Które zioła na powiększenie biustu są naprawdę skuteczne? 10 ziół na większy biust!

4.3/5 - (3 votes)

Aktualizacja 8 stycznia, 2022

Zioła na powiększenie biustu to prosta, niedroga i przede wszystkim mało inwazyjna metoda aby uzyskać zmiany nie tylko w wyglądzie piersi i ich jędrności, ale również zwiększyć ich rozmiar, napięcie i nawilżenie skóry dekoltu. 

Stosowanie ziół takich jak kozieradka, koper włoski czy dziki pochrzyn obfitujących w fitoestrogeny zapewnia wzrost poziomu hormonów i stymulację gruczołów piersiowych co z kolei przekłada się na wielkość biustu oraz jego jędrność.

Wszystkie omawiane w tym artykule zioła można przygotować w formie naparów lub domowej roboty maseczek do nakładania bezpośrednio w okolicy dekoltu, jednak ze względu na prostotę stosowania rosnącą popularnością cieszą się kompleksowe suplementy diety na powiększanie piersi.

Panie często sięgają po tabletki jak boombreast czy probreast plus główne ze względu na oszczędność czasu i wygodę wynikającą z braku konieczności zaparzania herbat czy przygotowania maseczek.

W dalszej części omówimy właściwości oraz wpływ poszczególnych ziół na naturalne powiększanie piersi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wspomnianych wyżej preparatach, znajdziesz je na www.boombreast.pl oraz www.probreastplus.pl.

Jakie zioła na powiększenie biustu są skuteczne?

1. Kozieradka pospolita

Kozieradka na powiększanie biustu

Kozieradka pospolita jest bez wątpienia jednym z najczęściej stosowanych ziół na powiększenie biustu. Popularność kozieradki wynika przede wszystkim z wysokiej zawartości flawonoidów, czyli fitoestrogenów będących roślinnym odpowiednikiem estrogenów.

Zaletą kozieradki jest to, że można przygotować ją na dwa sposoby. Nasiona kozieradki nadają się bowiem zarówno do zaparzenia herbaty jak i do przygotowania własnej roboty maseczki do stosowania zewnętrznego. 

Stosowanie kozieradki sprawia, że piersi wyglądają na większe, są bardziej pełne a skóra jest lepiej nawilżona i elastyczna. Kozieradka ma bowiem pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną, dzięki czemu wykazuje bezpośredni wpływ na stymulację gruczołów piersiowych jednak ze względu na słabsze działanie od estrogenu, nie powoduje tylu działań niepożądanych. 

2. Koper włoski

Koper włoski na większy biust

Zioła takie jak koper włoski również bardzo chętnie stosowanie są w suplementach na powiększenie biustu. Koper włoski podobnie do kozieradki zawiera fitoestrogeny (flawonoidy) oraz anetol. Anetol wykazuje zbliżone działanie co fitoestrogeny jednak dodatkowo podnosi poziom prolaktyny. Dla przykładu prolaktyna osiąga wysokie stężenie u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Aby przygotować wywar z kopru włoskiego wystarczy, że zalejemy łyżkę nasion jedną szklanką wody (wrzątku) i odczekamy 20 minut do momentu zaparzenia (wystarczy łyżeczka dziennie). Koper można stosować także bezpośrednio na biust w formie domowej roboty balsamu. Systematyczne stosowanie kopru włoskiego może pomóc w naturalny sposób poprawić ujędrnienie i wygląd piersi. 

3. Czerwona koniczyna

Czerwona koniczyna

Czerwona koniczyna to kolejne z ziół na powiększanie piersi, które obfituje w wysokie dawki flawonoidów (genisteinę), które wpływają pozytywnie na poprawę jędrności piersi i ich rozmiar. 

Czerwona koniczyna poza tym, że korzystnie wpływa na wygląd biustu ma także właściwości łagodzące objawy menopauzy. Miejscowe stosowanie zioła czerwonej koniczyny ma również pozytywny wpływ na skórę biustu i jej prawe nawilżenie. 

4. Mniszek lekarski

Zioła takie jak mniszek lekarski ze względu na wysoką zawartość fitohormonów  również mają korzystny wpływ na powiększanie biustu. Mniszek to także bogate źródło witamin i minerałów tj. witamina c, witaminy z grupy b oraz am a także krzem, potas oraz magnez. 

Mniszek lekarski (inaczej mniszek pospolity) zawiera również inulinę, która ma korzystne działanie na obniżenie poziomu cukru we krwi. Zastosowanie mniszka lekarskiego nasila również wytwarzanie żółci i wydzielanie soków żołądkowych co usprawnia procesy trawienne.

