Najlepsze tabletki na cellulit – Ranking 2023

5/5 - (2 votes)

Aktualizacja 12 kwietnia, 2023

Skuteczne tabletki na cellulit muszą działać na kilku płaszczyznach. Powinny wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej, usuwać nadmiar wody z organizmu oraz zalegające toksyny, a także wpływać na napięcie skóry i tkanki łącznej.  

Tabletki na cellulit - Ranking suplementów dla kobiet

W trakcie tworzenia rankingu przeanalizowaliśmy skład 7 popularnych na rynku preparatów na cellulit i spośród nich wybraliśmy 2, które naszym zdaniem mają najlepsze działanie na redukcję cellulitu – zarówno wodnego jak i tłuszczowego. 

Poniżej znajdziesz naszą rekomendacje. 

Tabletki na cellulit – Ranking 2023

Jeśli nie masz czasu na przeczytanie całego rankingu i chcesz jedynie dowiedzieć się, które preparaty są warte uwagi, poniżej znajdziesz wyróżnione przez nas produkty. 

Zamieszczamy także naszą ocenę oraz linki do ciekawych promocji, dzięki którym można zaoszczędzić przy zakupie.

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

149,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Suplement diety N

Nr 1. Cellinea

Nasza ocena

Cena

149,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Najlepsze tabletki na cellulit 2023

W naszym rankingu suplementów na cellulit zdecydowaliśmy się wyróżnić jedynie 2 preparaty – Perfect body cellulite oraz Cellinea. Dlaczego właśnie te produkty? 

Oba preparaty mają kompleksowe działanie uderzające w pomarańczową skórkę na kilka sposobów. Przede wszystkim usprawniają metabolizm i ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej, której nadmiar sprzyja powstawaniu cellulitu. 

Wspomagają usuwanie nadmiaru wody oraz toksyn gromadzących się w organizmie. Mają również korzystny wpływ na produkcję i przyswajanie kolagenu co ma duże znaczenie dla utrzymania odpowiedniego napięcia skóry. 

1. Perfect Body Cellulite

Tabletki na cellulit nr 1 - Perfect Body Cellulite

Tabletki Perfect Body Cellulite to naszym zdaniem niekwestionowany lider wśród preparatów na cellulit – zarówno wodny jak i tłuszczowy. 

Pierwsze miejsce w naszym rankingu dla tabletek Perfect Body Cellulite to zasługa naturalnego i kompleksowego składu, w którym znajdziemy aż 7 substancji aktywnych o działaniu antycellulitowym

Składniki takie jak ekstrakty z gorzkiej pomarańczy oraz zielonej herbaty usprawniają metabolizm, nasilają lipolizę (rozpad tłuszczu), a także dzięki zawartości katechin znajdujących się w zielonej herbacie zmniejszają ilość i objętość komórek tłuszczowych. 

Perfect Body Cellulite wspomaga także usuwanie nadmiaru wody oraz toksyn zalegających w organizmie. Zarówno nadmiar wody jak i gromadzące się toksyny mają wpływ na powstawanie cellulitu. 

Opakowanie preparatu przeciw cellulitowego

Dodatkowe zalety to wpływ ekstraktu z pestek winogron na tkankę łączną, oraz lepsze przyswajanie kolagenu dzięki witaminie c, co z kolei przekłada się na poprawę napięcia i gładkości skóry. 

 Według informacji na stronie producenta (www.perfectbodycellulite.pl), preparat perfect body cellulite w testach klinicznych zapewnił redukcję cellulitu o 87%, wygładzenie skóry o 73%, oraz zmniejszenie obwodu ud o 4 cm. 

Minusem preparatu jest dość wysoka cena, gdyż za opakowanie musimy zapłacić 149 zł. Decydując się na zakup gotowego zestawu 2 lub 4 sztuk produktu można zaoszczędzić do 251 zł

Dla tych osób, które nie mają pewności czy suplement zapewni im oczekiwane rezultaty, producent oferuje możliwość zwrotu nieotwartych wcześniej opakowań. Ta opcja będzie szczególnie korzystna w przypadku zamówienia jednorazowo większej ilości sztuk tabletek. 

Zalety
 • Wyłącznie naturalne składniki
 • Aż 7 składników aktywnych
 • Kompleksowe działanie
 • Pierwsze efekty w 2-3 tygodnie
 • Możliwość zakupu w zestawie w obniżonej cenie
 • 90 dni na zwrot nieotwartych opakowań
Wady
 • Możliwość zakupu jedynie drogą internetową
 • Dość wysoka cena preparatu

Skład suplementu

Ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy. ekstrakt z pestek winogron, ekstrakt z owoców papryki cayenne, ekstrakt z ziela pokrzywy, witamina e, witamina c.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

30

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

159,00 PLN

Dzienna porcja:

1 kapsułka

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

2. Cellinea

Cellinea -Tabletki na cellulit nr 2 w rankingu

Drugie miejsce w naszym rankingu tabletek na cellulit postanowiliśmy przyznać preparatowi Cellinea.

W suplemencie cellinea znajdziemy 5 składników aktywnych, czyli nieco mniej niż w przypadku perfect body cellulite. Skład obu produktów częściowo się pokrywa co sprawia, że oba preparaty mają bardzo zbliżone do siebie działanie. 

Cellinea również jest preparatem bazującym wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego, który wykazuje korzystne działanie w przypadku cellulitu wodnego i tłuszczowego

W tabletkach cellinea również znajdziemy takie składniki jak ekstrakt z pokrzywy, zieloną herbatę oraz ekstrakt z pestek winogron. 

Opakowanie suplementu antycellulitowego

W preparacie zabrakło z kolei ekstraktu z gorzkiej pomarańczy, który jest cennym źródłem synefryny o działaniu termogenicznym oraz ekstraktu z owoców papryki cayenne. Nie oznacza to jednak, że w produkcie nie wykorzystano wartościowych składników do walki z pomarańczową skórką. 

Preparat na cellulit cellinea zawiera dodatkowo skrzyp polny, który ma korzystny wpływ na redukcję nadmiaru wody, pobudzenie metabolizmu oraz nasilenie produkcji kolagenu. 

Cellinea zawiera także morszczyn, który jest bogatym źródłem witamin i minerałów, a także antyoksydantów. Wyciąg z morszczynu jest również źródłem błonnika wpływającego na metabolizm, oczyszczanie organizmu i ułatwiającego odchudzanie.    

 W testach klinicznych Cellinea (www.cellinea.pl) uzyskał zbliżone wyniki do wcześniej recenzowanego produktu zapewniając redukcję cellulitu na poziomie 85%, wygładzenie skóry o 63% oraz 3 cm mniej w obwodzie ud. 

Cena cellinea również jest dość wysoka, jednak i w tym wypadku możemy skorzystać z zestawów w obniżonej cenie. Cellinea także objęty jest gwarancją zwrotu pieniędzy za nieotwarte wcześniej opakowania. 

Zalety
 • Naturalne składniki
 • 5 składników aktywnych
 • Pierwsze efekty nawet w 5 dni
 • Możliwość zakupu w zestawie w niższej cenie
 • 90-dniowa gwarancja zwrotu
Wady
 • Możliwość zakupu jedynie drogą internetową
 • Dość wysoka cena preparatu

Skład suplementu

Zielona herbata, wyciąg z wodorostów, skrzyp polny, pokrzywa, ekstrakt z pestek winogron.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

149,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Poniżej produkty, które nie znalazły się w rankingu:

Aqua-Femin

Aqua-Femin to dwufazowy suplement diety, który zawiera starannie wybrane składniki roślinne, takie jak sproszkowane algi Chlorella vulgaris, pokrzywa, perz, zielona kawa i cykoria, wzbogacony witaminą B6. Witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu, funkcji psychologicznych oraz układu nerwowego, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, a także reguluje aktywność hormonalną.

Dzięki zawartości ekstraktów roślinnych, Aqua-Femin wspiera detoksykację organizmu, przyspiesza metabolizm komórkowy i pomaga w walce z cellulitem.  Zaletą tego suplementu jest jego innowacyjne podejście i dostosowanie do potrzeb organizmu kobiety w zależności od fazy cyklu. Wadą może być konieczność długotrwałego stosowania, aby uzyskać optymalne rezultaty. 

Detocel

Detocell to suplement diety stworzony z myślą o kobietach, które zmagają się z cellulitem oraz zatrzymywaniem wody w organizmie, zwłaszcza w II fazie cyklu miesiączkowego. 

Preparat wzbogacony jest o mieszankę oleju z ogórecznika, oleju rybiego oraz wyciągów suchych z morszczynu, wąkrotki azjatyckiej i pokrzywy, które wpływają na poprawę metabolizmu komórkowego skóry, wspomagają eliminację nadmiaru wody z organizmu oraz funkcje wydalnicze nerek.

Wyciągi z morszczynu i wąkrotki azjatyckiej przyczyniają się do spalania tkanki tłuszczowej, poprawy elastyczności skóry oraz stymulacji krążenia obwodowego. Wyciąg z pokrzywy wspiera natomiast wydalanie nadmiaru wody z organizmu oraz oczyszczanie.

Zalecana dawka to jedna kapsułka dziennie podczas posiłku, w połączeniu z aktywnością fizyczną. Wadą produktu może być konieczność długotrwałego stosowania w celu uzyskania zauważalnych efektów.

Get Slim Cellulite

Get Slim Cellulite od Noble Health to suplement diety, który ma na celu wspomóc osoby pragnące pozbyć się cellulitu i poprawić wygląd oraz zdrowie swojej skóry. Produkt zawiera 9 roślinnych ekstraktów oraz witaminy, które działają synergicznie, przynosząc korzyści dla skóry.

Ekstrakt z pestek winogron wpływa na wzmacnianie naczyń krwionośnych, mikrokrążenie i zdrowie tkanki łącznej, natomiast papryka Cayenne wspomaga kontrolowanie masy ciała. Jod i witamina C przyczyniają się do utrzymania zdrowia skóry, prawidłowego metabolizmu energetycznego i produkcji kolagenu. Dodatkowo, ryboflawina i skrzyp polny pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry i elastyczności tętnic.

Wśród składników Get Slim Cellulite znajdziemy także ekstrakty z morwy białej, gorzkiej pomarańczy, zielonej herbaty, sosny śródziemnomorskiej, morszczynu pęcherzykowatego oraz miłorzębu japońskiego.

Zalecana dawka to jedna kapsułka dziennie w trakcie posiłku. Zaletą produktu jest bogaty i naturalny skład, jednak wadą może być konieczność długotrwałego stosowania, aby uzyskać zauważalne rezultaty.

Cellulit STOP

Cellulit STOP zawiera spirulinę, która pomaga kontrolować wagę, ekstrakt z guarany, wpływający na metabolizm lipidów, oraz skrzyp polny i pokrzywę zwyczajną, które utrzymują prawidłowy stan skóry. Produkt zawiera także kwas hialuronowy oraz ekstrakt z zielonej herbaty o działaniu przeciwutleniającym.

Zalecane spożycie to 2 razy dziennie po 1 kapsułce do posiłku. Dzięki naturalnym składnikom, Cellulit STOP może być dobrym wyborem dla osób poszukujących wsparcia w walce z cellulitem. Jednak, tak jak w przypadku innych suplementów, dla najlepszych efektów warto połączyć stosowanie produktu z aktywnością fizyczną i zdrową dietą.

Celluherb

Celluherb to kolejny suplement w naszym rankingu, który wspiera walkę z cellulitem. Składa się z unikalnego połączenia substancji aktywnych, minerałów i wyciągów roślinnych, które działają rewitalizująco na skórę, przywracając jej elastyczność. Wysoka zawartość antyoksydantów pomaga utrzymać młody wygląd skóry, a dodane minerały ułatwiają eliminację nadmiaru wody i soli. Produkt zawiera również kofeinę i wyciąg z zielonej herbaty, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej.

Zalecane dawkowanie to 3 kapsułki rano i 3 w południe, najlepiej między posiłkami. Stosowanie powinno być dostosowane do cyklu hormonalnego. Celluherb może również łagodzić nieprzyjemne objawy menstruacji. 

Nasze kryteria wyboru najlepszych tabletek na cellulit

W tej części dowiesz się jakimi kryteriami kierowaliśmy się w trakcie wyboru najlepszych według nas tabletek na cellulit, które znalazły się w naszym rankingu. 

Skład i Bezpieczeństwo stosowania 

Przede wszystkim braliśmy pod uwagę skład analizowanych preparatów oraz bezpieczeństwo ich stosowania. To właśnie składniki aktywne znajdujące się w produkcie decydują tym czym czy będzie on działał skutecznie na redukcję cellulitu czy też będzie jedynie stratą pieniędzy. 

Warto jednak podkreślić, że w przypadku walki pomarańczową skórką bazowanie jedynie na suplementach może okazać się niewystarczające. Warto również zadbać o odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną i optymalne nawodnienie organizmu. 

Skuteczność

Ten punkt obejmuje informacje udostępnione przez samych producentów odnośnie skuteczności działania produktów w testach klinicznych. Oba wyróżnione w naszym zestawieniu suplementy na cellulit wypadły na tym polu bardzo obiecującą uzyskując wynik redukcji cellulitu o 87% i 85%

Szybkość działania

Oba produkty mogą zapewnić pierwsze widoczne efekty w stosunkowo niedługim czasie. W przypadku preparatu nr 1 w rankingu są to 2-3 tygodnie, z kolei dla miejsca drugiego nawet 5 dni. 

Czy tabletki na cellulit działają?

Tabletki na cellulit mają potencjał aby ułatwić proces redukcji cellulitu, jednak nie są magicznym rozwiązaniem, które pozwoli się go pozbyć w jedną noc. Suplementy tego typu działają poprzez wpływanie na procesy, które przyczyniają się do powstania cellulitu, takie jak spowolniony metabolizm, słabe krążenie krwi, nadmiar wody czy zastój limfy. 

Jednym z badań wykazujących pozytywny wpływ składników tabletek na redukcję cellulitu jest badanie dotyczące synefryny [link]. Ważne jest jednak, aby stosować się do zaleceń producenta i łączyć suplementację z aktywnością fizyczną oraz zdrową dietą, gdyż tylko wtedy można spodziewać się znaczących rezultatów.

Jak działają suplementy na cellulit?

Suplementy na cellulit działają poprzez różne mechanizmy, dzięki którym przyczyniają się do efektywniejszej redukcji tego nieestetycznego zjawiska. Wspierają przyspieszenie metabolizmu, nasilają termogenezę, poprawiają krążenie krwi oraz limfy, a także stymulują lipolizę – czyli rozkład tkanki tłuszczowej. 

Tabletki na cellulit często zawierają naturalne składniki aktywne, takie jak kofeina, synefryna czy skrzyp polny. Ich efektywność zdają się potwierdzać dostępne badania, np. kofeina wykazuje zdolność do zwiększania lipolizy oraz pobudzenia metabolizmu komórkowego [link]. 

Stosowanie suplementów na redukcję cellulitu w większości przypadków nie jest szkodliwe dla zdrowia. Przed rozpoczęciem kuracji należy jednak upewnić się, że nie wysypuje u nas uczulenie którykolwiek ze składników lub schorzenia mogące stanowić przeciwwskazanie do ich przyjmowania. 

Popularne składniki preparatów na cellulit

Jeśli przyjrzymy się dokładnie dostępnym na rynku preparatom na cellulit zauważymy, że mają one bardzo podobny do siebie skład. Z reguły różnią się 1, 2 lub 3 składnikami, jednak baza produktu wygląda bardzo podobnie. 

Zielona herbata jako składnik suplementów na cellulit

Jakie składnik najczęściej zawierają suplementy antycellulitowe?

 • Zielona herbata – ekstrakt z zielonej herbaty jest podstawowym składnikiem wielu dostępnych na rynku środków na redukcję cellulitu. Zielona herbata w kontekście niwelowania cellulitu działa na kilka sposobów. Wspomaga tempo przemiany materii, ogranicza przyswajanie tłuszczu z pożywienia, dodatkowo zawarte w niej katechiny wpływają na zmniejszenie ilości oraz objętości komórek tłuszczowych. 
 • Ekstrakt z pestek winogron – zawiera jedne z najsilniejszych przeciwutleniaczy tj. oligomeryczne proantocyjanidany (OPC), które hamują szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą powodować problemy z cellulitem. Ekstrakt z nasion winogron wykazuje także korzystne właściwości na tkankę łączną. 
 • Ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej – to cenne źródło synefryny, substancji o działaniu termogenicznym. Podniesienie ciepłoty ciała przekłada się na szybsze spalanie kalorii a tym samym tkanki tłuszczowej. 
 • Pokrzywa – wspiera usuwanie nagromadzonej wody w organizmie. Składnik ten jest szczególnie skuteczny w przypadku cellulitu wodnego.  
 • Inne składniki – olej z ogórecznika, wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, wyciąg z morszczynu, kwas hialuronowy, ekstrakt ze skrzypu polnego.

Jak samodzielnie wybrać skuteczne tabletki na cellulit?

Tworząc nasz autorski ranking tabletek na cellulit mieliśmy świadomość, że wybrane przez nas produkty nie będą odpowiadać wszystkim w takim samym stopniu. 

Jeśli nie masz pewności czy tabletki antycellulitowe wyróżnione w tym zestawieniu są dla Ciebie odpowiednie, zamieszczamy poniżej kilka wskazówek którymi warto kierować się w trakcie samodzielnego wyboru. 

 1. Przede wszystkim warto wybierać preparaty na cellulit, które bazują jedynie na składnikach pochodzenia naturalnego. Wynika to z faktu, iż suplementy antycellulitowe wymagają długotrwałego stosowania. W przypadku naturalnych składników ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest mniejsze niż ma to miejsce w przypadku leków czy substancji chemicznych. 
 2. Dobrym sygnałem będzie również możliwość zwrotu produktu jeśli ten nie spełni naszych oczekiwań. Najlepiej jeśli gwarancja obejmuje wszystkie zamówione przez nas opakowania, niestety nie wiele produktów taką gwarancję posiada. Dobrze jeśli interesujący nas produkt oferuje przynajmniej gwarancję zwrotu nieotwartych wcześniej opakowań. 
 3. Skuteczność potwierdzona w testach klinicznych to bardzo duża zaleta. Jeśli jednak nie wiemy jakie rezultaty potrafi zapewnić interesujący nas produkt, warto posiłkować się opiniami konsumentów znalezionymi na niezależnych forach dyskusyjnych czy w komentarzach na blogach. 

Co to jest cellulit? (pomarańczowa skórka)

Cellulit to bardzo powszechnie występująca dolegliwość, która dotyczy nawet 90% kobiet po menopauzie. Za tworzenie się cellulitu odpowiada nieprawidłowa struktura tkanki podskórnej i nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej.

Cellulit na udach i pośladkach

Wyczuwalne pod skórą grudki i zgrubienia to adipocyty, czyli przerośnięte komórki tłuszczowe, które z powodu swojego wyglądu zyskały określenie pomarańczowej skórki

Choć z cellulitem zmagają się także kobiety o szczupłej budowie, jego powstawaniu w dużym stopniu sprzyja nadmierna waga ciała. Cellulit występuje bowiem najczęściej w miejscach w których gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej, czyli na pośladkach, udach i brzuchu

Gdy adipocyty ulegają znacznemu powiększeniu dochodzi do ucisku na naczynia krwionośne i limfatyczne, co powoduje pogorszenie przepływu krwi i przemiany materii, przez co komórki gorzej przyswajają tlen i składniki odżywcze. Utrudnione zostaje wówczas prawidłowe wydalanie produktów przemiany materii oraz toksyn gromadzących się w organizmie co ma znaczący wpływ na tworzenie się cellulitu. 

Najczęściej spotykamy 2 rodzaje cellulitu:

 • Cellulit wodny – dotyczy przede wszystkim kobiet szczupłych, u których głównym powodem występowania cellulitu jest siedzący tryb życia i zastój krwi oraz limfy prowadzący do gromadzenia się wody w tkankach. Cellulit wodny jest łatwiejszy do zniwelowania od cellulitu tłuszczowego.
 • Cellulit tłuszczowy – ten rodzaj cellulitu spotykany jest głównie u osób z nadwagą. Wraz ze wzrostem ilości tkanki tłuszczowej dochodzi do zamiany cellulitu wodnego w tłuszczowy. Wówczas skóra staje się grudkowata, może również pojawić się towarzyszący zmianom ból. 

Jakie są przyczyny powstawania cellulitu?

Pojawienie się cellulitu może być spowodowane wieloma czynnikami, choć w dużym stopniu jest to uwarunkowane genetycznie

Bez wątpienia nadmierna waga ciała i wysoki poziom tkanki tłuszczowej sprzyjają tworzeniu się zgrubień i stwardnień podskórnych przypominających skórkę pomarańczy. Choć otyłość jest jednym z czynników mających znaczący wpływ na pojawienie się cellulitu, należy unikać częstych wahań wagi. Naprzemienne chudnięcie i ponowne tycie (efekt jojo) sprawia, że skóra staje się mniej elastyczna co powoduje niekorzystne zmiany w tkance łącznej skóry. 

Aktywność fizyczna może pomóc zapobiec pojawieniu się cellulitu. Siedzący tryb życia i niewielka ilość ruchu prowadzą do zastoju krwi i limfy co wpływa na tworzenie się obrzęków tkanki łącznej. Wady postawy również mogą mieć wpływ na nieprawidłowe krążenie krwi w kończynach dolnych co dodatkowo nasila problemy związane z cellulitem. Palenie papierosów również może sprzyjać powstawaniu “pomarańczowej skórki”.

Podwyższony poziom estrogenów oraz zaburzenia hormonalne także mogą mieć wpływ na pojawienie się skórki pomarańczy. Z tego względu kłopoty z cellulitem często pojawiają się okresie dojrzewania oraz menopauzy. Stosowanie niektórych leków, w tym tabletek antykoncepcyjnych może nasilać powstawanie zmian w obrębie tkanki łącznej. 

Jak wspomóc działanie tabletek i szybciej pozbyć się cellulitu

Wiemy już czym jest cellulit i co sprzyja jego powstawaniu. Na tym etapie warto się zastanowić, czy możemy w jakiś sposób wspomóc działanie tabletek na redukcję cellulitu i uzyskać jeszcze lepsze efekty w trakcie kuracji. 

Na początek krótkie przypomnienie jak działają wyróżnione w rankingu tabletki na cellulit perfect body cellulite (www.perfectbodycellulite.pl). 

Opakowanie tabletek

Przede wszystkim mają korzystny wpływ na poprawę metabolizmu i redukcję tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie termogenezy i nasilenie lipolizy, a także dzięki zawartości katechin powodują zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych. Pamiętajmy, że nadmiar tłuszczu sprzyja tworzeniu się skórki pomarańczy. 

Ponadto, dzięki zawartości błonnika pokarmowego wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn, a dzięki takim składnikom jak pokrzywa ułatwiają usuwanie wody z organizmu. Dodatkowe korzyści to lepsze przyswajanie kolagenu i poprawa napięcia skóry.

Co warto zrobić aby tabletki antycellulitowe przyniosły lepsze efekty?

1. Odpowiednia dieta antycellulitowa

Dieta to bardzo istotny element w walce z cellulitem wodnym oraz tłuszczowym. Włączając do naszej codziennej diety produkty pełnoziarniste, a także warzywa i owoce bogate w błonnik, możemy usprawnić oczyszczanie organizmu z toksyn i zalegających w jelitach resztek pokarmowych. Gromadzące się toksyny to jeden z kluczowych czynników mających wpływ na pojawienie się cellulitu. 

Przykład diety antycellulitowej

Spożywanie produktów z wysoką zawartością błonnika to także zmniejszenie uczucia głodu i długotrwały wzrost uczucia sytości. Wiemy już, że nadmierna masa ciała może skutkować wystąpieniem pomarańczowej skórki. Dzięki spożywaniu odpowiedniej ilości błonnika łatwiej będzie nam utrzymać deficyt kaloryczny i pozbyć się zbędnych kilogramów. 

2. Właściwe nawodnienie organizmu

Picie odpowiedniej ilości płynów (około 2 litry wody dziennie w przypadku kobiet) jest niezwykle istotne nie tylko w walce z cellulitem, ale również dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Szklanka z wodą

Woda korzystnie działa na usuwanie toksyn z organizmu, dzięki czemu pozbycie się niechcianego cellulitu będzie przebiegało sprawniej.  

3. Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna pod każdą postacią może zintensyfikować proces spalania tłuszczu i pomóc zredukować cellulit. Zarówno bieganie, spacery, trening na siłowni czy pilates korzystnie wpływają na metabolizm oraz nasilenie spalania kalorii. 

Kobieta po treningu

Dodatkowo, aktywność fizyczna usprawnia krążenie krwi i limfy. Ich niewłaściwa cyrkulacja powoduje gromadzenie się wody w tkankach. Trening na siłowni to także świetny sposób na poprawienie jędrności mięśni, co będzie miało przełożenie na poprawę napięcia skóry. 

Jak widzisz powyższe metody świetnie uzupełniają się ze stosowaniem tabletek na cellulit i mogą skutecznie wspomóc ich działanie. Jeśli naprawdę chcesz pozbyć się skórki pomarańczy, połączenie tych 3 metod z tabletkami to bardzo dobry pomysł. 

Zwłaszcza, że przedstawione metody to nie tylko skuteczna walka z cellulitem, ale również sposób na poprawę zdrowia i jakości życia. Połączenie aktywności fizycznej, zdrowej diety i odpowiedniego nawodnienia organizmu to bardzo ważny element o którym nie można zapomnieć. 

Jakie są opinie o tabletkach na cellulit?

Opinie o tabletkach na cellulit są naprawdę różne, bowiem wiele czynników wpływa na to, jakie efekty uda nam się uzyskać dzięki ich stosowaniu. W przypadku niektórych osób tabletki faktycznie pomagają zredukować cellulit, poprawić elastyczność skóry czy jej wygląd. Z kolei według niektórych opinii zmiany są niewielkie, a w skrajnych przypadkach nie widać żadnej poprawy w redukcji pomarańczowej skórki.

Ważne jest, żeby pamiętać, iż suplementy to tylko jeden sposób walki z cellulitem. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli połączysz je z innymi metodami, jak zdrowe jedzenie, ćwiczenia, masaż czy zabiegi kosmetyczne.

Q&A – Odpowiedzi na często zadawane pytania

Kiedy pojawią się pierwsze efekty stosowania tabletek?

Wiele zależy od tego jakie tabletki na cellulit wybierzemy. Najlepsze preparaty na cellulit takie jak perfect body cellulite oraz cellinea mogą zapewnić pierwsze widoczne zmiany krótkim czasie. 

Zwycięski produkt w naszym zestawieniu wymaga 2-3 tygodni systematycznego stosowania aby pojawiły się pierwsze widoczne efekty. W przypadku suplementu znajdującego się na miejscu drugim czas ten wynosi około 5 dni od rozpoczęcia jego przyjmowania.

Czy stosowanie preparatów na cellulit wystarczy?

Niestety w wielu przypadkach samo stosowanie nawet najlepszych tabletek na cellulit może nie wystarczyć. Podstawą zawsze powinna być odpowiednio skomponowana dieta oraz aktywność fizyczna. 

Dzięki aktywności fizycznej, czy będzie to bieganie, spacery, trening na siłowy czy trening cardio poprawie ulega cyrkulacja krwi i limfy, co może skutecznie wspomóc walkę z cellulitem. 

Ponadto, połączenie diety i aktywności fizycznej może pomóc nam pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Warto mieć na uwadze, że otyłość sprzyja występowaniu skórki pomarańczy. Bardzo ważne jest także optymalne nawodnienie organizmu. W przypadku kobiet dzienna ilość dostarczanej wody to około 2 litry. 

Czy tabletki antykoncepcyjne wpływają na powstawanie cellulitu?

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych ma wpływ na układ hormonalny. Niestety w wielu przypadkach stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje zatrzymywanie wody w organizmie co sprzyja tworzeniu się cellulitu wodnego. 

Czy tabletki działają zarówno na cellulit wodny jak i tłuszczowy?

Tak. Oba wyróżnione w rankingu produkty zawierają pokrzywę, która skutecznie wspomaga usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Co więcej, oba preparaty wspomagają utratę tkanki tłuszczowej i redukcję zbędnych kilogramów, dzięki czemu niwelowanie cellulitu tłuszczowego przebiega skuteczniej. 

Czy tabletki na cellulit są skuteczne?

Stosowanie tabletek na cellulit powinno stanowić uzupełnienie dla innych metod tj. wprowadzenie zdrowej diety oraz aktywności fizycznej, która korzystnie wpływa na przemianę materii i poprawia krążenie. Suplementy na cellulit dostarczają składników ułatwiających pozbycie się pomarańczowej skórki, jednak bez odpowiedniej diety, ruchu oraz optymalnego nawodnienia w niektórych przypadkach mogą okazać się mało skuteczne.

Czy preparaty na cellulit dla kobiet są bezpieczne?

Tabletki na cellulit wyróżnione w naszym rankingu należą do kategorii suplementów diety i mają w 100% naturalnych skład co sprawia, że ich stosowanie jest bezpieczniejsze niż ma to miejsce w przypadku leków wydawanych na receptę i nie powinno powodować skutków ubocznych.

Nie oznacza to jednak, że w sporadycznych przypadkach nie mogą wystąpić efekty uboczne, gdyż nawet naturalne wyciągi i ekstrakty mogą powodować działania niepożądane. Przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek tabletek na cellulit zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultuj się z lekarzem.

Ranking tabletek na cellulit – Podsumowanie

Wyróżnione w naszym zestawieniu najlepsze tabletki na cellulit uderzają w źródło problemu na kilka sposobów. Zarówno tabletki perfect body cellulite jak i cellinea mają korzystny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, pozbycie się nadmiaru wody oraz zalegających w organizmie toksyn. 

Oba preparaty bazują na składnikach pochodzenia naturalnego, które mają korzystny wpływ zarówno na cellulit wodny jak i tłuszczowy.

Ze względu na bogaty skład zawierający aż 7 substancji aktywnych o działaniu antycellulitowym, zdecydowaliśmy się umieścić na pierwszym miejscu tabletki perfect body cellulite. Skład zawiera m.in. wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z pestek winogron czy ekstrakt z pomarańczy gorzkiej mającej właściwości antycellulitowe.

Nr 1 wśród tabletek na cellulit

Cena za opakowanie na 30 dni codziennego stosowania to 149 zł. Choć cena nie należy do najniższych można ją obniżyć zamawiając jednorazowo większą ilość sztuk produktu w  zestawie. 

 Według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie produktu (www.perfectbodycellulite.pl) środek uzyskał bardzo dobre wyniki w testach klinicznych. Systematyczne stosowanie tabletek pozwoliło na zredukowanie cellulitu o 87%, a także na wygładzenie skóry o 73% oraz zmniejszenie obwodu ud o 4 cm. 

Suplement na cellulit Perfect Body Cellulite objęty jest także gwarancją zadowolenia, czyli możliwością odesłania nieotwartych wcześniej opakowań w sytuacji gdy produkt okaże się w naszym wypadku nieskuteczny.

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

149,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Sprawdź także pozostałe recenzje