Collagen Select – Opinie, Cena, Gdzie kupić? – Skuteczny kolagen na zmarszczki czy strata pieniędzy?

3.8/5 - (14 votes)

Aktualizacja 1 maja, 2023

Z wiekiem kiedy poziom kolagenu w organizmie zaczyna się obniżać, skóra traci swoją elastyczność i napięcie a na twarzy pojawiają się nieestetyczne zmarszczki – odpowiedzią na te problemy ma być collagen select

Collagen Select

Według producenta suplement diety collagen select wpływa korzystnie nie tylko na wygładzenie zmarszczek i kondycję skóry, ale również wzmocnienie włosów i paznokci. 

Postanowiliśmy sprawdzić jaka jest realna skuteczność preparatu na bazie kolagenu i czy jego stosowanie rzeczywiście nie powoduje skutków ubocznych. Przede wszystkim sprawdzimy jednak jego skład, opinie stosujących go kobiet, jak przygotować napój kolagenowy oraz gdzie kupić collagen select w niższej cenie nawet o 50%.

 Dla tych osób, które nie chcąc czytać pełnej recenzji poniżej zamieszczamy jej skróconą wersję oraz link do zestawów dających możliwość obniżenia ceny za opakowanie nawet o 50%  (mniej o 94,50 zł za opakowanie).    

CollagenSelect taniej do -50%

Skrót recenzji collagen select

Działanie collagen select to przede wszystkim nasilenie produkcji kolagenu co przekłada się na wygładzenie skóry i redukcję zmarszczek. Kolagen stanowi 30% wszystkich białek w ludzkim organizmie, jednak z wiekiem (przed 30-stym rokiem życia) jego naturalna produkcja ulega zmniejszeniu. 

Aby spowolnić procesy starzenia niezbędna może okazać suplementacja kolagenem, jednak w przypadku recenzowanego suplementu mówimy o produkcie nieco bardziej kompleksowym.

Collagen select ma bogaty skład, nie zawiera jedynie kolagenu jak większość preparatów ale również składniki tj. witamina c, cynk, miedź, niacyna czy DracoBelle™ Nu – opatentowany ekstrakt na bazie pszczelnika mołdawskiego.

Biorąc pod uwagę skład oraz zapewnienia producenta suplement collagen select wydaje się być bezpiecznym produktem i nie powinien powodować skutków ubocznych. Zawsze jednak sugerujemy aby zapoznać się z listą składników czy przypadek nie występuje u nas nadwrażliwość na któryś z nich. 

Preparat dostępny je w formie proszku, z którego przygotowuje się napój kolagenowy o smaku tropikalnym. Wystarczy miarkę preparatu wsypać do szklanki wody (200 ml) i intensywnie wymieszać, to wszystko

Minusem dla dużej części pań może być koszt stosowania produktu. Cena collagen select to 189,00 zł za opakowanie 150g, które wystarczy na miesięczną kurację. Korzystne w tym wypadku może okazać się zamówienie produktu w zestawie składającym się z 3 lub 6 sztuk preparatu, dzięki czemu cena za opakowanie może obniżyć się nawet do 94,50 zł. Więcej o rabatach dowiesz się z linku poniżej.

Warto wiedzieć:

Forma produktu

Napój kolagenowy

Na jak długo wystarczy opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

189,00 PLN

Dzienna porcja:

1 miarka

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Zalety
 • Naturalne składniki
 • Wspomaga produkcję kolagenu
 • Wygładza skórę
 • Wzmacnia włosy i paznokcie
 • Bezpieczny w stosowaniu
 • Możliwość poprawy elastyczności skóry
 • Przeciwdziałanie starzeniu się skóry
 • Łatwość stosowania
 • Kompleksowe działanie
 • Orzeźwiający tropikalny smak
Wady
 • Brak dostępności w aptekach i lokalnych sklepach
 • Konieczność zakupu przez internet
 • Potencjalna indywidualna nietolerancja na niektóre składniki

Co to jest i jak działa collagen select?

Collagen select to produkt w formie proszku o smaku tropikalnym, którego formuła opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach mających działanie przeciwzmarszczkowe i spowalniające procesy starzenia się skóry.

Napój kolagenowy na zmarszczki

Napój kolagenowy jak sama nazwa wskazuje zawiera w swoim składzie niezbędny dla zachowania odpowiedniej kondycji skóry kolagen (hydrolizat) wzbogaconego o witaminy i minerały oraz opatentowany składnik na bazie pszczelnika mołdawskiego tj. DracoBelle™ Nu. 

Według producenta suplement diety collagen select działa pozytywnie na:

 • Wygładzenie skóry i redukcję zmarszczek
 • Poprawę elastyczności i napięcia skóry
 • Pomaga utrzymać młodzieńczy wygląd
 • Lepsze nawilżenie skóry

Moja opinia o Collagen Select

W mojej ocenie, Collagen Select to interesująca opcja dla osób pragnących zadbać o kondycję swojej skóry. Produkt wyróżnia się unikalnym składem, bazującym na naturalnych składnikach, co zapewnia bezpieczne stosowanie. W składzie produktu znajdziemy m.in. witaminę C, hydrolizat kolagenu, ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego oraz biotynę, które działają synergicznie, przynosząc optymalne rezultaty. 

Zaletą jest także wszechstronne działanie suplementu – nie tylko wspomaga produkcję kolagenu, ale również wzmacnia włosy i paznokcie oraz wygładza skórę. Warto jednak wspomnieć o pewnych wadach, takich jak brak dostępności w aptekach czy lokalnych sklepach, co może utrudniać zakup produktu.

Moja pozytywna ocena Collagen Select opiera się na jego naturalnym, bogatym składzie oraz potencjalnych korzyściach, jakie może przynieść jego regularne przyjmowanie.

Collagen Select to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zadbać o skórę, włosy i paznokcie w sposób naturalny i bezpieczny.

Jak stosować collagen select – Dawkowanie

Dawkowanie preparatu collagen select jest bardzo proste, wystarczy 1 pełną miarkę wsypać do szklanki wody (200 ml) a następnie intensywnie wymieszać. Choć pora dnia w której przyjmujemy kolagen nie ma aż tak dużego znaczenia, najlepiej przyjmować go po posiłku.

Zaletą z całą pewnością jest to, że napój kolagenowy przygotowuje się w mniej niż minutę, w dodatku ma orzeźwiający tropikalny smak co osobom lubiącym słodkie napoje może szczególnie przypaść do gustu. 

Jeśli chcemy uzyskać optymalne rezultaty collagen select należy stosować regularnie przez co najmniej kilka tygodni. Istotne jest również aby stosować się do zaleceń producenta odnośnie prawidłowego dawkowania i nie zwiększać ilości porcji na własną rękę. Niestety więcej nie zawsze oznacza lepiej, ponadto częstsze niż zalecane przyjmowanie preparatu to również niepotrzebny wzrost kosztów kuracji przeciwzmarszczkowej.

Skład collagen select – Analiza składników

Według informacji ze strony producenta collagen select ma w sposób naturalny i bezpieczny dla zdrowia zadbać o sprężystość skóry i jej odpowiednie nawilżenie, ale przede wszystkim zniwelować zmarszczki. Postanowiliśmy sprawdzić, czy preparat rzeczywiście zawiera składniki mające korzystny wpływ na wygląd skóry i jej optymalną regenerację. 

Trzeba przyznać, że preparat collagen select wyróżnia się na tle konkurencyjnych preparatów przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku. Przede wszystkim collagen select to nie tylko kolagen a kompleksowy preparat, który swoje działanie opiera aż na 9 naturalnych składnikach opóźniających proces starzenia i pozwalających zachować młodzieńczy wygląd. 

Lista składników

W skład collagen select wchodzi ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego, hydrolizat kolagenu, biotyna, witamina c, witamina a, niacyna, cynk, miedź oraz ryboflawina. Składniki te nasilają produkcję kolagenu i chronią komórki przed stresem oksydacyjnym sprawiając, że zmarszczki są mniej widoczne a skóra wygładzona

Z całą pewnością podstawowym składnikiem, który w największym stopniu wpływa na kondycję skóry i odpowiada za spłycenie zmarszczek i poprawę wyglądu skóry jest kolagen, jednak w suplemencie znajdziemy również witaminy i minerały mające korzystny wpływ na wzmocnienie włosów i paznokcie. 

Biorąc pod uwagę wszystkie wykorzystane w preparacie substancje aktywne wydaje się on być naprawdę ciekawym produktem przeciwzmarszczkowym. Poniżej zamieszczamy pełną listę składników aktywnych, a także obszerniejszy opis dwóch z nich, które w preparacie pełnią kluczową rolę.

Hydrolizat kolagenu Verisol®

Kolagen jest niezwykle ważny dla zachowania młodego wyglądu, dba bowiem o elastyczność, jędrność i napięcie skóry jednak już przed 30-stym rokiem życia jego produkcja zaczyna spadać. Według najnowszych danych Kolagen stanowi 30% wszystkich białek w ludzkim organizmie, nie dziwi więc, że podstawowym składnikiem collagen select jest hydrolizat kolagenu Verisol®.

Hydrolizowany kolagen jest lepiej przyswajany z przewodu pokarmowego, według producenta skuteczność Verisol® potwierdza aż 6 badań klinicznych. Regularne przyjmowanie tego składnika nasila produkcję kolagenu dzięki czemu dochodzi do wygładzenia skóry i redukcji zmarszczek. 

Ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego DracoBelle™ Nu

Jednym z podstawowych składników preparatu collagen select jest ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego DracoBelle™ Nu – opatentowana formuła naśladująca procesy zachodzące w organizmie w trakcie restrykcji kalorycznej jednak bez konieczności przechodzenia na specjalną dietę.

Jak możemy przeczytać na stronie producenta składnik ten pozwolił uzyskać 400% wzrost aktywności AMPK (Kinaza aktywowana 5’AMP) oraz 300% zwiększenie aktywności FOXO. Dzięki tym właściwościom możemy uzyskać zbliżony efekt spowalniający procesy starzenia jak w przypadku wspomnianej wcześniej restrykcji kalorycznej (ograniczenie spożycia kalorii). Ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego poprawia nawilżenie, gęstość oraz elastyczność skóry wykazując w ten sposób działanie przeciwstarzeniowe. 

Pełny skład collagen Select:

 • Ekstrakt z pszczelnika mołdawskiego DracoBelle™ Nu
 • Hydrolizat kolagenu Verisol®
 • Biotyna
 • Witamina A
 • Witamina C
 • Niacyna
 • Cynk
 • Miedź
 • Ryboflawina

hydrolizat kolagenu – Verisol®; regulator kwasowości – kwas cytrynowy; maltodekstryna; aromat; ekstrakt z ziela pszczelnika mołdawskiego (Dracocephalum moldavica) – DracoBelle™ Nu; substancja zagęszczająca – guma ksantanowa; substancja zagęszczająca – guma guar; kwas L-askorbinowy (witamina C); barwnik – beta-karoten; cytrynian cynku; substancja słodząca – sukraloza; amid kwasu nikotynowego (niacyna); substancja słodząca – glikozydy stewiolowe; octan retinylu (witamina A); glukonian miedzi; ryboflawina; D-biotyna (biotyna).

Collagen select – Opinie użytkowników

Niestety nie udało nam się znaleźć wielu opinii na temat collagen select na forach internetowych odnośnie tego jak wysoką skuteczność może zapewnić regularna suplementacja preparatem, inaczej wygląda kwestia wpływu samego kolagenu na kondycję skóry i jego działania przeciwzmarszczkowego. 

Wyniki metaanalizy (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/) na podstawie 19 niezależnych badań w których łącznie wzięło udział aż 1125 osób w wieku od 20 do 70 lat (95% kobiety) wykazano korzystny wpływ hydrolizowanego kolagenu pod względem poprawy nawilżenia i elastyczności skóry oraz redukcji zmarszczek. Z wyników może również dowiedzieć się, że suplementacja kolagenem przez 90 dni może zapewnić pozytywny wpływ na procesy starzenia się skóry. 

 Opinie o collagen select możemy znaleźć obecnie tylko tutaj, wynika z nich, że stosowanie preparatu korzystnie wpływa na poprawę nawilżenia i elastyczności skóry, pomaga również widocznie zredukować zmarszczki. Według opinii Marty już po 1,5 miesiąca suplementacji skóra była bardziej odżywiona, napięta i wygładzona.  

Gdzie kupić collagen select? 

Minusem preparatu przeciwzmarszczkowego collagen select to jest możliwość jego zamówienia jedynie przez internet i brak dostępności w drogeriach czy aptekach. W tym wypadku najlepszym miejscem gdzie możemy złożyć zamówienie jest oficjalna strona producenta www.collagenselect.pl.

Tylko zamawiając preparat na zmarszczki bezpośrednio od producenta będziemy mieć możliwość skorzystania z dostępnych zestawów w promocyjnych cenach. Więcej na temat dostępnych rabatów dowiesz się z następnej części recenzji.

Ile kosztuje collagen select – Cena kuracji

Cena collagen select to 189,00 zł za miesięczną kurację przeciwzmarszczkową. Przy sugerowanym dawkowaniu (1 miarka) dzienny koszt kuracji suplementem to 6,3 zł. Cenę suplementacji można obniżyć nawet o 50% decydując się na zakup preparatu w zestawie.  

Producent collagen select oferuje na swojej stronie trzy pakiety, dzięki którym możemy zaoszczędzić od 189,00 zł do nawet 537,00 zł. 

 • PAKIET PODSTAWOWY – w tym wypadku otrzymujemy w standardowej cenie 189,00 zł jedno opakowanie preparatu. 
 • PAKIET STANDARD – ten zestaw pozwala już na pewne oszczędności, gdyż zamawiając jednorazowo trzy opakowania tak naprawdę płacimy tylko za dwa. Taka ilość suplementu wystarczy na 3 miesiące codziennego stosowania.
 • PAKIET OPTYMALNY – największy pakiet to aż 6 sztuk produktu. Decydując się na jego zakup zapłacimy 537,00 zł czyli aż o 50% mniej niż gdybyśmy każdego miesiąca zamawiali jedną sztukę.

Jeśli dopiero zaczynamy i nie wiemy jakie efekty pozwoli nam uzyskać kuracja preparatem, wybór jednego opakowania lub jeśli chcemy zaoszczędzić pakietu standard wydaje się być najlepszym wyborem. Największy zestaw skierowany jest raczej do tych kobiet, które przekonały się już o skutecznym działaniu produktu i są zdecydowane na kontynuowanie suplementacji.

Zestawy w cenie do -50%

Efekty stosowania collagen select

Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy informacje, że stosowanie collagen select może zwiększyć produkcję kolagenu o 65%. poprawić o 10% elastyczność skóry, zapewnić 32% redukcję zmarszczek wokół oczu a także nasilić produkcję elastyny o 18%, dzięki czemu poprawie ulega nawilżenie, elastyczność i gęstość skóry.

FAQ – Często zadawane pytania

Na jak długo wystarczy jedno opakowanie?

Jedno opakowanie zawiera 150g preparatu, dlatego stosując się do zaleceń producenta odnośnie dawkowania wystarczy nam ono na 30 dni codziennego stosowania. Niestety dla uzyskania optymalnych efektów 1 opakowanie może okazać się niewystarczające. 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty stosowania preparatu?

Według producenta pierwsze efekty stosowania czyli widocznie poprawiony wygląd skóry i redukcja zmarszczek powinny pojawić się już po 2 miesiącach suplementacji co potwierdzają badania kliniczne.   

Czy collagen select jest bezpieczny dla zdrowia?

W skład collagen select wchodzą jedynie składniki pochodzenia naturalnego co sprawia, że jego stosowanie u zdrowych osób nie powinno powodować skutków ubocznych. W preparacie wykorzystano hydrolizowany kolagen, witaminy i minerały oraz ekstrakt ziołowy z pszczelnika mołdawskiego. 

Choć producent nie wspomina o działaniach niepożądanych w trakcie testowania produktu, nie zaleca się jego stosowania kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią. Należy również upewnić się czy nie występuje u nas nadwrażliwość na któryś ze składników. Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość co do naszego zdrowia, najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania produktu. 

Czy jest zamiennik dla collagen select?

Tak. Zamiennik dla suplementu Collagenselect może stanowić inny naturalny preparat na zmarszczki premium collagen 5000. Znajdziemy w nim jednak tylko dwa składniki tj.  kolagen rybi oraz witaminę c.

Czy collagen select to skuteczny sposób na redukcję zmarszczek? – Podsumowanie

Skuteczny działanie kolagenu spowalniające proces starzenia się skóry potwierdzają liczne badania, a dzięki jego regularnej suplementacji nastąpić może poprawa elastyczności, napięcia a także wygładzenie skóry i zmarszczek. 

Suplement na zmarszczki

Collagen select zawiera jedynie naturalne składniki a jego stosowanie u zdrowych osób wydaje się być bezpieczne dla zdrowia. Za opakowanie zapłacimy 189,00 zł, jednak korzystając oferowany na stronie producenta zestawów możemy tą cenę obniżyć nawet do 94,50 za sztukę. 

Biorąc pod uwagę bogaty skład, bezpieczeństwo stosowania i atrakcyjne rabaty – collagen select wydaje się być dobry produktem przeciwzmarszczkowym.

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie