Redusugar – Opinie, Gdzie kupić, Efekty – Skuteczny preparat na obniżenie poziomu cukru? [Recenzja 2023]

4.7/5 - (3 votes)

Aktualizacja 11 kwietnia, 2023

Redusugar to naturalny suplement diety w którym znajdziemy 9 składników aktywnych mających na celu obniżyć poziom cukru we krwi.

Redusugar kapsułki redukcję poziomu cukru

Długotrwale podwyższony cukier może wpływać negatywnie na nasz nastrój i koncentrację, a także objawiać się sennością czy ciągłym zmęczeniem. Według producenta kapsułki redusugar mają pomóc utrzymać prawidłowy poziom cukru i zadbać o dobre samopoczucie

W recenzji przeanalizujemy skład preparatu i to czy jego stosowanie może powodować skutki uboczne dla zdrowia. Sprawdzimy także dostępne opinie o redusugar oraz gdzie kupić preparat nawet o 25% taniej. 

Sprawdź zestawy w cenie do -25%

Skrót recenzji Redusugar

Działanie redusugar polega przede wszystkim na obniżeniu poziomu cukru we krwi i zmniejszeniu negatywnych objawów hiperglikemii (przecukrzenia). Długotrwale podwyższony cukier może bowiem wpływać niekorzystnie na nasz nastrój czy koncentrację, a także powodować osłabienie czy ospałość w ciągu dnia. 

Opakowanie redusugar trzymane w dłoni

W składzie preparatu redusugar znajdziemy 7 naturalnych ekstraktów roślinnych o zawartości 194 mg berberyny w porcji. Berberyna jest jednym efektywniejszych naturalnych składników mogących obniżyć poziom glukozy we krwi, przez niektórych porównywana jest nawet do metforminy (lek wydawany na receptę). 

W preparacie znajduje się także chrom oraz inulina, które również działają korzystnie pod kątem wysokiego cukru ale dodatkowo hamują apetyt na słodycze, wzmacniają florę bakteryjną oraz wykazują działanie przeciwutleniające. Zaletą jest także wykorzystanie naturalnych składników co zwiększa bezpieczeństwo stosowania produktu. 

Stosowanie suplementu jest bardzo proste i ogranicza się tak naprawdę do przyjęcia 2 kapsułek w ciągu dnia niezależnie od posiłku. 

Minusem z pewnością jest ograniczona dostępność przez co możemy zamówić produkt jedynie przez internet. 

Cena redusugar to 159,00 zł za opakowanie na miesięczną kurację. Możemy skorzystać również z oferowanych przez producenta zestawów rabatowych, dzięki którym możemy zmniejszyć cenę za opakowanie nawet do 119,25 zł

Zestawy w cenie do -25%

Jak działa redusugar i co to jest?

Redusugar to suplement diety pomagający utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi oparty na 7 ekstraktach ziołowych uzupełnionych o chrom oraz inulinę. 

Kapsułki na wysoki poziom cukru we krwi sleżące na stole

Składniki preparatu przeciwdziałają hiperglikemii (stan podwyższonego poziomu cukru przekraczający granicę normy), która może skutkować bólem głowy, pogorszeniem nastroju i koncentracji, sennością czy brakiem energii w ciągu dnia.

Przewlekle utrzymujący się wysoki poziom glukozy i słaba wrażliwość tkanek na insulinę może skutkować również zachorowaniem na cukrzycę typu 2.

Niektóre składniki aktywne redusugar poza wpływem na obniżenie cukru we krwi i większą produkcję insuliny działają również korzystnie na poprawę trawienia, mają działanie przeciwutleniające, hamują apetyt na słodycze, wspierają także florę bakteryjną (działanie prebiotyczne).  

8.6 TOTAL SCORE

Recenzja Redusugar

SPRAWDŹ NAJLEPSZĄ CENĘ

SKŁAD 10
CENA 8
ŁATWOŚĆ STOSOWANIA 10
DOSTĘPNOŚĆ 7
STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY 8

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

159,00 PLN

Dostępne promocje

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Zalety
 • skuteczność w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi
 • starannie dobrany skład
 • korzystny stosunek jakości do ceny
 • łatwość stosowania (żelowe kapsułki)
 • bogactwo naturalnych składników
 • poprawa ogólnego samopoczucia
 • wspomaganie metabolizmu
 • nasilenie produkcji insuliny
 • zmniejszenie uczucia zmęczenia
Wady
 • dostępność tylko online
 • indywidualne rezultaty mogą się różnić
 • potrzeba regularnego stosowania
 • brak dostępności w aptekach stacjonarnych

Moja opinia o Redusugar

Redusugar to suplement diety, który zwrócił moją uwagę ze względu na swoje wszechstronne właściwości, bogaty skład i korzystny stosunek jakości do ceny (9 składników za 159 zł). Choć preparat przeznaczony jest dla osób, które chcą kontrolować poziom cukru we krwi, tak dzięki dobrze dobranym składnikom aktywnym może również wspierać trawienie i układ pokarmowy.

W środku znajdziemy dobrze przebadane składniki takie jak chrom, korzeń berberysu ostrego czy ekstrakt z cynamonowca. Składniki te nie tylko pomagają obniżyć poziom glukozy, ale również przyczyniają się do licznych korzyści zdrowotnych, co czyni Redusugar atrakcyjnym wyborem. 

Z zalet warto również wymienić łatwość stosowania Redusugar. Forma produktu to bowiem wygodne żelowe kapsułki, które przyjmuje się bez problemu i można je zabrać ze sobą wszędzie, bez konieczności przerywania kuracji. 

Wadą produktu jest natomiast jego ograniczona dostępność. Wynika to z faktu, iż preparat nie jest dostępny w aptece i konieczne jest zamówienie tabletek Redusugar przez internet, co może być niewygodne dla niektórych osób. 

Niemniej jednak, biorąc pod uwagę wszystkie zalety produktu i stosunkowo niewielką ilość wad, Redusugar wydaje się być wartym uwagi produktem.

Redusugar – naturalny i innowacyjny suplement, wspierający kontrolę cukru we krwi.

Redusugar – Opinie użytkowników

Niestety w przypadku suplementu diety redusugar nie są jeszcze dostępne opinie na forum czy w komentarzach na blogach. Wynika to głównie z faktu, że preparaty obniżające poziom glukozy nie są tak popularne jak choćby środki na odchudzanie czy trądzik.

  Nieliczne opinie o redusugar można znaleźć w tym miejscu. Według opinii Kamili (27 lat) dzięki obniżeniu poziomu cukru zmniejszeniu uległo zmęczenie i ospałość w ciągu dnia. W przypadku Pawła poprawie uległy postępy w odchudzaniu, natomiast Oliwia w ciągu kilkunastu dni pozbyła się chęci na słodycze i senności po posiłku.   

Choć opinie na temat interesującego nas produktu są istotne, tak w wielu przypadku możemy znaleźć ich niewiele lub nie znajdziemy ich wcale. W takiej sytuacji warto zapoznać się z listą składników preparatu i sprawdzić jak wypadają one w badaniach. Pozwoli nam to w pewnym stopniu na ocenę czy dany produkt może działać skutecznie czy będzie tylko stratą pieniędzy. 

W przypadku suplementu diety redusugar możemy wymienić przynajmniej dwie substancje jak berberyna oraz chrom, których korzystny wpływ na poziom cukru znajduje potwierdzenie w niezależnych badaniach.

Jak stosować redusugar – Dawkowanie

Stosowanie preparatu redusugar jest bardzo proste, wystarczą 2 kapsułki dziennie, które należy popić dużą ilością wody (200-300 ml). Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłku, możemy więc stosować preparat zarówno na pusty żołądek jak i po jedzeniu. 

Warto zwrócić uwagę na skład produktu w którym znajduje się aż 9 składników w rozsądnych dawkach, które mają wpłynąć na obniżenie cukru we krwi (194 mg berberyny w porcji). Dlatego nie należy przekraczać zalecanej porcji i stosować produkt zgodnie z zaleceniami producenta (2 kapsułki dziennie). 

Po pierwsze wpłynie to niepotrzebnie na koszt suplementacji a po drugie może zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych choćby ze strony układu pokarmowego jak ból brzucha czy niestrawność.

Skład redusugar – Analiza składników

Na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ocenę konkretnego produktu są wykorzystane w nim składniki aktywne gdyż to one decydują o jego skuteczności. Jeśli przyjrzymy się etykiecie preparatu redusugar to znajdziemy tam jedynie naturalne składniki, które znane są ze swoich właściwością mogących obniżyć poziom cukru we krwi (w tym zmniejszające wchłanianie glukozy jak np. kozieradka). 

Nasiona kozieradki

W składzie redusugar znajdziemy m.in. korzeń imbiru lekarskiego, nasiona kozieradki, imbir lekarski, mniszka lekarskiego czy chrom. Składniki aktywne preparatu mają przede wszystkim zapewnić obniżenie poziomu cukru we krwi poprzez uwrażliwienie tkanek na insulinę, spowolnienie wchłaniania cukru z pożywienia, usprawnienie metabolizmu cukrów czy poprawę funkcjonowania receptorów insuliny. 

Długo utrzymujący się wysoki poziom cukru we krwi może być przyczyną wielu dolegliwości jak pogorszenie nastroju czy koncentracji, ciągłym zmęczeniem, sennością czy objawiać się bólem głowy. Utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy i dobrej wrażliwości komórek na insulinę może wpłynąć na ogólną poprawę naszego zdrowia i zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego.

Naturalny skład redusugar na bazie naturalnych ekstraktów roślinnych sprawia, że ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest zdecydowanie mniejsze niż w trakcie stosowania leków na receptę, warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku naturalnych składników mogą wystąpić działania niepożądane. 

Poniżej zamieszczamy opis kilku wybranych składników.

Ekstrakt z korzenia berberysu ostrego

Berberys znany jest ze swoich leczniczych właściwości od tysięcy lat. Łagodzi bóle żołądka, stosowany jest również w problemach z trawieniem czy schorzeniach wątroby. 

Bardzo ważnym składnikiem berberysu jest berberyna, jest to alkaloid pomagający obniżyć poziom cukru we krwi. Według niektórych źródeł skuteczność berberyny jest porównywana do leków stosowanych w leczeniu cukrzycy jak metformina. Berberyna zwiększa glikolizę czyli rozkład cukrów w komórkach, ponadto zmniejsza produkcję cukru w wątrobie oraz ułatwia transport glukozy do komórek mięśniowych. 

Może być także stosowana w przypadku insulinooporności gdyż skutecznie zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. Alkaloid ten poza tym, że skutecznie obniża poziom cukru wpływa również korzystnie na poprawę nastroju i koncentrację.

Ekstrakt z liści morwy białej 

Kolejnym ciekawym składnikiem jaki zawiera suplement diety redusugar do morwa biała. Morwa biała to roślina pochodząca z chin mająca liczne właściwości prozdrowotne w tym kontrolujące glikemię. 

Morwa biała ma działanie antyoksydacyjne, które niweluje szkodliwe działanie wolnych rodników, zmniejsza również poposiłkową hiperglikemię poprzez spowolnienie rozkładu skrobi na cukry proste. Wpływa korzystnie także na poprawę wrażliwości tkanek na działanie insuliny. 

Roślina ta pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i może być stosowana wspomagająco w przypadku insulinooporności oraz u osób z cukrzycą typu-2.

Ekstrakt z korzenia imbiru lekarskiego

Korzeń imbiru lekarskiego także wpływa korzystnie na poziom glukozy we krwi. Przede wszystkim nasila proces produkcji insuliny a także ułatwia transport glukozy i jej wchłanianie w komórkach mięśniowych, które jest upośledzone u osób z insulinoopornością oraz cukrzycą typu 2.

Ponadto, imbir korzystnie wpływa na trawienie, wykazuje właściwości obniżające poziom cholesterolu, ma także właściwości rozgrzewające i antybakteryjne przydatne w leczeniu przeziębień.

Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego

Następnym z naturalnych składników preparatu redusugar jest mniszek lekarski. Mniszek lekarski to bylina z rodziny astrowatych, której właściwości lecznicze zawiera przede wszystkim korzeń tej rośliny.

Mniszek wspomaga pracę trzustki i usprawnia proces trawienia m.in. poprzez zwiększone wydzielanie żółci, wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Obniżyć poziom cukru we krwi pomaga znajdująca się w mniszku inulina, bowiem spowalnia uwalnianie glukozy po spożytym posiłku.

Chlorek chromu   

Chrom jest bardzo istotnym pierwiastkiem jeśli chodzi o obniżenie poziomu cukru we krwi. Wynika to z faktu, iż chrom jest kluczowy dla prawidłowego działania receptorów insuliny oraz usprawnia metabolizm cukrów. Niedobór chromu może sprzyjać insulinooporności, które może przerodzić się w cukrzycę. Ponadto, chrom zmniejsza apetyt co sprawia, że bardzo często stosowany jest w suplementach na odchudzanie. 

Inulina

Inulina spowalnia wchłanianie cukrów z przewodu pokarmowego dzięki czemu skutecznie obniża indeks glikemiczny pokarmów. Indeks glikemiczny (IG) mówi nam jak szybko poziom cukru we krwi wzrasta po zjedzeniu danego produktu. 

Inulina dostarcza błonnika pokarmowego czym spowalnia rozkład węglowodanów, przez co poziom cukru we krwi rośnie powoli. Dzięki temu inulina jest składnikiem, który przyczynia się do zachowania dobrego stanu zdrowia i pomaga zapobiegać powstawaniu hiperglikemii. Ponadto, dba o florę bakteryjną jelit, kora jest niezwykle istotna jeśli chodzi o prawidłowy metabolizm cukrów.

Skład suplementu diety Redusugar:

 • Ekstrakt z korzenia berberysu ostrego
 • Ekstrakt z liści morwy białej 
 • Ekstrakt z korzenia imbiru lekarskiego
 • Ekstrakt z kory cynamonowca wonnego
 • Ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego
 • Ekstrakt z nasion kozieradki
 • Ekstrakt z liści zielonej herbaty
 • Chlorek chromu   
 • Inulina              

Pełny skład produktu:

Ekstrakt z korzenia berberysu ostrego (Berberis aristata), żelatyna, ekstrakt z liści morwy białej (Morus alba L.), ekstrakt z korzenia imbiru lekarskiego (Zingiber officinale Rosc.), ekstrakt z kory cynamonowca wonnego (Cinnamomum cassia), ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum officinalis), inulina, ekstrakt z nasion kozieradki (Trigonella foenum-graecum), ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis), substancje przeciwzbrylające – stearynian magnezu, dwutlenek krzemu; chlorek chromu.

Redusugar – Efekty stosowania

 • Obniżenie stężenia cukru we krwi
 • Poprawa wrażliwości insulinowej
 • Złagodzenie objawów podwyższonego poziomu cukru (m.in. zmęczenie, senność, bóle głowy, problemy z koncentracją)
 • Lepsza odporność organizmu
 • Poprawa trawienia
 • Lepsze samopoczucie

Nadmiar cukru (hiperglikemia) zagrożeniem dla naszego zdrowia?

Wysoki poziom glukozy we krwi, czyli hiperglikemia, może prowadzić do szeregu poważnych problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, choroby serca, udar mózgu, uszkodzenie nerek i nerwów, a także zwiększone ryzyko zachorowania na raka. 

Nadmiar cukru może również powodować objawy takie jak uczucie zmęczenia, osłabienie, suchość w ustach, częste oddawanie moczu i pragnienie.

Gdzie kupić redusugar?

Niestety ze względu na ograniczoną dostępność nie kupimy preparatu w sklepach stacjonarnych ani aptekach. Pozostaje więc pytanie, gdzie zamówić redusugar aby mieć pewność, że stosowany przez nas produkt jest oryginalny i pełnowartościowy?  

W tej sytuacji najlepiej zamówić preparat bezpośrednio na stronie producenta czyli www.redusugar.pl. Zyskujemy w ten sposób nie tylko gwarancję oryginalności ale możemy także skorzystać z oferowanych przez producenta zestawów z naliczonymi rabatami nawet do 25%. 

Możemy również zamówić preparat na aukcjach internetowych na allegro lub poprzez ceneo. Warto jednak dokładnie sprawdzić od kogo zamawiamy produkt aby uniknąć późniejszego rozczarowania. 

Ile kosztuje redusugar – Cena i aktualne promocje

Cena redusugar to 159,00 zł za opakowanie zamówione na stronie producenta, które wystarczy nam na 30 dni codziennego stosowania. Producent oferuje także zestawy składające się z 2 sztuk preparatu za 302,00 zł oraz 4 opakowań w cenie 477,00 zł (1 opakowanie gratis).

Wspomniane wyżej zestawy promocyjne dają nam możliwość zaoszczędzenia nawet do 159,00 zł jeśli zdecydujemy się na największy pakiet. 

Co należy zrobić aby móc skorzystać z oferowanego przez producenta rabatu?

Wystarczy wejść na www.redusugar.pl a następnie przejść na stronę z formularzem zamówienia. Do wyboru będziemy mieć trzy pakiety różniące się ceną oraz ilością opakowań. 

Jeśli planujemy dłuższe przyjmowanie suplementu korzystniejszy może okazać się wybór pakietu w którego skład wchodzą 2 lub dla większych oszczędności nawet 4 opakowania. Jeśli jednak chcemy tylko przetestować działanie produktu powinno spokojnie wystarczyć nam jedno opakowanie zawierające 60 kapsułek na miesięczną kurację. 

 • PAKIET 1 – w tym wypadku otrzymujemy standardowe jedno opakowanie redusugar w cenie 159,00 zł. Ten pakiet wydaje się być dobry na start dla osób, które nie miały jeszcze okazji przyjmować preparatu i nie wiedzą jakich efektów mogą się spodziewać. 
 • PAKIET 2 – wybór tego zestawu może zapewnić nam niewielkie oszczędności. W zestawie otrzymujemy 2 opakowania za 302,00 zł co oznacza, że cena zmniejsza się o 5%. . 
 • PAKIET 3 – dla osób zdecydowanych na długie stosowanie redusugar korzystniejszy może okazać się wybór największego zestawu. W pakiecie otrzymujemy aż 4 opakowania za 477,00 zł. Wychodzi więc, że jedno opakowanie dostajemy za darmo.

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie?

Dzienna porcja preparatu to 2 kapsułki, dlatego jedno opakowanie redusugar wystarczy na 30 dni codziennego przyjmowania suplementu. Warto wziąć to pod uwagę w trakcie planowania kuracji. Jeśli jesteśmy zdecydowani na dłuższe stosowanie suplementu warto zapoznać się z dostępnymi na stronie produktu zestawami rabatowymi. W ten sposób możemy obniżyć cenę redusugar nawet do 116,25 zł za opakowanie.

Czy tabletki redusugar mogą powodować skutki uboczne?

Redusugar opiera swoje działanie na składnikach pochodzenia naturalnego, które są w dużym stopniu bezpieczne i u osób zdrowych nie powinny powodować skutków ubocznych jak choćby cynk, inulina, imbir, zielona herbata czy nasiona kozieradki. Dla wielu osób są one całkowicie bezpieczne i wykorzystywane są w wielu suplementach diety. 

Zanim jednak rozpoczniemy stosowanie dowolnego suplementu nawet bazującego na składnikach naturalnych jak redusugar musimy upewnić się czy nie jesteśmy uczuleni na którąś z substancji znajdujących się w preparacie. 

W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących piersią należy zachować ostrożność i skonsultować chęć rozpoczęcia przyjmowania produktu z lekarzem. Jeśli mamy problemy zdrowotne także warto skonsultować się z lekarzem gdyż niektóre schorzenia mogą stanowić przeciwwskazania a wybrane składniki mogą wchodzić w interakcję z lekami. Dla przykładu, imbiru nie powinny przyjmować osoby z wrzodami czy refluksem.

Czy mogę kupić kapsułki redusugar w aptece?

Kapsułki redusugar nie są dostępne w aptekach, zarówno tych stacjonarnych i jak i online. Produkt można zamówić korzystając z aukcji internetowych na allegro, w porównywarce cen ceneo lub bezpośrednio na oficjalnej stronie producenta. 

Czy redusugar może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi?

Wysoki poziom cukru we krwi może działać niekorzystnie zarówno na nasze samopoczucie, pogorszenie koncentracji, ciągłe zmęczenie czy ospałość. Dlatego w czasach gdzie prym wiedzie wysokoprzetworzone jedzenie, fast foody czy słodycze szczególnie istotne jest aby dbać o prawidłowy poziom glukozy i nie dopuścić do hiperglikemii. 

Pudełko suplementu na obniżenie cukru

Według producenta redusugar ma pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i przyczynić się do stabilizacji poziomu glukozy dzięki wykorzystaniu jedynie naturalnych ekstraktów ziołowych oraz składników takich jak chrom czy inulina. W dziennej porcji znajduje się 194 mg berberyny, która znana jest ze swoich właściwości zwiększających rozkład cukrów w komórkach czy ograniczających produkcję cukrów w wątrobie. 

Zaletą produktu jest wykorzystanie kilku składników działających na ten sam problem jednak na kilka różnych sposobów. W opakowaniu suplementu diety redusugar znajduje się 60 kapsułek na 30 dni codziennego stosowania.

Tabletki redusugar dostępne są jedynie przez internet, nie kupimy więc produktu w aptece. Cena za opakowanie na stronie producenta to 159,00 zł, można również zdecydować się na zakup kilku sztuk w obniżonej cenie. 

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie