Profolan – Opinie, skład, dawkowanie – Skuteczny preparat na porost włosów czy strata pieniędzy?

4.5/5 - (4 votes)

Aktualizacja 19 stycznia, 2022

Tabletki na łysienie dla mężczyzn profolan
Strona produktu
www.profolan.pl

Problem słabych, wypadających włosów jest coraz powszechniejszy i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku.

Przyczyny tego zjawiska są bardzo zróżnicowane. Na wypadanie włosów wpływ może mieć tryb życia, zła dieta, a także wiek, choroby ogólnoustrojowe, przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia hormonalne, czy długotrwały stres.

Słabe, przerzedzające się włosy są przyczyną kompleksów i złego samopoczucia, dlatego wiele osób szuka skutecznego środka, który pozwoli zlikwidować uciążliwy problem.

Jednym z lepszych preparatów na porost włosów jest Profolan.

Nie jest tak dobry, jak folisin, który zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu tabletek na porost włosów, ale użytkownicy chwalą go za skuteczność i szybkie efekty. Produkt jest nowością na polskim rynku, wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Profolan – dla kogo jest polecany?

Otwarte opakowanie tabletek na włosy

Profolan to środek polecany dla mężczyzn, którzy zmagają się z problemem łysienia, lub osłabianym porostem włosów. Preparat likwiduje zakola i braki włosów na czubku głowy, które są zmorą wielu mężczyzn.  Mogą go stosować panowie powyżej 18 roku życia, niezależnie od tego, jaka jest przyczyna utraty włosów.

Polecany jest dla mężczyzn, u których utrata włosów właśnie się zaczęła, oraz dla tych, których problem dotyczy wiele lat. Można go stosować w przypadku łysienia spowodowanego chorobą, stresem, genetyką, czy złym odżywianiem.

Jest również pomocny w przypadku łysienia androgenowego, które dotyczy coraz większej liczby osób. Środek pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji, ponieważ jako jeden z nielicznych, skutecznie radzi sobie z każdym rodzajem łysienia.

Jak działa profolan?

Obrazek przedstawiający łysienie u mężczyzn

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów na porost włosów, ale nie wszystkie wykazują dużą skuteczność.

Większość działa powierzchniowo, czasowo hamuje wypadanie włosów, ale nie likwiduje głównej przyczyny problemu. 

Profolan jest inny, działa od wewnątrz, hamując proces wypadania włosów. Ma wszechstronne działanie, stymuluje porost włosów, a także wzmacnia ich naturalny kolor i zwalcza proces siwienia. 

Kolejne działanie produktu to poprawa ukrwienia skóry głowy oraz wzmocnienie meszków włosowych.

Dodatkowo Profolan blokuje hormon DHT, który jest odpowiedzialny za słabą kondycję włosów. Za skuteczność profolanu odpowiada bogaty skład i zawartość naturalnych, bezpiecznych składników.  Zawarta w produkcie innowacyjna formuła Grow3 ma potwierdzony wieloma badanami wpływ na kondycję włosów i skóry głowy.

Formuła jest całkowicie naturalna, dlatego nie należy obawiać się skutków ubocznych. Preparat skutecznie pomaga mężczyznom cierpiącym na łysienie androgenowe. Poprawia dopływ krwi, odżywia włosy od wewnątrz, dostarcza im niezbędnego budulca.

Profolan – skład preparatu na wypadanie włosów

Skład profolanu

Profolan ma w pełni naturalny skład, dzięki któremu produkt jest nie tylko bezpieczny, ale i bardzo skuteczny.

Innowacyjna formuła Grow3 składa się ze sprawdzonych składników, które stymulują porost włosów.

Stężenie aktywnych substancji jest bardzo wysokie, dlatego profolan cechuje się wyjątkową skutecznością.

Główne substancje zawarte w suplemencie to:

  • Wyciąg ze skrzypu polnego – skrzyp polny od wieków znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości na skórę i włosy. Profolan zawiera aż 200 mg ekstraktu w jednej kapsułce, co jest wielokrotnie wyższe niż w innych popularnych suplementach. Skrzyp doskonale wzmacnia włosy, wspiera ich odbudowę. Hamuje przetłuszczanie się włosów, usuwa łupież, wzmacnia włosy i zapobiega ich rozdwajaniu. Zawiera potrzebną dla wzrostu włosów krzemionkę, która inicjuje wzrost włosów i przeciwdziała ich wypadaniu.
  • Wyciąg z pokrzywy – pokrzywa to bogactwo witamin, soli mineralnych i minerałów, w tym żelaza, magnezu i krzemu, który ma rewelacyjne działanie na włosy. Intensywnie stymuluje ich wzrost, odżywia, a także nadaje blasku i objętości.
  • L-cysteina – to aminokwas, który wchodzi w skład białek budujących włosy. Ma silne działanie pobudzające komórki włosów do regeneracji, wzmacnia je i zapobiega ich wypadaniu. L-cysteina likwiduje stany zapalne skóry, a także doskonale regeneruje i nabłyszcza włosy. 
  • Tauryna – to również aminokwas, który stymuluje włosy do wzrostu i zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu i przerzedzaniu. Jest bardzo skuteczna, ale niewiele preparatów na porost włosów ma ją w swoim składzie. Profolan pozytywnie wyróżnia się na ich tle. 
  • Biotyna – to witamina, która ma ogromny wpływ na kondycję włosów. Jest źródłem siarki potrzebnej do budowy keratyny, naturalnego budulca włosów. Wpływa na ich prawidłowy wzrost i przyczynia się do wzmocnienia meszków włosowych.
  • Witaminy A, E – wspomagają regeneracje włosów i hamują ich nadmierne wypadanie. 
  • Składniki obniżające poziom DHT – przyczyniają się do poprawy ukrwienia skóry głowy i wzmacniają mieszki włosowe. Są zalecana przy łysieniu androgennym, zmniejszają produkcję łoju. 
  • Cynk i miedź – to ważne minerały, które biorą udział w procesach syntezy białek będących budulcem włosów. Dzięki nim włosy wypadanie jest zahamowane, a włosy są mocne, zdrowe i szybko rosną.

Dawkowanie preparatu – Jak stosować profolan dla optymalnych efektów?

Suplement na problemy z łysieniem Profolan jest prosty do stosowania. Występuje w formie łatwych do połknięcia kapsułek, które należy zażywać dwa razy dziennie. Kapsułki najlepiej zażyć w trakcie posiłku i popić szklanką wody.

Pierwsze efekty pojawiają się szybko, po około 2-3 tygodniach można zaobserwować mniejsze wypadanie włosów, oraz ich wzmocnienie. Po około 3 miesiącach włosy nabierają ładnego wyglądu, a co najważniejsza, przestają wypadać i pojawiają się nowe włoski. Prześwity i zakola robią się mniej widoczne, a przy długotrwałym stosowaniu często całkowicie zanikają. 

Badania kliniczne potwierdzają, że 9 na 10 mężczyzn, stosujących profolan przez 3 miesiące, zaobserwowało znaczącą poprawę stanu włosów. Aby środek był bardziej skuteczny, należy zadbać o zdrową dietę, zawierającą duże ilości warzyw i owoców, produkty pełnoziarniste, ryby, chude mięso i nabiał.

Ważne jest odpowiednie nawodnienie oraz regularna aktywność fizyczna. Połączenie zdrowego stylu życia ze stosowaniem tabletek profolan szybko przyniesie oczekiwane rezultaty. Uzyskanie optymalnych wyników może być różne u różnych osób. Jest zależne od wielu czynników, między innymi od budowy ciała, metabolizmu oraz indywidualnych cech organizmu.

Nie należy przekraczać zalecanej przez producenta dawki (2 kapsułki dziennie), a przed zastosowaniem produktu warto zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Profolan należy przechowywać w temperaturze pokojowej, 15-25°C, w ciemnym i suchym miejscu.

Opinie o suplemencie Profolan – Czy warto?

W internecie można znaleźć wiele opinii na temat profolanu. Większość z nich jest pozytywna. Mężczyźni chwalą środek za jego działanie, naturalny skład oraz brak skutków ubocznych.

Panowie zaobserwowali u siebie zahamowanie wypadania włosów, wielu zauważyło, że po kilku miesiącach na głowie pojawił się drobny meszek i nowe włosy. Minusem profolanu, według użytkowników, jest długi czas oczekiwania za wzrost włosów.

Na rezultaty trzeba czekać 3-4 miesiące, ważne jest regularne zażywanie kapsułek. Wadą produktu jest również, według użytkowników, wysoka cena oraz ograniczona dostępność suplementu.

Na podstawie analizy dostępnych komentarzy można stwierdzić, że profolan to środek skuteczny i warty uwagi. Można go polecić wszystkim mężczyznom, którzy chcą poprawić stan włosów oraz mieszków włosowych i zatrzymać proces łysienia

Skutki uboczne profolanu – Czy preparat jest bezpieczny?

Profolan jest produktem bezpiecznym, niewywołującym niepożądanych działań. Zawiera jedynie naturalne, ziołowe składniki, dlatego jego działanie nie ma negatywnego wpływu na organizm. Bardzo rzadko może wystąpić alergia na zawarte składniki.

W sporadycznych wypadkach po zażyciu profolanu mogą pojawić się łagodne problemy żołądkowe. W takim wypadku należy zaprzestać stosowania preparatu.

Osoby chore i zażywające leki powinny skonsultować stosowanie suplementu diety profolan z lekarzem. Warto sprawdzić, czy składniki profolanu nie zachodzą w  interakcje ze stosowanymi lekami. W przypadku naturalnych składników, stopień bezpieczeństwa kuracji jest na wysokim poziomie.

Gdzie kupić profolan – Najlepsza cena i gwarancja satysfakcji

Tabletki Profolan nie są dostępne w aptece i sklepach stacjonarnych. Można je kupić, wchodząc na stronę producenta. Zamówienie suplementu jest proste, wystarczy wypełnić specjalny formularz, a w ciągu kilku dni środek zostanie dostarczony do domu przez kuriera.

Cena profolanu jest zależna od wielkości opakowania. Pakiet podstawowy, czyli jedno opakowanie zawierające 60 kapsułek kosztuje 199 zł. 

Na stronie producenta (www.profolan.pl) dostępny jest również pakiet standard, czyli 2 plus 1 w cenie 398 zł oraz pakiet 3 plus 3, w którym płacąc za 3 produkty, dodatkowe trzy otrzymujemy gratis. Cena pakietu optymalnego to 597 zł. To najlepsza cena w przeliczeniu na miesiąc kuracji.

Kupując suplement diety profolan można być pewnym jego skuteczności. Gdyby tak się jednak nie stało, producent udziela 90-dniowej gwarancji i zapewnia  zwrot pieniędzy. 

Q&A – Odpowiedzi na często zadawane pytania

Profolan czy loxon?

Ciężko porównać oba produkty. Loxon to lek na bazie minoksydulu (Minoxidilum), produkt przeznaczony jest do stosowania miejscowego, polega na wcieraniu płynu w skórę głowy. Efekty kuracji z minoksydylem mogą wystąpić w ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia jego stosowania.

Profolan to suplement diety, którego działanie opiera się na zastosowaniu naturalnych składników, jak skrzyp polny, pokrzywa zwyczajna, l-cysteiny, zawiera także witaminy i minerały, oraz innowacyjną formułę grow3. Tabletki działają od wewnątrz, uzupełniając mikroelementy hamujące proces wypadania włosów u mężczyzn, a także zainicjowanie porostu włosów.

Czy profolan działa na każdy typ łysienia?

Według zapewnień producenta profolanu, działa on na każdy rodzaj łysienia, bez względu czym jest ono wywołane.

Kiedy pierwsze efekty stosowania tabletek profolan?

Efekty kuracji mogą pojawić się już po kilku tygodniach stosowania, jednak producent zaznacza, że czas oraz skala osiągniętych rezultatów może różnić się w zależności od osoby i indywidualnych predyspozycji. Według informacji na stronie produktu, tabletki zawdzięczają swoją skuteczność przede wszystkim formule grow3, hamującej łysienie, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze, a efekty mogą być widoczne już po 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji.

Czy profolan powoduje skutki uboczne?

Na oficjalnej stronie środka profolan, producent zapewnia, że jego produkt nie powoduje efektów ubocznych. Suplementy diety jak profolan bazują na naturalnych składnikach, zapewniając realne efekty, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka działań niepożądanych. Ciężko znaleźć wypowiedzi ekspertów na ten temat, jednak w trakcie przygotowywania tej recenzji nie znalazłem opinii świadczących o działaniach ubocznych w trakcie stosowania tabletek profolan.

Czy warto stosować Profolan?

Kapsułki profolan na wypadanie i porost włosów

Tabletki Profolan to skuteczny środek, przeznaczony dla mężczyzn, zmagających się z wypadaniem włosów.

Jest innowacyjny na rynku, likwiduje nie tylko objawy, ale także przyczyny łysienia. Co istotne, pomaga na łysienie każdego typu, a tego nie gwarantują popularne suplementy.

Warto go stosować regularnie, co najmniej przez trzy miesiące, aby zaobserwować efekty.

Kuracja profolanem może pomóc odzyskać pewność siebie i pozbyć się kompleksów. Warto go wypróbować i przekonać się o wysokiej skuteczności.

Warto wiedzieć:

Forma produktu

Kapsułki

Opakowanie zawiera

60 kapsułek

Profolan cena

Przeznaczenie

Tabletki na wypadanie i wzrost włosów

Oficjalna strona produktu

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie