupu?

Tak jak wspominaliśmy na początku tego artykułu, dobra odżywka do rzęs wzmacnia, odżywia, pogrubia ale również wspomaga wzrost rzęs naturalnie, nie wpływając negatywnie na organizm oraz nie powodują alergii czy podrażnień. 

Miejscem w którym warto szukać informacji są m.in. rankingi tj. ten, recenzje, warto również zapoznać się z postami na forach dla pań gdzie często można znaleźć opinie czy dany preparat wykazuje działanie na wzrost, grubość oraz gęstość rzęs. 

Najlepsze co można jednak zrobić to zapoznać się z listą składników, którą zawiera interesujący nas preparat i sprawdzić jakie właściwości mają poszczególne substancje znajdujące się w produkcie. Bardzo dobrym znakiem jest zawartość składników, których działanie zostało potwierdzone klinicznie, a sama formuła serum jest bezpieczna dla oka i jego okolic. 

Skuteczna odżywka na porost rzęs powinna zawierać zarówno składniki stymulujące wzrost rzęs, jak i wzmacniające osłabione rzęsy i cebulki rzęs, zapewniając ich regenerację i chroniące je przed nadmiernym wypadaniem.  Dzięki temu naturalne rzęsy stają się mocniejsze i zdrowsze. 

Dobra odżywka do rzęs powinna być również wyposażona w poręczny pędzelek, którym posługuje się jak klasycznym eyelinerem, z reguły używa się go bezpośrednio na oko nanosząc preparat na linię rzęs, dlatego większość pań nie powinna mieć problemu ze stosowaniem serum.

Dobrego preparatu na mocne rzęsy możemy także szukać w drogeriach czy sklepach z kosmetykami gdzie bardzo często można uzyskać fachową pomoc w doborze odpowiedniego preparatu na wydłużenie rzęs.

Dlaczego warto stosować odżywki do rzęs?

Jeśli marzysz o pięknych, długich rzęsach, odżywka do rzęs może być odpowiednią opcją dla Ciebie. Niezależnie od tego czy masz krótkie rzęsy czy chcesz po prostu przedłużyć swoje już długie rzęsy, odpowiednia odżywka do rzęs może pomóc Ci osiągnąć pożądany efekt.

Odżywka do rzęs nie tylko przyspiesza porost włosów czy służy do pielęgnacji rzęs, dzięki jej stosowaniu często możemy uzyskać również ponętne i pogrubione rzęsy. Stosowanie odżywki zagęszcza rzęsy sprawiając, że spojrzenie staje się bardziej tajemnicze i uwodzicielskie.

Składniki serum oraz odżywek takie jak biotyna, panthenol czy kwas hialuronowy zapewniają odżywienie struktury włosa, wzmocnienie włosów, regeneruje rzęsy a także wpływa na efekt zagęszczenia rzęs. Wiele z dostępnych składników nie tylko stymuluje wzrost rzęs ale również pogrubia rzęsy sprawiając, że wyglądają one bardziej ponętnie i uwodzicielsko. 

Jednym z częściej spotykanych substancji w składzie odżywki do rzęs jest bimatoprost, który stymuluje wzrost włosków oraz pomaga je pogrubić. Olej rycynowy również jest często obecny w składzie odżywki ponieważ wzmacnia włoski rzęs oraz przyczynia się do ich zagęszczenia.

Należy jednak pamiętać, aby wybierać odżywki na porost rzęs których stosowanie nie podrażnia oczu. Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta i stosowanie odżywki zgodnie z instrukcją.

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Kiedy zobaczę pierwsze efekty?

Wszystko zależy od wybranej odżywki. Nasz ranking zawiera 3 odżywki na porost rzęs o różnym czasie działania. Najszybsze zmiany mogą zapewnić eleverlash oraz odżywka miralash, gdyż pogrubienie rzęs oraz ich wzmocnienie może być widoczne już 14 dniach, jednak bardziej widoczne efekty zaczynają się po około 3 tygodniach stosowania. W przypadku serum do rzęs revamin lash wygląd rzęs może ulec poprawie po 21 dniach kuracji. Wszystkie wymienione produkty wymagają regularnego stosowania aby móc zapewnić wyraźną poprawę. 

Czy stosowanie odżywek do rzęs powoduje skutki uboczne?

Przeglądając strony producentów znajdziemy informację, iż wszystkie z odżywek zostały przebadane dermatologicznie i nie powodują skutków ubocznych. Zawsze jednak istnieje prawdopodobieństwo, że występuje u nas nadwrażliwość na któryś ze składników znajdujących się w produkcie. 

Przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania oraz listą zastosowanych substancji. Nawet wykorzystanie składników pochodzenia naturalnego może w niektórych przypadkach powodować reakcje alergiczne. Niektórych produktów nie powinny stosować również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Jeśli masz wątpliwości czy możesz stosować interesującą Cię odżywkę bezpiecznie, skonsultuj się z lekarzem. 

Czy mogę się malować stosując serum na porost rzęs?

Oczywiście, że tak. Każda wybrana przez nas odżywka do rzęs może być stosowana i innymi kosmetykami. Tusz do rzęs może bardzo ładnie podkreślić uzyskane dzięki zastosowaniu serum efekty. Trzeba jednak pamiętać, aby aplikować produkt po wcześniejszym zmyciu makijażu. 

Na jak długo wystarczy jedno opakowanie?

Wyróżnione w naszym rankingu odżywki mają pojemność 3 ml. Przy aplikacji w częstotliwości sugerowanej przez producentów jedno opakowanie powinno wystarczyć na minimum 3 miesiące, a w przypadku niektórych produktów nawet na 4-5 miesięcy. 

Odżywka do rzęs bez bimatoprostu?

Niewiele odżywek do rzęs nie zawiera w swoim składzie bimatoprostu. Jedyny produkt, który udało nam się znaleźć to Reverse serum do rzęs long vitalash. Jest to serum przyspieszające wzrost rzęs, które pierwsze zmiany według producenta może zapewnić w ciągu 3 tygodni. 

Ranking najlepszych odżywek do rzęs – Podsumowanie

Cienkie, krótkie i osłabione rzęsy mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Niedobór witamin, zła dieta, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków (w tym makijaż) a także sztuczne rzęsy mogą osłabiać strukturę włosków i nasilać ich wypadanie.

Dobre serum stymulujące wzrost rzęs sprawia, że poprawie ulega zarówno gęstość, pogrubienie jak i wydłużenie rzęs sprawiając, że spojrzenie staje się wyraziste i pełne uroku, naturalnie bez konieczności stosowania sztucznych rzęs. 

Najlepsza odżywka do rzęs według rankingu medsense to ÉleverLash. Dlaczego zdecydowaliśmy się wyróżnić właśnie ten produkt na tle pozostałych. 

ÉleverLash - Skuteczna odżywka do rzęs nr 1 w rankingu

Przede wszystkim dlatego, że wzmacnia rzęsy, odżywia je i pobudza do wzrostu. Dzięki regularnemu stosowaniu włoski stają się gęstsze, czego końcowym efektem są piękne rzęsy bez konieczności częstych wizyt u kosmetyczki.  

Odżywka do rzęs eleverlash zawiera składniki, które wpływają na mocne i zdrowe rzęsy na kilka sposobów. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po 14 dniach korzystania z produktu co sprawia, że jest to jedna z szybciej działających odżywek na rynku.

Minusem produktu może być jego cena, jednak producent zadbał o możliwość jej obniżenia poprzez zakup serum w zestawach 2 lub 3 sztuk.

Drugie miejsce przyznaliśmy odżywce miralash, natomiast trzecie trafiło serum do rzęs revamin lash. Oba produkty mają bardzo ciekawy skład, dbają o dobrą kondycję rzęs i potrafią sprawić, że rzęsy nabiorą ładniejszego wyglądu w krótkim czasie (14 i 21 dni).

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

145,00

Dostępne promocje

Strona produktu

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie