Tabletki na wydłużenie stosunku bez recepty – Ranking i Opinie 2023

3.5/5 - (2 votes)

Aktualizacja 19 kwietnia, 2023

Leczenie przedwczesnego wytrysku może obejmować zarówno tabletki na wydłużenie stosunku bez recepty, leki z grupy SSRI jak dapoksetyna czy nawet inne metody jak żele, specjalne prezerwatywy czy ćwiczenia mięśni kegla.  

Tabletki na wydłużenie stosunku

Skupimy się przede wszystkim na preparatach naturalnych i na tym jak działają tabletki na opóźnienie wytrysku dostępne bez recepty, które preparaty są warte uwagi, czy ich stosowanie jest bezpieczne oraz o ile mogą przedłużyć stosunek. 

Omówimy również leki na przedłużenie stosunku wydawane jedynie na receptę, środki na bazie sildenafilu, domowe sposoby na dłuższy stosunek oraz jakie mogą być przyczyny przedwczesnego wytrysku. 

Poniżej znajduje się również ranking tabletek na wydłużenie stosunku na bazie bezpiecznych i naturalnych składników.

Najlepsze tabletki na opóźnienie wytrysku bez recepty – 2023

W rankingu medsense wyróżniliśmy jedynie 4 preparaty na opóźnienie wytrysku. Są to spermax control, climax control, orgasm control oraz penis complete. Wszystkie preparaty z rankingu zawierają naturalne składniki, mają kompleksowe działanie na męską sprawność seksualną i dostępne są bez recepty.

Spermax Control

Cena

179,00 (60 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Climax Control

Cena

159,00 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Orgasm Control

Cena

124,90 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Penis Complete

Cena

199,90 (30 dni stosowania)

Dostępne promocje

Strona produktu

Ranking tabletek na przedwczesny wytrysk 2022

#1 . SperMax Control

Spermax Control

Spermax control zawiera 18 składników aktywnych, które poza wydłużeniem stosunku (do 30 minut) działają korzystnie również na męską sprawność seksualną. Właściwości składników spermax control mogą zapewnić także wzmocnienie erekcji, zwiększenie objętości nasienia czy wzrost popędu seksualnego. 

Preparat nie jest co prawda objęty gwarancją zwrotu pieniędzy jednak w cenie 179,00 zł otrzymujemy aż dwa opakowania tabletek spermax control na 60 dni kuracji. Jedno opakowanie kosztuje więc tylko 89,50 zł co czyni ten produkt jednym z przystępniejszych cenowo preparatów na opóźnienie wytrysku na rynku. 

Jak stosować spermax control?
Producent zaleca stosowanie 2 kapsułek dziennie,  które należy popić dużą ilością wody.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60 + 60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

60 dni

Ile kosztuje

179,00 PLN

Dostępne promocje

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

#2. Climax Control

Climax Control

Climax control to naturalne tabletki na przedłużenie stosunku, których działanie polega na uregulowaniu poziomu serotoniny. Wahania serotoniny mogą skutkować nie tylko problemami z przedwczesnym wytryskiem ale również zaburzeniami erekcji. 

Składniki aktywne preparatu climax control mają wydłużyć stosunek nawet do 30 minut, zapewnić silniejszą erekcję a także poprawę libido. Pierwsze efekty stosowania tabletek climax control mogą być odczuwalne już po 4 dniach od rozpoczęcia kuracji, jednak uzyskanie pełnego efektu wymaga według producenta 3-4 miesięcy. 

Cena climax control to 159,00 zł na miesięczną kurację. Tabletki objęte są również 90-dniową gwarancją satysfakcji, która umożliwia zwrot nieotwartych wcześniej opakowań i odzyskanie wydanych pieniędzy. 

Jak stosować climax control?
Dzienna dawka to 2 kapsułki (2x 1 kapsułka), które należy obficie popić wodą.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

159,00 PLN

Dostępne promocje

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

#3. Orgasm Control

Orgasm Control

Tabletki orgasm control mają zapewnić wydłużenie czasu trwania stosunku do 30 minut poprzez wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i zmniejszenie wrażliwości receptorów na bodźce (szczególnie w okolicy narządów płciowych). 

Naturalne składniki preparatu mają zapewnić także silniejszą i dłużej utrzymującą się erekcję oraz zadbać o zwiększenie popędu seksualnego. W skład linii produktów wchodzi również żel oraz spray do stosowania miejscowego o działaniu znieczulającym. 

Cena tabletek na długi stosunek orgams control to 124,90 zł za opakowanie zawierające 60 kapsułek. Producent oferuje 30 dni na zwrot produktu w przypadku braku zadowalających efektów. 

Jak stosować orgasm control?
Zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek dziennie po pierwszym posiłku, które należy obficie popić wodą.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

124,90 PLN

Dostępne promocje

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

#4. Penis Complete

Penis complete to oparty na naturalnych składnikach suplement o wszechstronnym działaniu na poprawę sprawności seksualnej u mężczyzn. Preparat także zawiera składniki aktywne mające zapewnić dłuższy stosunek, ale również wzmacniające siłę erekcji, popęd seksualny czy mające zapewnić wzrost rozmiaru penisa. 

Pierwsze efekty stosowania tabletek penis complete mogą pojawić się już w 5 dni od rozpoczęcia przyjmowania preparatu a sam produkt objęty jest gwarancją producenta umożliwiającą zwrot produktu w ciągu 30 dni. 

Cena za opakowanie na miesięczną kurację to 199,90 zł. 

Jak stosować penis complete?
Dzienna dawka to 2 kapsułki zaraz po pierwszym posiłku, które należy popić dużą ilością wody.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

60

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

199,90 PLN

Dzienna porcja:

2 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Czym jest przedwczesny wytrysk i jakie są jego przyczyny?

Przedwczesny wytrysk to jedno z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych, które dotyka nawet 30% mężczyzn. Choć problemy z przedwczesnym wytryskiem występują najczęściej u młodych i niedoświadczonych mężczyzn tak dysfunkcja ta dotyka również panów w wieku dojrzałym. 

O przedwczesnym wytrysku mówimy w momencie gdy stosunek trwa mniej niż 1 minutę lub do ejakulacji dochodzi jeszcze przed odbyciem stosunku (np. w trakcie gry wstępnej). Wyróżnia się trzy rodzaje przedwczesnego wytrysku – zbyt przedwczesny, przedwczesny oraz zbyt wczesny

W wielu przypadkach przedwczesny wytrysk nie tylko uniemożliwia odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego ale również silnie odbija się na psychice i obniżeniu pewności siebie. U mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem do osiągnięcia ejakulacji wystarczy bowiem nawet niewielka stymulacja seksualna. W tej sytuacji bardzo trudno uzyskać satysfakcję u obojga partnerów. 

Możemy również rozróżnić dwa typy wytrysku przedwczesnego. Pierwszy to przedwczesny wytrysk pierwotny gdy do ejakulacji dochodzi w ciągu minuty od rozpoczęcia współżycia lub jeszcze przed nim. Drugi z kolei to przedwczesny wytrysk nabyty, który ma miejsce w sytuacji gdy dojdzie do skrócenia czasu potrzebnego do ejakulacji względem poprzednich stosunków. 

Jakie są częste przyczyny przedwczesnego wytrysku?

 • Stres
 • Problemy w relacji z partnerem
 • Mała częstotliwość stosunków
 • Przyjmowane leki
 • Lęk przed odrzuceniem
 • Zaburzenia erekcji
 • Zły stan zdrowia (np. cukrzyca)
 • Depresja i stany lękowe
 • Nałogi (palenie papierosów, alkohol)
 • Zapalenie gruczołu krokowego

W leczeniu przedwczesnego wytrysku stosuje się często naturalne tabletki na opóźnienie stosunku jak climax control czy orgasm control, inhibitory fosfodiesterazy typu 5, leczenie farmakologiczne jak leki z grupy SSRI (dapoksetyna, sertralina, fluoksetyna) a także prezerwatywy czy żele z lidokainą. W wielu przypadkach leczenie przedwczesnego wytrysku może wymagać konsultacji lekarskiej. 

Jak działają tabletki na wydłużenie stosunku bez recepty?

Dostępne na rynku preparaty na opóźnienie wytrysku jak choćby te wyróżnione w naszym rankingu jak climax control, orgasm control czy spermax control zawierają szereg składników mających wszechstronne działanie na męską sprawność seksualną.

Składniki aktywne preparatów na dłuższy stosunek mają przede wszystkim oddziaływać na ośrodkowy układ nerwowy a także zmniejszać wrażliwość na bodźce szczególnie w okolicy narządów płciowych. Mechanizm ten ma zapewnić opóźnienie wytrysku i wydłużenie czasu trwania stosunku. 

Dzięki zawartości składników jak l-arginina produkty tego typu mogą stosować również mężczyźni z łagodnymi zaburzeniami erekcji. L-arginina działa bowiem korzystnie na produkcję tlenku azotu i rozkurcz naczyń krwionośnych. Umożliwia w ten sposób uzyskanie silniejszej i dłużej utrzymującej się erekcji. Często mają wspomagać także libido i wzrost ochoty na seks. 

Czy tabletki na przedłużenie stosunku powodują skutki uboczne? 

Tabletki na długi stosunek bez recepty to suplementy diety, których skład opiera się na bezpiecznych i naturalnych składnikach. Preparaty te zawierają substancje jak buzdyganek naziemny, ekstrakt z korzenia żeń-szenia, sarsaparilla czy korzeń maca, których stosowanie u zdrowych mężczyzn wydaje się być bezpieczne i nie powinno powodować skutków ubocznych. 

Przeciwwskazania do stosowania stanowi nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Tabletek na przedłużenie stosunku nie powinni stosować mężczyźni z cukrzycą, chorą wątrobą, nadciśnieniem, nieregularnym rytmem serca czy zmianami miażdżycowymi. 

W przypadku problemów ze zdrowiem najlepiej skonsultować chęć stosowania tabletek ze specjalistą (lekarzem). Zawsze należy przejrzeć ulotkę dołączoną do opakowania aby zapoznać się z przeciwwskazaniami i możliwymi działaniami niepożądanymi.

Tabletki na przedłużenie stosunku na receptę (leki z grupy SSRI)

Problem z przedwczesnym wytryskiem w wielu przypadkach wynikać może ze zbyt niskiego poziomu serotoniny. W tej sytuacji często stosuje się leczenie farmakologiczne a dokładniej leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny) mające na celu wyrównanie poziomu neuroprzekaźnika jakim jest serotonina. 

Leki jak z substancją czynną jak sertralina, fluoksetyna czy citalopram stosuje się przede wszystkim w celu leczenia depresji, jednak mają również pewien wpływ na wydłużenie stosunku (np. sertralina [1]. Ich stosowanie może natomiast powodować liczne działania niepożądane. Skutki uboczne stosowania leków to m.in. obniżenie libido (popędu seksualnego), obniżenie apetytu, zwiększona potliwość, uczucie zmęczenia, bóle brzucha i nudności czy nawet zaburzenia erekcji. 

Dapoksetyna

Dapoksetyna należy do działających szybko oraz krótko leków z grupy SSRI i wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu przedwczesnego wytrysku i jako jedyna jest do tego celu przeznaczona. 

Tabletki na opóźnienie wytrysku Priligy

Lek ten przeznaczony jest dla mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat i stosuje się go na 1-3 godziny przed planowanym stosunkiem (działanie doraźne). Badania pokazują, że tabletki na opóźnienie wytrysku (np. priligy) na bazie dapoksetyny działają skutecznie i są dobrze tolerowane przez organizm [2].  

Dapoksetyna hamuje także wychwyt zwrotny dopaminy i noradrenaliny. Jej stosowanie pozwala wydłużyć stosunek nawet do 4 minut jednak może również powodować działania niepożądane jak m.in.:

 • bóle głowy
 • nudności
 • pobudzenie
 • niepokój
 • bezsenność
 • suchość w jamie ustnej

Dawkowanie dapoksetyny w początkowej fazie wynosi zazwyczaj 30 mg jednak dawka ta może być zbiegiem czasu zwiększona w zależności od reakcji organizmu. Leki tego typu dostępne są na receptę i stosuje się je wyłącznie pod kontrolą lekarza.

Inhibitory fosfodiesterazy typu 5

Inhibitory fosfodiesterazy typu 5 to sildenafil, tadalafil i wardenafil. Najpopularniejszy bez wątpienia jest sildenafil, który dostępny jest bez recepty w niemal każdej aptece (mensil, maxigra go, inventum, maxon active, actigra forte). 

Sildenafil blokuje enzym fosfodiesterazy i podnosi stężenie cGMP co powoduje rozluźnienie mięśni gładkich i zwiększony napływ krwi do penisa. Substancja ta odpowiada przede wszystkim za silniejszą erekcję jednak w niektórych przypadkach działa również korzystnie na wydłużenie stosunku seksualnego. 

Lek dostępny jest zazwyczaj w tabletkach zawierających 25 mg syldenafilu. Jednorazowa dawka wynosi od 25 do 100 mg. Lek stosuje się na godzinę przed planowanym stosunkiem a erekcja może utrzymać się do 5 godzin. Dla skutecznego działania leku konieczna jest stymulacja seksualna. 

Składniki zawarte w tabletkach (sildenafil, tadalafil) wspierają układ krążenia ułatwiając erekcję i likwidując problemy z utrzymaniem wzwodu. Nietypowym skutkiem ubocznym przyjmowania leków na bazie sildenafilu może być bolesny i utrzymujący się wiele godzin wzwód.

Przeciwwskazaniami do stosowania inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 jak sildenafil są m.in.:

 • nadciśnienie tętnicze
 • uczulenie na substancję czynną jaką jest sildenafil
 • niewydolność wątroby i nerek
 • ciężkie choroby serca

Domowe sposoby na dłuższy stosunek

Tabletki na wydłużenie stosunku bez recepty i te wydawane jedynie przez lekarza to nie jedyna metoda aby opóźnić wytrysk. Na długi stosunek mogą bowiem działać korzystnie także prezerwatywy z benzokainą, ćwiczenia mięśni kegla, technika start i stop a nawet regularne współżycie. 

Kobieta z prezerwatywą w dłoni

Nie wszystkie metody są tak samo skuteczne jeśli chodzi o opóźnienie wytrysku jednak warto się z nimi zapoznać, tym bardziej, że część z nich jest w pełni darmowa.

 • Prezerwatywy z benzokainą – niewielu mężczyzn zmagających się z przedwczesnym wytryskiem zdaje sobie sprawę, że na rynku dostępne są również specjalne prezerwatywy nasączone od wewnątrz lubrykantem z 5% benzokainą. Benzokaina działa znieczulająco co pozwala na opóźnienie wytrysku a tym samym przedłużenie stosunku i czerpanie  niego więcej przyjemności. Niestety jest to jedynie działanie doraźne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. 
 • Metoda start-stop (stop and go) – inna skuteczna metoda niż tabletki wydłużające stosunek to ćwiczenie polegające na doprowadzeniu się do momentu poprzedzającego wytrysk. Następnie należy przestać i odczekać chwilkę do momentu w którym podniecenie opadnie. Systematyczne powtarzanie ćwiczenia start i stop pozwoli opóźnić wytrysk dzięki lepszej kontroli. 
 • Regularne stosunki – czasem przedwczesny wytrysk może być spowodowany zbyt długim powstrzymywaniem się od aktywności seksualnej. Wówczas pojawia się stres i nadmierne podniecenie co w konsekwencji może powodować wytrysk przedwczesny. Regularne współżycie może więc nie tylko przedłużyć stosunek ale również zapewnić dużo przyjemności.
 • Ćwiczenia mięśni kegla – w celu opóźnienia wytrysku warto również ćwiczyć mięśnie kegla (mięśnie dna miednicy). Mięśnie kegla znajdują się pomiędzy kością ogonową a łonową (między kroczem a odbytem). Przy wdechu należy je napiąć tak jakbyśmy chcieli zatrzymać strumień moczu a przy wydechu rozluźnić. Napięcie mięśni dna miednicy powinno trwać od 3 do 10 sekund. Wystarczy 15 takich powtórzeń, które należy powstańcza regularnie.

Q&A – Pytania i Odpowiedzi

Czy można kupić tabletki na dłuższy stosunek w aptece?

Tabletki na opóźnienie wytrysku wyróżnione w naszym rankingu dostępne są jedynie w sprzedaży internetowej na stronie producenta lub allegro. Dostępne w aptece są natomiast leki na bazie sildenafilu a także dapoksetyna czy inne leki z grupy SSRI. W aptece można kupić również żel z lidokainą bravera control o działaniu znieczulającym wspomagający leczenie przedwczesnego wytrysku.

Czy leki na przedwczesny wytrysk na receptę są bezpieczne?

Leki na przedwczesny wytrysk w postaci tabletek wydawane na receptę stosowane również w celu leczenia depresji jak sertralina, fluoksetyna czy citalopram mogą powodować skutki uboczne jak bóle głowy, nudności, senność, suchość w jakie ustnej czy zmęczenie. Zaleca się ich przyjmowanie jedynie pod kontrolą lekarza. 

Czy trzeba być pełnoletnim aby stosować tabletki przedłużające stosunek?

Tak. Tabletki na opóźnienie wytrysku dostępne bez recepty zawierają składniki jak buzdyganek naziemny, który może oddziaływać na układ hormonalny. Z kolei leki wydłużające stosunek wydawane na receptę mogą powodować liczne efekty uboczne i powinny być stosowane jedynie przez pełnoletnich mężczyzn pod kontrolą lekarza. 

Jak działa żel wydłużający stosunek?

W aptece dostępny jest żel do stosowania miejscowego mający zapewnić opóźnienie wytrysku – bravera control. Preparat ten zawiera lidokainę o działaniu znieczulającym i zmniejszającym wrażliwość na bodźce.

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie