Skuteczne tabletki na odchudzanie – Ranking dla kobiet i mężczyzn 2022

Aktualizacja 20 lutego, 2022

Najlepsze tabletki na odchudzanie - Ranking Medsense

Tabletki na odchudzanie mogą stanowić skuteczne wsparcie dla redukcji zbędnych kilogramów. Są niedrogie, proste w zastosowaniu i w wielu przypadkach bezpieczne dla naszego zdrowia. 

Pytanie tylko, które z obecnych na rynku suplementów na spalanie tkanki tłuszczowej są warte zakupu w 2022 r?

W medsense przeanalizowaliśmy 10 dostępnych na rynku suplementów odchudzających, w trakcie szczególną uwagę zwracaliśmy na ich skład, cenę oraz bezpieczeństwo stosowania. 

 Spośród nich wyróżniliśmy 5 naszym zdaniem najlepszych suplementów na odchudzanie dostępnych na rynku. Poniżej znajdziesz naszą rekomendację. 

Nasza rekomendacja

Dla tych zabieganych zamieszczamy poniżej listę tabletek na odchudzanie, które naszym zdaniem wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów. Znajdziesz tu również naszą ocenę a także linki do ciekawych promocji, dzięki którym redukcja zbędnych kilogramów będzie mniej kosztowna. 

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

179,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

169,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

169,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Suplement diety N

Nr 4. Piperinox

Nasza ocena

Cena

169,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

169,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Ranking tabletek na odchudzanie (TOP4 wg. Medsense)

Wyróżnione w naszym rankingu tabletki na spalanie tłuszczu to NuviaLab Keto, Keto Actives, Nutrigo Lab Burner, Piperinox oraz Green Barley Plus

Dlaczego właśnie te tabletki na odchudzanie? Przede wszystkim dlatego, że ich działanie opiera się na kilku prostych ale sprawdzonych mechanizmach redukcji tkanki tłuszczowej. 

M.in. nasilają termogenezę, dzięki czemu rośnie temperatura ciała a co za tym idzie ilość spalonych kalorii w trakcie codziennych czynności. Dzięki zawartości kofeiny wzrasta poziom energii co z kolei przekłada się na ilość przepalonych kalorii w ciągu dnia, czyli następuje wzrost tzw. spontanicznej aktywności. 

Dostarczają również do organizmu enzymów, które nasilają wykorzystanie tłuszczu jako źródła energii, ponadto hamują apetyt co skutecznie ogranicza podjadanie.

1. Nuvialab keto

Tabletki na odchudzanie nuvialab keto

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje nowość na rynku suplementów na odchudzanie – NuviaLab Keto. 

To co szczególnie spodobało nam się w tym produkcie to jego kompleksowe działanie. Składniki aktywne nuvialab keto nasilają proces lipolizy (rozpad tłuszczu), przyspieszają metabolizm i nasilają termogenezę, dzięki czemu spalanie tkanki tłuszczowej może przebiegać sprawniej. 

Nuvialab keto ma również działanie hamujące nadmierne uczucie głodu, które często towarzyszy odchudzaniu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi, a dzięki zawartości guarany dodaje także energii do ciężkich treningów. 

Preparat zawiera składniki, które mogą skutecznie ułatwiać wejście w stan ketozy i usprawnić korzystanie z tłuszczu jako głównego źródła energii jak ma to miejsce w przypadku diety ketogenicznej. Nuvialab keto z powodzeniem sprawdzi się również na każdego typu diecie, również z dużą ilością węglowodanów. 

Nuvialab keto swoje działanie opiera jedynie na składnikach pochodzenia naturalnego, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo stosowania produktu. Jest to szczególnie istotne gdyż suplementy tego typu stosuje się każdego dnia przez dłuższy okres czasu, dlatego tak ważne jest ograniczenie potencjalnych skutków ubocznych.

Cena nuvialab keto to 179,00 zł za opakowanie, które wystarczy na 30 dni codziennego stosowania. Możemy również skorzystać z dostępnych zestawów składających się z 3 lub 6 opakowań, dzięki którym możemy zmniejszyć cenę za opakowanie nawet do 89,50 zł.