5. Chmiel

Chmiel

Szyszki chmielu zwyczajnego mogą być stosowane zarówno w formie naparów jak i suplementów diety w formie tabletek. Chmiel zwyczajny to zioła, które mogą być z powodzeniem stosowane u kobiet w okresie przekwitania, gdyż dzięki zawartości fitoestrogenów łagodzi objawy menopauzy jak uczucie gorąca, rozdrażnienie czy wahania nastroju. 

Szyszki chmielu są również często spotykanym składnikiem preparatów na naturalne powiększenie biustu bez recepty.

6. Palma sabałowa

Palma sabałowa

Palma sabałowa znana również pod nazwą saw palmetto wykazuje silnie działanie hamujące konwersję testosteronu do DHT. Palma sabałowa to cenne źródło fitosteroli a także fitohormonów pozwalających powiększyć piersi poprzez wzrost poziomu hormonów jak estradiol, prolaktyna i progesteron. Naturalne zioła jak palma sabałowa wykazują korzystny wpływ na wielkość i wygląd biustu. 

7. Wierzbownica

Wierzbownica

Wierzbownica ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjnie i oczyszczające organizm z toksyn, a także niwelują szkodliwe działanie wolnych rodników. Napary z wierzbownicy stosuje się również u kobiet chcących uzyskać poprawę wyglądu biustu. 

8. Siemię Lniane

Nasiona lnu

Nasiona siemienia lnianego zawierają lignany bogate w naturalne odpowiedniki estrogenów – fitoestrogeny. Zawartość fitoestrogenów wpływa bezpośrednio na wzrost hormonów a tym samym na powiększenie biustu i nadanie mu jędrniejszego i pełniejszego wyglądu bez ingerencji chirurgicznej.  

9. Czarnuszka

Czarnuszka

Czarnuszka również należy do ziół o wysokiej zawartości fitohormonów, które poprzez swoją strukturę zbliżoną do estrogenów wpływają na podział tkanek piersi pozwalając tym samym powiększyć biust w sposób naturalny. Czarnuszka podnosi także poziom prolaktyny odpowiedzialnej za produkcję mleka w trakcie laktacji. 

10. Dziki pochrzyn (Wild Yam)

Dziki pochrzyn to zioło zawierające wysokie stężenie fitoestrogenów roślinnych oraz stymuluje wzrost progesteronu, dzięki czemu ma korzystny wpływ na powiększenie piersi. 

Zioła jak wild yam można stosować w formie suplementów diety lub w postaci kosmetyków do stosowania bezpośrednio na skórę biustu, co dodatkowo może poprawić jego jędrność oraz zapewnić wrażenie obfitszego biustu. 

Dlaczego fitoestrogeny wpływają na wielkość piersi?

Fitoestrogeny pełnią w organizmie kobiety rolę roślinnego odpowiednika żeńskich hormonów estrogenów. Fitohormony wykazują jednak zdecydowanie słabsze działanie od estrogenu, dlatego ich stosowanie nie jest obarczone tyloma skutkami ubocznymi co stosowanie leków z estrogenem (np. pigułki antykoncepcyjne). 

Kobieta z dużym biustem

Fitohormony potrafią łączyć się z receptorami estrogenowymi oddziałując na pracę jajników. Wpływają na produkcję estrogenu, dzięki czemu przyjmowane systematycznie stymulują wzrost piersi, mogą przyczynić się również do poprawy jędrności oraz wielkości piersi

Co ważne, mają również korzystny wpływ na łagodzenie nieprzyjemnych objawów menopauzy tj. uderzenia gorąca, zaburzenia snu, rozdrażnienie czy niepokój. Inne korzystne efekty ich stosowania do obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu, a także zmniejszać ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Wśród fitoestrogenów wyróżniamy 3 typy – flawonoidy, lignany i stilbeny. 

Stosowanie fitoestrogenów w kosmetykach do ciała może poprawić elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry w okolicy dekoltu. 

Choć wykazują słabsze działanie od estrogenów nie oznacza to wciąż mogą powodować skutki uboczne. Jeśli mamy problemy zdrowotne, np. niedoczynność tarczycy lub inne schorzenia najlepiej skonsultować kuracje ziołami mającymi wpływ na produkcję hormonów z lekarzem. 

Właściwości fitoestrogenów:

  • obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu we krwi
  • chronią przed osteoporozą
  • łagodzą objawy towarzyszące menopauzie
  • pomaga w walce z oznakami starzenia

Zioła czy może kompleksowe suplementy na większy biust?

Kobiety, które mają mały biust i chcą nadać mu pełniejszego i jędrniejszego wyglądu przy jednoczesnym zwiększeniu jego rozmiaru coraz częściej decydując się na kurację suplementami powiększającymi biust na bazie naturalnych składników ziołowych

Tego typu ziołowe tabletki najczęściej zawierają kozieradkę, koper włoski oraz szyszki chmielu, które idealnie nadają się do stosowania doustnego i stanowią cenne źródło fitohormonów. Fitohormony dzięki swojej zbliżonej do estrogenów budowie mogą w przyczynić się do poprawy wyglądu biustu oraz jego powiększenia. 

Oczywiście zioła należące do naturalnych sposobów na powiększanie biustu nie zapewnią nam tak wyraźnego i trwałego zwiększenia rozmiaru piersi jak sylikonowe implanty, mogą jednak sprawić, że biust nabierze pełności a skóra stanie się bardziej napięta i elastyczna. 

Obecnie największą popularnością cieszą się tabletki na powiększenie piersi boombreast oraz probreast plus. Oba preparaty zawierają swoim składzie zioła tj. kozieradka czy wspomniany wcześniej koper włoski, ponadto wzbogacone są jednak o witaminy i minerały, które mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu kobiety.  

Przewagą tego typu preparatów jest zawartość kilku najważniejszych ziół na powiększanie biustu w 1 kapsułce oraz brak konieczności przyrządzania naparów czy maseczek do stosowania zewnętrznego. Jest to z pewnością spora oszczędność czasu i wygoda, plusem jest również dodatkowa zawartość witamin i minerałów. Sprawdź również nasz ranking tabletek na powiększenie biustu, gdzie znajdziesz zestawienie 3 popularnych preparatów dostępnych na naszym rynku.

Więcej można dowiedzieć się na oficjalnych stronach produktów www.boombreast.pl oraz www.probreastplus.pl

Q&A – Pytania i odpowiedzi

Jaka herbata na powiększenie biustu?

Szczególnie polecana herbatka na powiększanie piersi to herbatka z kopru włoskiego. Składniki aktywne herbatki z kopru to flawonoidy oraz anetol. Zarówno flawonoidy jak i anetol wykazują działanie zbliżone do estrogenu, jednak anetol dodatkowo podnosi poziom prolaktyny.  

Kozieradka a wzrost biustu?

Kozieradka na powiększenie biustu stosowana jest przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość roślinnych hormonów zbliżonych do estrogenu, dzięki czemu polecana jest kobietom o małych piersiach w celu nadania im większego rozmiaru, a także kobietom w trakcie menopauzy w celu złagodzenia objawów. 

Jej nasiona można wykorzystać do przygotowania herbatki jak i maseczki do codziennej pielęgnacji okolic dekoltu. Wystarczy zalać porcje nasion wrzątkiem i odczekać do wystygnięcia. Kozieradka zwiększa wydzielanie diosgeniny odpowiedzialnej za produkcję mleka w kobiecych piersiach. 

Czy stosowanie ziół na powiększanie biustu jest bezpieczne?

Choć zioła na powiększenie biustu mają wiele cennych właściwości, mogą również powodować skutki uboczne. Jeśli mamy problemy z cukrzycą lub wątrobą, lub jeśli występują u nas inne problemy zdrowotne należy skonsultować kurację z lekarzem. Nie powinno się stosować kozieradki u kobiet, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe. Zioła nie powinny być stosowane również przez panie w ciąży i karmiące piersią.

Zioła na powiększenie biustu mogą powodować także reakcje alergiczne więc zawsze należy upewnić się czy możemy stosować dane zioła bez obaw.

Czy uzyskane efekty są trwałe?

Niestety nie. Zarówno tabletki powiększające biust jak i stosowanie pojedynczych ziół może zwiększyć objętość piersi i wpłynąć na ich rozmiar, jednak nie jest to efekt trwały jak w przypadku implantów piersiowych.

Substancje aktywne poprzez swój wpływ na poziom estrogenów stymulują gruczoły piersiowe inicjując wzrost tkanek piersi, niestety po zaprzestaniu kuracji efekt powiększenia biustu może powoli zacząć zanikać. Zarówno przyjmowanie ziół jak i suplementów wymaga regularnego stosowania. 

Czy zioła mogą skutecznie powiększyć piersi? – Podsumowanie

Korzystanie ziół to naturalny i w dużym stopniu bezpieczny sposób na to aby powiększyć biust i nadać mu pełniejszego i atrakcyjniejszego wyglądu. Kozieradka, czerwona koniczyna czy czarnuszka mogą być stosowane doustnie lub w formie kremów i maseczek nakładanych bezpośrednio na biust. 

Ziele na porost persi

Na rynku dostępne są także tabletki na bazie składników ziołowych, które również zawierają substancje aktywne jak kozieradka czy chmiel, jednak ich stosowanie wymaga jedynie połknięcia 1 lub 2 kapsułek w ciągu dnia. Skuteczność ziół zależy w dużym stopniu od ilości znajdujących się w nich fitohormonów. Aby wykorzystać maksymalny potencjał ziół najlepiej bazować na kilku z nich a nie na pojedynczych roślinach.

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie