Testolan – Opinie, Efekty, Skład – Skutecznie podnosi poziom testosteronu?[Recenzja 2022]

Na ile oceniasz ten tekst?

Aktualizacja 9 października, 2022

Dziś zrecenzujemy Testolan czyli “booster testosteronu” mający nasilać produkcję testosteronu i wspomagać budowanie masy mięśniowej. 

Według producenta testolan reguluje gospodarkę hormonalną a co za tym idzie zwiększa siłę mięśni, wspomaga wydolność organizmu także ułatwia pracę nad sylwetką. Składniki aktywne preparatu mają wspierać również męską sprawność seksualną w tym libido, erekcję czy jakość nasienia.  

Testolan

Przeanalizowaliśmy skład preparatu i to czy poszczególne składniki aktywne realnie wspierają wzrost testosteronu. Sprawdziliśmy również czy stosowanie tabletek może powodować skutki uboczne, jakie są opinie o testolan i jak zaoszczędzić od 20 do 50% w trakcie zakupu

 Dla naszych czytelników zadbaliśmy również o 20% rabat na dowolną ilość opakowań testolanu.  

Rabat -20% na Testolan

Jak działa testolan i co to jest?

Testolan to wieloskładnikowy suplement diety dla mężczyzn odczuwających spadek testosteronu lub chcących poprawić swoje wyniki na siłowni.

W składzie testolanu znajduje się aż 14 składników aktywnych w tym popularna ashwagandha. Badania kliniczne z wykorzystaniem ashwagandhy potwierdzają jej skuteczny wpływ zarówno na zwiększenie poziomu testosteronu jak i poprawę regeneracji oraz wzrost siły i tkanki mięśniowej. 

Opakowanie testolan trzymane w dłoni

Booster testosteronu Testolan zawiera również w swoim składzie inne naturalne substancje mające oddziaływać na gospodarkę hormonalną jak tribulus terrestris, kwas d-asparginowy czy kozieradka pospolita.

Składniki testolanu wykazują także korzystne działanie poprawę sprawności seksualnej w tym wzrost popędu seksualnego, poprawę erekcji czy jakości nasienia (lepsza ruchliwość plemników). 

Stosowanie testolan jest bardzo proste, wystarczy pamiętać o połknięciu 4 kapsułek dziennie (2x 2 kapsułki), które należy popić duża ilością wody (300 ml). 

Minusy produktu to z pewnością ograniczona dostępność (możliwość zamówienia wyłącznie przez internet) oraz dość wysoka cena. 

Za opakowanie zawierające 120 kapsułek trzeba zapłacić 189,00 zł. Można jednak zamówić tabletki w zestawie (3 lub 6 opakowań) i obniżyć cenę za sztukę nawet do 94,50 zł lub skorzystać z 20% rabatu na dowolną ilość opakowań testolan.

Testolan – Opinie użytkowników 

Pozytywne opinie o testolan są opublikowane w tym miejscu. Według opinii mężczyzn, dzięki stosowaniu tabletek testolan nastąpiło zarówno zwiększenie siły jak i masy mięśniowej. Panowie stosujący preparat zauważyli również pozytywny wpływ testolanu na sprawność seksualną. 

Niestety nie znajdziemy wielu opinii na temat skuteczności testolanu w internecie. Na nieliczne opinie możemy trafić na forum gdzie zdania na temat działania preparatu są podzielone. 

Część mężczyzn chwali działanie produktu i jego korzystny wpływ zarówno na poprawę sprawności seksualnej jaki i budowanie mięśni. Możemy trafić jednak również na komentarze negatywnie oceniające produkt i jego skuteczność. Jeśli jednak przyjrzymy się im bliżej to w większości pisane są przez osoby, które nie testowały produktu co zmniejsza wiarygodność tego typu opinii. 

Zaletą produktu z pewnością jest to, że objęty jest 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku braku satysfakcjonujących efektów. Zawiera także składniki jak ashwagandha czy cynk których działanie znajduje potwierdzenie w badaniach.

Skład testolan

W skład testolanu wchodzą takie substancje jak ashwagandha, żeń-szeń koreański, kwas D-asparaginowy, tribulus terrestris, maca root, kozieradka, fosfatydyloseryna czy cynk. 

Panax ginseng

Składniki aktywne preparatu przede wszystkim pomagają utrzymać prawidłowy poziom testosteronu w organizmie dzięki czemu testolan zwiększa wytrzymałość organizmu, poprawia regenerację oraz ułatwia budowanie siły i masy mięśniowej. 

W tabletkach wykorzystano również składniki mające korzystny wpływ na obniżenie hormonu stresu oraz męską sprawność seksualną. Preparat bowiem podnosi libido, poprawia jakość nasienia jak i wzmacnia erekcję. 

Zaletą z pewnością jest naturalny skład co zwiększa bezpieczeństwo stosowania produktu i minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Poniżej znajduje się opis najciekawszych składników preparatu.

Ashwagandha (witania ospała)

Bez wątpienia najciekawszym składnikiem tabletek testolan jest ekstrakt z ashwagandhy. 

Według badania z 2015 roku [1] stosowanie ashwagandhy dwa razy dziennie przez okres 12 tygodni zapewniło znaczny wzrost siły oraz masy mięśniowej niż w grupie placebo. Uzyskano wówczas również zmniejszenie uszkodzeń mięśni spowodowanych treningiem, zwiększenie poziomu testosteronu oraz spadek poziomu tkanki tłuszczowej. 

Poza korzystnym działaniem w treningu siłowym ashwagandha pomaga również w walce ze stresem (działanie adaptogenne), poprawia pamięć i koncentrację a także zmniejsza uczucie zmęczenia czy obniża poziom kortyzolu (hormon stresu). 

Buzdyganek naziemny

Uznaje się, że buzdyganek naziemny (tribulus terrestris) wspomaga budowanie siły i masy mięśniowej gdyż reguluje gospodarkę hormonalną i zwiększa poziom testosteronu poprzez zawartość saponin steroidowych.

Tribulus terrestris dodaje, energii i pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia. Znany jest również ze swojego korzystnego wpływu na sprawność seksualną mężczyzn (libido o poprawę potencji). Obniża bowiem ciśnienie krwi, które może powodować zaburzenia erekcji.

Kwas D-Asparaginowy (DAA)

Jednym ze składników tabletek testolan mających zwiększyć poziom testosteronu jest DAA. Możemy znaleźć badania, które pokazują iż stosowanie kwasu D-asparaginowego realnie podnosi poziom testosteronu we krwi jak np. badanie z 2009 roku [2]

DAA korzystnie wpływa również na pamięć i koncentrację poprzez nasilenie transportu wapnia do mózgu (nie należy stosować zbyt wysokich dawek). Ponadto, składnik ten podnosi libido, wzmacnia erekcję a także wspiera zwiększenie ilości plemników. 

Korzeń żeń-szenia koreańskiego

Testolan zawiera również ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego. Żeń-szeń koreański (panax ginseng) ma właściwości adaptogenne, dzięki czemu łagodzi stres i jego negatywne skutki czym pomaga pośrednio budować masę mięśniową (niższy kortyzol). 

Żeń-szeń koreański uznawany jest za silny afrodyzjak. Zwiększa libido a dzięki zawartości ginsenozydów usprawnia przepływ krwi do ciał jamistych penisa wzmacniając tym samym erekcję. Ten sam mechanizm może nasilać również uczucie tzw. “pompy mięśniowej w trakcie treningu. 

Dzięki zawartości ponad 200 substancji odżywczych wykazuje korzystny wpływ na cały organizm. Ogranicza bowiem powstawanie kwasu mlekowego odpowiadającego za obolałość potreningową, dodaje energii i wpływa na dobre samopoczucie, obniża ciśnienie krwi, działa antyoksydacyjnie (spowalnia procesy starzenia) i wzmacnia układ immunologiczny. 

Fosfatydyloseryna

Fosfatydyloseryna pełni istotne funkcje w organizmie mężczyzny. Przede wszystkim usprawnia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, dba o dobre samopoczucie poprzez podniesienie poziomu dopaminy a także hamuje włóknienie wątroby. 

Pomaga również obniżyć poziom hormonu stresu (kortyzol) co ma pozytywny wpływ zarówno na regenerację potreningową jak i masę mięśniową. Wspomaga także trawienie tłuszczów co może być szczególnie pomocne na diecie wysokotłuszczowej.

Korzeń Maca

Korzeń maca (maca root) to cenne źródło witamin i składników mineralnych. Maca root zwiększa libido (popęd seksualny) i wspiera ogólną sprawność seksualna w tym zwiększa wydolność organizmu a także korzystnie wpływa na ilość oraz jakość nasienia (ruchliwość plemników). Ponadto, reguluje gospodarkę hormonalną i podnosi poziom testosteronu.  

Kozieradka

Kozieradka pospolita znana jest również jako greckie siano lub grecka koniczyna. Pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, działa również korzystnie na poprawę trawienia. Z badań dotyczących kozieradki wynika, że nie tylko wspiera podwyższenie poziomu testosteronu w organizmie ale również pomaga zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej.

Wszystkie substancje znajdujące się w tabletkach:

Otoczka kapsułki – żelatyna; ekstrakt z nasion kozieradki 4:1 (Trigonella foenum-graecum L.) [20%saponin]; ekstrakt z owoców buzdyganka naziemnego 8:1 (Tribulus terrestris L.) 40% saponin]; kwas D-Asparaginowy (DAA); cytrynian magnezu; lecytyna sojowa [20% fosfatydyloseryny]; ekstrakt z korzenia Maca 4:1 (Lepidium meyenii); ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego 4:1 (Panax ginseng); ekstrakt z ashwagandhy 6:1 (Withania somnifera L.) [7% witanolidów]; ekstrakt z nasion granatu 45:1 (Punica granatum L.) [40% kwasu elagowego]; octan DL-alfa-tokoferylu (witamina E); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; cytrynian cynku; ekstrakt z owoców pieprzu czarnego – BioPerine® 50:1 (Piper nigrum L.) [95% piperyny]; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); selenian sodu; barwnik – tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu, azorubina.

Jak stosować testolan – Dawkowanie

Dzienna dawka testolan to 2 kapsułki dwa razy dziennie (łącznie 4 kapsułki), które należy obficie popić wodą. Preparat najlepiej przyjmować na 30 minut przed posiłkiem. 

Należy stosować się do dawkowania zalecanego przez producenta. Niestety nawet naturalne składniki w nadmiarze mogą powodować działania niepożądane jak choćby dolegliwości ze strony układu pokarmowego (np. ból brzucha, biegunka).

Gdzie kupić testolan – apteka czy strona producenta?

Testolan można zamówić na dwa sposoby – na oficjalnej stronie producenta www.testolan.pl lub na aukcji internetowej w serwisie allegro. Niestety preparat nie jest dostępny w aptece czy lokalnych sklepach z suplementami. 

Zamówienie testolanu na stronie producenta daje najwięcej korzyści. Przede wszystkim mamy pewność, że stosujemy oryginalny i pełnowartościowy produkt. Zakup bezpośrednio u producenta daje także możliwość zamówienia tabletek w zestawie i obniżenia ceny za opakowanie nawet o 50%. 

Ile kosztuje testolan – Cena kuracji

Cena testolan to 189,00 zł za opakowanie zawierające 120 kapsułek. Na stronie producenta znajdują się także specjalne zestawy składające się z 3 opakowań produktu za 378,00 zł oraz 6 sztuk testolanu za 567,00 zł. 

Booster testosteronu testolan

Czy zakup testolanu w zestawie może być opłacalny? Jeśli planujemy dłuższe stosowanie produktu to tak, gdyż w ten sposób można obniżyć cenę za sztukę nawet do 94,50 zł. Na oficjalnej stronie producenta znajdują się trzy pakiety:

  • PAKIET OPTYMALNY – w skład pakietu optymalnego wchodzi aż 6 sztuk produktu za 567,00 zł. Oznacza to, że cena za opakowanie wyniesie tylko 94,50 czyli mniej aż o 50%. Otrzymujemy łącznie 720 kapsułek, które wystarczą na 6 miesięcy regularnego stosowania. 
  • PAKIET STANDARD – w pakiecie standardowym znajdują 3 sztuki preparatu w cenie 378,00 zł. Wybierając ten pakiet cena za opakowanie to 126,00 zł. 
  • PAKIET PODSTAWOWY – w pakiecie podstawowym znajduje się tylko jedno opakowanie testolan w standardowej cenie 189,00 zł.

Rabat -20% na Testolan

Testolan – Skutki uboczne I przeciwwskazania

Testolan to suplement diety, którego formuła oparta jest na naturalnych składnikach jak nasiona granatu, kozieradka pospolita, korzeń maca czy witania ospała. Sprawia to, że stosowanie produktu przez zdrowych mężczyzn (zgodnie z zaleceniami producenta) wydaje się być bezpieczne i nie powinno powodować skutków ubocznych. 

Niektóre schorzenia mogą jednak stanowić przeciwwskazanie do przyjmowania nawet składników naturalnych. W przypadku problemów ze zdrowiem np. cukrzycą, chorą wątrobą czy nadciśnieniem najlepiej skonsultować chęć przyjmowania preparatu z lekarzem. 

Nie należy stosować testolanu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Aby uniknąć ryzyka wystąpienia działań niepożądanych jak nudności, biegunki czy bóle głowy należy stosować się do dawkowania sugerowanego przez producenta i nie zwiększać ilości kapsułek w ciągu dnia.

Testolan – Efekty stosowania

Testolan to preparat, którego regularne stosowanie ma podnieść testosteron w organizmie. Suplementacja testolanem może więc zapewnić efekty związane z wysokim poziomem androgenów jak: 

  • Wzrost energii
  • Poprawa samopoczucia
  • Efektywniejsze budowanie mięśni
  • Szybsza regeneracja
  • Silniejsze libido
  • Wzmocnienie kości

Negatywne skutki niedoboru testosteronu to m.in. pogorszenie samopoczucia, obniżone libido, wzrost tkanki tłuszczowej. Niedobór testosteronu może powodować również spadek masy i siły mięśniowej.

Q&A – Pytania i Odpowiedzi

Czy testolan mogą stosować kobiety?

Niestety z boosterów testosteronu jak testolan mogą korzystać jedynie mężczyźni. 

Jak szybko zobaczę pierwsze efekty stosowania testolan?

Pierwsze efekty mogą być odczuwalne już w pierwszych dnia stosowania tabletek testolan. W tym czasie wzrasta libido oraz poziom energii a także zaczyna poprawiać się ogólna sprawność seksualna. Jednak efekty w postaci zwiększenia masy mięśniowej mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach stosowania produktu. 

Na jak długo wystarcza jedno opakowanie testolan?

Jedno opakowanie testolan zawiera 120 kapsułek, które przy sugerowanym dawkowaniu (4 kapsułki dziennie) wystarczy na 30 dni kuracji. 

Czy muszę być pełnoletni aby stosować tabletki testolan?

Tak. Testolan to preparat zawierający składniki ingerujące w gospodarkę hormonalną i nasilające produkcję testosteronu. Korzystanie z boosterów testosteronu zaleca się więc  jedynie pełnoletnim mężczyznom. 

Czy testolan to warty uwagi booster testosteronu? – Podsumowanie

Testolan przeznaczony dla mężczyzn borykający się negatywnymi skutkami niskiego testosteronu oraz chcących poprawić swoje możliwości na siłowni. Wysoki testosteron ułatwia budowanie mięśni oraz siły, a także wspiera zdolność organizmu do regeneracji po treningu. 

Preparat na wysoki testosteron testolan

Zaletą testolan jest jego wszechstronny skład w którym znajduje się aż 14 naturalnych substancji aktywnych. W preparacie wykorzystano składniki jak cynk czy witania ospała, których wpływ na gospodarkę hormonalną potwierdzają badania.

Produkt można zamówić jedynie przez internet co dla wielu mężczyzn może być dużym minusem. Cena testolan mogłaby być nieco niższa jednak decydując się na zakup tabletek w zestawie można obniżyć cenę opakowane nawet o 50%.

Warto wiedzieć:

Liczba kapsułek w opakowaniu

120

Na jak długo wystarczy 1 opakowanie

30 dni

Ile kosztuje

189,00 PLN

Dostępne promocje

Dzienna porcja:

4 kapsułki

Opinie na temat produktu

Oficjalna strona

Sprawdź także pozostałe recenzje

Najlepsze tabletki na powiększenie penisa - Ranking | Najlepsze tabletki na cellulit - Ranking | Najlepsza odżywka do rzęs - Ranking | Tabletki na wydłużenie stosunku | Member XXL opinie