  Jeśli szukasz preparatu kompleksowego, który opiera swoje działanie wyłącznie na bezpiecznych i naturalnych składnikach – NuviaLab Keto może być dobrym wyborem.  

Zalety
 • Zawiera składniki o potwierdzonym działaniu
 • Dodaj energii do treningów
 • Hamuje nadmierne uczucie głodu
 • Przyspiesza metabolizm i nasila termogenezę
 • Wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cukru
 • Bazuje wyłącznie na składnikach naturalnych
 • Można obniżyć cenę do 89,50 zł za sztukę
Wady
 • Tabletki dostępne jedynie w sprzedaży internetowej

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

179,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

2. Keto Actives

Tabletki na odchudzanie Keto Actives

Keto Active to wieloskładnikowy suplement wspomagający odchudzanie, który bazuje wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego.

Preparat ze względu na swój korzystny wpływ na obniżenie poziomu glukozy we krwi szczególnie polecany jest osobom będącym na diecie ketogenicznej. Nie ma jednak przeciwwskazań aby z powodzeniem stosowały go również osoby będące na dowolnej diecie czy to wysoko węglowodanowej, śródziemnomorskiej czy np. diecie paleo.  

Suplement diety Keto Actives wspomaga metabolizm tłuszczów, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Co bardzo istotne w przypadku redukcji wagi ciała, tabletki Keto Active skutecznie hamują apetyt i ograniczają w ten sposób podjadanie w ciągu dnia. 

W tabletkach Keto Actives bardzo spodobał nam się naturalny skład, który działa na wielu płaszczyznach umożliwiając efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Kofeina z kolei dodaje energii, przyspiesza metabolizm i ogranicza podjadanie

Ekstrakty z owoców pieprzu czarnego, owoców papryki rocznej oraz owoców gorzkiej pomarańczy skutecznie wspomagają wydzielanie soków trawiennych, prawidłową pracę jelit i przyswajanie składników odżywczych z pokarmu. Do tego ClarinolⓇ oraz ForsLeanⓇ które przyspieszają utratę tkanki tłuszczowej i ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. 

Cena za opakowanie 60 kapsułek, które wystarczy na 30 dni stosowania to 169,00 zł. Na stronie producenta (www.ketoactives.pl) możemy skorzystać z dostępnych promocji przy zakupie większej ilości sztuk produktu i zaoszczędzić od 33 do nawet 50%. 

 Jeśli szukasz naturalnego suplementu na odchudzanie o kompleksowym i działającym na wielu płaszczyznach składzie – Tabletki Keto Actives mogą być strzałem w dziesiątkę.  

Zalety
 • Skutecznie hamuje apetyt i ogranicza podjadanie
 • Idealnie nadaje się dla osób na diecie ketogenicznej
 • Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu i cukru we krwi
 • Może być stosowany przez wegetarian
 • Wyłącznie naturalne składniki
 • Wspomaga metabolizm tłuszczów
 • Ułatwia redukcję wagi
Wady
 • Tabletki dostępne jedynie w sprzedaży internetowej

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

169,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

3. Nutrigo Lab Burner 

Spalacz tłuszczu Nutrigo Lab Burner

Nutrigo Lab Burner to z pewnością produkt który wyróżnia się swoim unikalnym składem na tle konkurencyjnych preparatów, dlatego uplasował się on na wysokiej 3 pozycji w naszym zestawieniu. 

Działanie tabletek Nutrigo Lab Burner jest bardzo kompleksowe co sprawia, że proces odchudzania staje się znacznie efektywniejszy

Tabletki Nutrigo Lab Burner wspierają redukcję tkanki tłuszczowej, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych. Preparat reguluje także poziom glukozy we krwi, usprawnia metabolizm węglowodanów a także hamuje nadmierny apetyt

Tabletki odchudzające Nutrigo Lab Burner szczególnie polecane są dla osób aktywnych, którym zależy nie tylko na zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale również na lepszej regeneracji po treningowej.  

Dzienna dawka suplementu to 2 kapsułki przyjmowane przed posiłkiem lub bezpośrednio przed treningiem. Za cenę 169,00 zł otrzymujemy opakowanie 60 kapsułek, które wystarczą na miesiąc codziennego stosowania. 

Jak wspominaliśmy na początku, NutrigoLab Burner wyróżnia się swoim składem, znajdziemy w nim BioPerineⓇ, CitrinⓇ (kwas hydroksycytrynowy), SinetrolⓇ Xpur (opatentowany ekstrakt z owoców cytrusowych i guarany) oraz wyciąg z malin.

Składniki suplementu m.in. nasilają termogenezę, przyspieszają metabolizm i utlenianie tkanki tłuszczowej, hamują apetyt i oczyszczają organizm z toksyn. 

 Jeśli szukasz tabletek na odchudzanie, które nie tylko usprawnią spalanie tkanki tłuszczowej, ale również dodadzą Ci energii do ciężkich treningów i wspomogą regenerację po treningową – Nutrigo Lab Burner to produkt, który warto wziąć pod uwagę. 

Zalety
 • Szczególnie polecany dla osób aktywnych
 • Unikalny skład preparatu
 • Nasila termogenezę, zmniejsza apetyt, przyspiesza metabolizm
 • Wyłącznie naturalne składniki
 • Dodaje energii do ciężkich treningów
Wady
 • Tabletki dostępne jedynie w sprzedaży internetowej

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

169,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

4. Piperinox

Tabletki odchudzające Piperinox

Piperinox to tabletki na spalanie tkanki tłuszczowej, których działanie opiera się na opatentowanej formule piperyny PiperinoxⓇ.

Wykorzystane w suplemencie składniki usprawniają metabolizm tłuszczów i węglowodanów, a także przyswajanie składników odżywczych. 

Znajdująca się w produkcie piperyna ma korzystne działanie na uregulowanie poziomu hormonów, które odpowiadają za uczucie sytości (leptyna) oraz głodu (grelina). Dzięki temu zmniejsza się chęć na podjadanie w ciągu dnia, co znacznie ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. 

Dodatkowo piperyna nasila lipolizę (rozpad tkanki tłuszczowej), wpływa również na wzrost stężenia mleczanu w komórkach co przekłada się na zwiększenie wydatku energetycznego i większą ilość przepalonych kalorii.

W tabletkach wykorzystano także naturalne ekstrakty, które wpływają na poprawę trawienia, utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy, a także podnoszących termogenezę, dodających energii i poprawiających nastrój tj. kofeina znajdująca się w nasionach guarany. 

W przypadku suplementu na odchudzanie piperinox cena również wynosi 169,00 zł. Opakowanie zawiera 30 kapsułek, jednak w tym wypadku dzienna dawka to tylko 1 kapsułka, tak więc opakowanie wystarczy nam również na pełne 30 dni stosowania.

Zalety
 • Usprawnia metabolizm tłuszczów i węglowodanów
 • Reguluje poziom leptyny i greliny
 • Nasila lipolizę (rozpad tkanki tłuszczowej)
 • Zawiera tylko składniki naturalne
Wady
 • Tabletki dostępne jedynie w sprzedaży internetowej

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

30

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

169,00 PLN

Dzienna porcja:

1 kapsułka

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

5. Green Barley Plus

Tabletki odchudzajace GreenBarleyPlus

Piąte miejsce w naszym rankingu zajmują tabletki Green Barley Plus. Preparat ma bardzo prosty ale skuteczny skład w którym zastosowano połączenie Zielonego Jęczmienia oraz Garcinia Cambogia.

Suplement diety Green Barley Plus to świetne rozwiązanie dla osób, które źle reagują na stymulanty i szukają produktu który usprawni proces odchudzania bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Zielony jęczmień ma liczne właściwości sprzyjające redukcji wagi ciała – przyspiesza metabolizm, redukuje ilość trzewnej tkanki tłuszczowej, ma także wpływ na zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych. 

Zielony jęczmień ma także korzystny wpływ na pracę jelit, eliminację toksyn z organizmu, skutecznie obniża poziom złego cholesterolu LDL i podnosi poziom frakcji HDL, wzmacnia również skórę włosy i paznokcie. 

Zarówno zielony jęczmień jak i garcinia cambogia zawierają enzym lipazy, który nasila wykorzystanie tkanki tłuszczowej jako źródła energii. 

W przypadku tabletek na odchudzanie green barley plus cena również wynosi 169,00 zł, czyli tyle samo co w przypadku pozostałych produktów w rankingu, jednak musimy pamiętać, że w preparacie znajdują się tylko 2 składniki. 

 Jeśli szukasz preparatu bez zawartości kofeiny czy guarany, w którym wykorzystano wysokiej jakości składniki ułatwiające odchudzanie – Green Barley Plus to dobry wybór. 

Zalety
 • W 100% naturalny skład
 • Idealny dla osób wrażliwych na stymulanty
 • Przyspiesza metabolizm
 • Zmniejsza ilość komórek tłuszczowych
Wady
 • Tabletki dostępne jedynie w sprzedaży internetowej
 • Niewielka liczba składników

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

169,00 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Kryteria wyboru najlepszych tabletek odchudzających

Wybierając skuteczne tabletki wspomagające odchudzanie kierowaliśmy się kilka ważnymi kryteriami tj.:

 • Naturalny i bezpieczny skład (w przypadku osób zdrowych i stosowaniu się do zaleceń producenta odnośnie dawkowania)
 • Przystępna cena za pełny miesiąc stosowania produktu  
 • Wykorzystanie składników które mogą mieć realny wpływ na utratę zbędnych kilogramów

Pierwszy punkt jest bardzo ważny. Wykorzystanie naturalnych i znanych od lat składników znacząco obniża ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Jeśli będziemy stosować się do zaleceń producenta odnośnie dawkowania, składniki tj. kofeina, guarana, zielony jęczmień, wyciąg z malin czy kwas linolowy nie powinny powodować efektów ubocznych

Skuteczna redukcja wagi

Trzeba jednak podkreślić, że w niektórych przypadkach nawet naturalne składniki mogą powodować działania niepożądane, w tym m.in alergie skórne czy pokarmowe, nudności czy biegunki. Nie występują one często, warto mieć jednak na uwadze, że w nielicznych przypadkach mogą się one pojawić.

Przystępna cena to bardzo ważny punkt. Proces odchudzania trwa w wielu przypadkach bardzo długo, dlatego warto wybierać jakościowe produkty w cenie która nie zrujnuje domowego budżetu, nawet przy dłuższym stosowaniu. 

Wykorzystanie składników które realnie mogą przełożyć się na przyspieszenie redukcji wagi ciała jest punktem najważniejszym. W najlepszych suplementach diety na spalanie tkanki tłuszczowej powinny znaleźć się składniki nasilające termogenezę, czyli podnoszące temperaturę ciała, dzięki czemu spalany większą ilość kalorii w trakcie tych samych aktywności. 

Bardzo istotne są również składniki przyspieszające przemianę materii, dodające energii na treningach, hamujące apetyt co przekłada się na ograniczenie podjadania w ciągu dnia i łatwiejsze utrzymanie założeń diety. Wiele z suplementów zawiera także składniki pomagające utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi czy poziom cholesterolu.

Choć suplementy na odchudzanie mogą skutecznie wspomóc utrzymanie prawidłowej masy ciała, nie możemy zapomnieć, że kluczowy będzie deficyt kaloryczny, a dodatkowym atutem również aktywność fizyczna. 

Dlaczego suplementy odchudzające są skuteczne?

Skuteczność tabletek na odchudzanie bez recepty wynika z kilku prostych czynników. Jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów musimy być w deficycie kalorycznym, to proste. 

Tabletki na odchudzanie mogą pomóc nam taki deficyt osiągnąć i utrzymać poprzez dostarczenie konkretnych składników. Jeśli włączymy do suplementacji tabletki zawierające składniki o działaniu termogenicznym tj. kofeina czy garcinia cambogia, możemy wydatkować większą ilość kalorii w trakcie wykonywania tych samych czynności. W ten sposób bez konieczności zmniejszenia ilości jedzenia możemy pogłębić deficyt kaloryczny. 

Wiele osób ma problem z utrzymaniem deficytu kalorycznego ze względu na stale towarzyszące im uczucie głodu. Odpowiadają za to poziomy takich hormonów jak leptyna (uczucie sytości) oraz grelina (odpowiada za uczucie głodu). Jeśli balans tych dwóch hormonów jest zaburzony mamy większą tendencję do podjadania. Dobre tabletki o działaniu odchudzającym zawierają w swoim składzie np. piperynę która hamuje nadmierny apetyt i nasila lipolizę. 

Kolejnym ważnym elementem jest tzw. spontaniczna aktywność. Spontaniczna aktywność to wszystkie czynności które wykonujemy poza zaplanowaną aktywnością fizyczną jak spacer, trening siłowy czy trening aerobowy. 

To właśnie spontaniczna aktywność odpowiada za największy wydatek energetyczny i tutaj również tabletki na odchudzanie mogą okazać się bardzo przydatne. W momencie wejścia na deficyt kaloryczny mamy mniej energii, mniej się ruszamy, gestykulujemy czy nawet rozmawiamy.

Jeśli do  suplementacji włączymy np. kofeinę lub guaranę poziom naszej energii wzrośnie i będziemy w stanie przepalić większą ilość kalorii, co z pewnością pomoże nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów. 

Popularne składniki w tabletkach na odchudzanie

Zielona herbata

W składzie najlepszych tabletek na odchudzanie znajdziemy najczęściej:

 • Kofeinę bezwodną (lub guaranę czy ekstrakt z zielonej herbaty) która działa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy, dodaje energii, poprawia nastrój, ma również działanie termogeniczne i hamuje nadmierny apetyt. 
 • Piperynę która wspomaga utlenianie tkanki tłuszczowej, podobnie do kofeiny podnosi termogenezę, nasila wydzielanie soków trawiennych, poprawia trawienie, pracę układu pokarmowego i przyswajanie składników odżywczych z pokarmu. 
 • Garcinia cambogia to również składnik nasilający termogenezę, ma pozytywny wpływ na tempo przemiany materii, obniża poziom frakcji cholesterolu LDL a podnosi HDL, w dodatku pomaga ograniczyć apetyt i chęć na podjadanie. 

Jakie jeszcze składniki zawierają popularne spalacze tłuszczu?

Substancji aktywnych, które mogą usprawnić spalanie tłuszczu jest wiele, mogą mieć wpływ na pobudzenie metabolizmu, hamowanie apetytu, wzrost poziomu energii czy tempa przemiany materii, w niektórych przypadkach mogą również usprawniać procesy trawienne.

Wartymi uwagi składnikami są m.in. yerba mate, zielona kawa, pikolinian chromu, czarny pieprz (piperyna), gorzka pomarańcza (synefryna), l-karnityna, młody jęczmień, garcinia cambogia, ostrokrzew paragwajski, kłącza imbiru, ekstrakt z mięty pieprzowej, ekstrakt z owoców papryki rocznej. 

Ich skuteczność w procesie odchudzania może się różnić, warto zawsze mieć na względzie aby stosowanie preparatu odchudzającego stanowiło wsparcie a nie podstawę naszych zmagań o zgrabną sylwetkę.

To tylko niektóre ze składników często wykorzystywanych w suplementach dla osób z nadwagą lub chcących wysmuklić sylwetkę. 

Składniki te są bezpieczne, warto jednak przed zastosowaniem konkretnego produktu zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego stosowania i upewnić się czy bez obaw  możemy uwzględnić go w naszej suplementacji.

Jak przyspieszyć odchudzanie? – Praktyczne wskazówki

Jeśli chcemy tracić na wadze musimy osiągnąć deficyt kaloryczny. Mogą nam w tym pomóc tabletki na odchudzanie wyróżnione w naszym rankingu, ograniczenie ilości jedzenia w naszej diecie, możemy także pogłębić deficyt poprzez zwiększenie aktywności fizycznej. 

Wzrost aktywnośc fizycznej jako skuteczny sposób na odchudzanie

Aktywność fizyczna jest często pomijanym elementem całej układanki, może jednak znacznie przyspieszyć nasze efekty w postaci szybszej redukcji tkanki tłuszczowej i wizualnej poprawy naszej sylwetki. 

Możemy rozpocząć treningi na siłowni, które pomogą nam w spalaniu dodatkowych kalorii, jednak trening siłowy to także zgrabniejsza i atrakcyjniejsza sylwetka. Nawet niewielka ilość mięśni nada sylwetce atrakcyjniejszych kształtów i sprawi, że skóra będzie bardziej opięta. 

Warto również włączyć do naszej codziennej rutyny zwykłe spacery, które również pomogą nam pogłębić deficyt oraz zadbać o nasz układ krążenia i ogólne zdrowie. 

Co zrobić aby uzyskać lepsze efekty stosując tabletki na odchudzanie?

Stosowanie suplementów diety może zdecydowanie ułatwić proces utraty wagi o czym wspominaliśmy już w poprzedniej części tego rankingu suplementów na odchudzanie. Jeśli chcemy aby uzyskane efekty odchudzania były naprawdę dla nas satysfakcjonujące i przede wszystkim aby uniknąć efektu jojo musimy zadbać o kilka elementów. 

Bardzo istotne jest aby proces utraty wagi przebiegał powoli. W ten sposób zmniejszamy ryzyko powrotu do stanu sprzed redukcji. Zbyt szybkie zmniejszenie masy ciała może być wynikiem zbyt radykalnego ograniczenia ilości kcal w naszej diecie a tym samym narażenie się na skutki uboczne wynikające z powstania niedoborów witamin i minerałów. 

W sytuacji gdy mamy nadmiar tkanki tłuszczowej na bardzo wysokim poziomie, wystarczająca może okazać się odpowiednia dieta z ujemnym bilansem. Gdy ilość tłuszczu zmaleje pomocne mogą okazać się właśnie omawiane spalacze tłuszczu, które mogą pomóc ograniczyć wchłanianie węglowodanów, dodać energii a także podnieść tempo przemiany materii i ułatwić dalszy proces redukcji. W wielu przypadkach ich przyjmowanie ogranicza się do 1 lub 2 kapsułek w ciągu dnia. 

Gdzie znajdę opinie na temat tabletek odchudzających?

Jednym z takich miejsc jest choćby ten ranking suplementów na spalanie tłuszczu. Warto również zapoznać się z recenzjami konkretnych suplementów diety, pomocne mogą okazać się również fora dyskusyjne gdzie bardzo często osoby, które chcą zredukować tkankę tłuszczową dzielą się swoimi opiniami i uzyskanymi efekty stosowania środków na redukcję masy ciała.

Q&A – Pytania i Odpowiedzi

Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania tabletek?

To kiedy pojawią się pierwsze efekty stosowania tabletek na odchudzanie zależy od wielu czynników. Na stronie produktów znajdujących się w naszym rankingu znajdziemy informację, iż zmiany mogą być widoczne już w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia przyjmowania preparatu. 

Uzyskane efekty w dużej mierze uzależnione są od naszej diety, aktywności fizycznej oraz utrzymania deficytu kalorycznego. Suplementy odchudzające mogą pomóc nam w utrzymaniu i osiągnięciu deficytu, a także dzięki ich wpływowi na zahamowanie nadmiernego apetytu pomóc nam ograniczyć podjadanie.

Na oficjalnej stronie preparatu nutrigolab burner znajdziemy informacje, że pierwsze efekty mogą pojawić się nawet w pierwszych dniach stosowania produktu. 

Czy tabletki na odchudzanie powodują skutki uboczne?

Tak i Nie. Wyróżnione w zestawieniu preparaty swoje skuteczne działanie opierają na składnikach pochodzenia naturalnego. U osób zdrowych składniki tj. kofeina, guarana, jęczmień czy wyciąg z malin są w dużym stopniu bezpieczne i nie powinny powodować działań niepożądanych. (w dawkach sugerowanych przez producentów). 

Nie oznacza to, że w niektórych przypadkach nie mogą wystąpić działania niepożądane. Np. w przypadku kofeiny może być to wzrost ciśnienia, niepokój czy nudności. 

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek suplementu na odchudzanie należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego stosowania oraz możliwymi skutkami ubocznymi. Jeśli nie masz pewności czy możesz bezpiecznie stosować interesujący Cię suplement na odchudzanie, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jego stosowania. 

Czy tabletki na wspomagające odchudzanie wystarczą aby pozbyć się nadwagi?

W wielu przypadkach niestety nie. Tabletki na spalanie tkanki tłuszczowej z pewnością mogą pomóc nam w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, jednak za to czy będziemy nabierać czy tracić na wadze odpowiada deficyt kaloryczny. Spalacz tłuszczu może mieć wpływ na ograniczenie apetytu, wzrost temperatury ciała czy lepsze przyswajanie składników odżywczych, jednak sam w sobie może okazać się niewystarczający.

Dodatkowa aktywność fizyczna również może pomóc nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki jednak nie jest ona koniecznością. Warto jednak włączyć do naszej codziennej rutyny choćby zwykłe spacery, które nie tylko wpłyną korzystnie na pogłębienie deficytu ale przede wszystkim niosą ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. 

Czy potrzebuje recepty na spalacz tłuszczu?

Nie. Nasz ranking tabletek na odchudzanie zawiera wyłącznie preparaty bazujące na naturalnych składnikach, które dostępne są bez recepty.

Czy warto stosować tabletki na odchudzanie bez kofeiny?

Tak. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy lub po prostu nie chcemy stosować produktów na odchudzanie z kofeiną, możemy z powodzeniem sięgać po takie preparaty jak green barley plus bez dodatku stymulantów. 

W dalszym ciągu możemy skorzystać z właściwości termogenicznych, zmniejszających apetyt czy nasilających spalanie tkanki tłuszczowej, jednak bez dodatkowego wpływa na pobudzenie. 

Ranking najlepszych tabletek na odchudzanie – Podsumowanie

Tabletki na odchudzanie mogą być bardzo pomocne i skuteczne w walce z nadwagą. Mają działanie termogeniczne, hamujące apetyt, dodają energii i chęci do działania, mogą również poprawić trawienie czy wspomóc oczyszczanie organizmu z toksyn. 

W rankingu tabletek odchudzających medsense postanowiliśmy wyróżnić na pierwszym miejscu suplement diety NuviaLab Keto. To co wyróżnia ten preparat to jego kompletny i naturalny skład, który działa na kilku płaszczyznach w tym samy czasie. 

Cena suplementu NuviaLab Keto to 179,00 zł z możliwością zamówienia go w zestawie składającym się z 3 lub 6 opakowań w obniżonej cenie. 

 Jeśli szukasz naturalnego wsparcia podczas redukcji wagi – NuviaLab Keto (www.nuvialabaketo.pl) to warty uwagi produkt na odchudzanie. 

Pamiętaj, że za utratę wagi w głównej mierze odpowiada deficyt kaloryczny, suplementy stanowią jedynie dodatek który może pomóc nam uzyskać wymarzone efekty jednak nie zastąpią racjonalnej i zrównoważonej diety na odchudzanie.

Wiele suplementów na odchudzanie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i utraty wagi, usprawnia procesy przemiany materii, zwiększa aktywność fizyczną (np. kofeina) co z pewnością przekłada się na poprawę efektywności procesu odchudzania.

Tabletki na odchudzanie zawierają składniki które nasilają proces spalania tłuszczu i utraty wagi, musimy jednak zadbać o to aby zapewnić sobie odpowiedni deficyt kaloryczny.

Suplement diety N

Nasza ocena

Cena

179,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking